124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Ειδικά Θέματα > Επιστήμες > Νομικά & Πολιτικά Πολιτικες Υποσχεσεις!!!

Νομικά & Πολιτικά Συζητήσεις για πολιτικά και νομικά ζητήματα. Απαγορεύονται αυστηρά οι διαξιφισμοί.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 22-05-09, 16:59   #1
deleted_member
Banned

Το avatar του χρήστη deleted_member

Πολιτικες Υποσχεσεις!!!

Ηρθε ο καιρος των Εκλογων!!Τωρα μονο για το Ευρωκοινοβουλιο θα ειναι ή θα εχουμε και αλλα κανεις δεν ξερει........ βλεποντας ομως τα πανό και τα πλακάζ να σηκωνοντε καθημερινα σε ολους τους δρομους των πολεων και να αρχιζουν να λενε και να λενε ειπα να σας δειξω μεσα απο μια φωτογραφια τί σας υποσχοντε!!
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg Πολιτικες υποσχεσεις.jpg (25,1 KB, 78 εμφανίσεις)
Ο χρήστης deleted_member δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-09, 22:26   #2
LOC
Guest

To χειρότερο για μένα είναι οτι απο την μια παγώνουν μισθούς,δεν έχουν να δώσουν τίποτα για συντάξεις,θα μας "πλακώσουν" με ένα σωρό νέους φόρους και απο την άλλη για να παιχτούν αυτά τα σποτάκια που βλέπουμε στην τηλεόραση,απο ΟΛΑ ανεξαιρετως τα κόμματα,πλήρωσαν τους σταθμούς με το ποσό των 6 εκατ. ευρώ (πηγη -Newstime.gr). Φαντάσου να μην ήταν απλά ευρωεκλογές!!!!!
  Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-09, 22:45   #3
deleted_member
Banned

Αγαπητη Ολγα η απεχθεια μου απεναντι στους πολιτικους ειναι γνωστη!!Οπως παντοτε θα δουν αυτην μου την απεχθεια δια της απουσιας μου την ημερα των εκλογων!!Για τα πολιτικα δρωμενα του τοπου δεν θελω να πω πολλα διοτι αν και τα ακουν πολλοι ουδεις δεν τους γυρνα την πλατη και σαν πιστα σκυλακια ανα τετραετια γυρνανε απο το ενα αφεντικο στο αλλο (μπλε ή πρασινο) !!!Αυτο που μπορω να πω σε γενικες γραμμες ειναι οτι καποιοι παλιοι πολιτικοι εχυσαν το αιμα τους για αυτην την χωρα που την λενε Ελλαδα!!Σε αντιθεση οι σημερινοι πολιτικοι της πινουν το αιμα!!!
Παλιά 23-05-09, 21:06   #4
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη enantios

καταμαυρο σε Ν.Δ.-ΠΑΣΟΚ!
φιλοι μου,πειτε οχι στη διαφθορα τους.ΜΗ ΠΑΤΕ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΤΕ,ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΤΙΣ ΚΛΟΠΕΣ ΤΟΥΣ.αν πατε,ψηφιστε τη γιαγια σας!ειναι ιερο προσωπο.τι περιμενετε απο αυτους;ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΛΕΥΚΕΣ ΕΠΙΤΑΓΕΣ!θελουν να μας ληστεψουν.μη πιστευετε τιποτα απο οσα λενε.αν,παρ ολα αυτα,εσεις επιμενετε και θελετε,σωνει και καλα,να ψηφισετε κομμα ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΜΕΓΑΛΑ.γιατι μετα παλι θα παραπονιομαστε.ΟΧΙ ΣΤΗ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΨΗΦΟ.ξεχαστε τι ψηφιζε η γιαγια σας,ο παππους σας,ο πατερας σας...ΜΑΥΡΟ!
Ο χρήστης enantios είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-05-09, 23:27   #5
STEL2
Εθισμένος

Το avatar του χρήστη STEL2

Περιοχή: Χανιά / Κρήτη
Οτι και να λέμε, πάλι 80% θα πάρουν τα 2 μεγάλα κόμματα.
Γιατί ο ενας αδιαφορεί και δεν πάει να ψιφήσει, ο άλλος τους συχαίνεται και ρίχνει λευκό ή άκυρο, και ο άλλος, για διάφορους λόγους, το ρίχνει στον εναν απ' τους 2 !

Γιαυτό, ψήφο σε μικρό κόμμα μόνο
Τουλάχιστον ειναι μια φωνή διαμαρτυρίας !
Ο χρήστης STEL2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-05-09, 23:37   #6
Vinyl Break
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη Vinyl Break

καταμαυρο σε Ν.Δ.-ΠΑΣΟΚ!
φιλοι μου,πειτε οχι στη διαφθορα τους.ΜΗ ΠΑΤΕ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΤΕ,ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΤΙΣ ΚΛΟΠΕΣ ΤΟΥΣ.αν πατε,ψηφιστε τη γιαγια σας!ειναι ιερο προσωπο.τι περιμενετε απο αυτους;ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΛΕΥΚΕΣ ΕΠΙΤΑΓΕΣ!θελουν να μας ληστεψουν.μη πιστευετε τιποτα απο οσα λενε.αν,παρ ολα αυτα,εσεις επιμενετε και θελετε,σωνει και καλα,να ψηφισετε κομμα ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΜΕΓΑΛΑ.γιατι μετα παλι θα παραπονιομαστε.ΟΧΙ ΣΤΗ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΨΗΦΟ.ξεχαστε τι ψηφιζε η γιαγια σας,ο παππους σας,ο πατερας σας...ΜΑΥΡΟ!
Γεώργιε μου τα χαλάς τώρα...

Πηγαίνετε οπωσδήποτε να ψηφίσετε.. Και ρίξτε σε Καραμαλήδες Παπανδρέηδες που μας κυβερνούν 50 και χρόνια μαύρο..

Μόνο έτσι μπορούμε να ελπίζουμε και να πούμε όχι στη διαφθορά τους..

Αποχή και άκυρο πάνε υπέρ τους... Οπως στις ΗΠΑ.. Το 70% δεν πάει καθόλου στις κάλπες και βλέπουμε τι βγάζει το 30% κάθε φορά..
Ο χρήστης Vinyl Break δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-05-09, 23:43   #7
zampias
Τακτικό Μέλος

Το avatar του χρήστη zampias

Καλησπερα και απο εμενα σε ολλους. στα περισοτερα θα συμφωνησω και εγω, ομως δεν συμφωνω στο μαυρο στο λευκο η στο ακυρο.Πιστευω στην ψηφομου γιατι μου δινει δηναμη και θα την χρησιμοποιησω.ΘΑ ψηφισω μικρο κομα και μαλιστα οικολογους,θελω να αποδυναμωσω τα μεγαλα κοματα και τα ψεματατους να μπουν καινουργια κοματα στη βουλη να μπουν καινουργιες ιδεες καινουργια μυαλα μπας και μας προσεξουν και εμας τους πληβειους λιγο.Αν αποδυναμοθουν τα μεγαλα κοματα τοτε να δειτε πως θα αλλαξουν πολιτικες προς ωφελος δικομας.
Ο χρήστης zampias δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-05-09, 00:03   #8
deleted_member
Banned

Οικολογους εννοεις τον Βεργη Αντρεα??Που εβγαλε τα προβατα στο Κολωνακι σημερα και του ξεφυγαν μερικα και τωρα τα ψαχνουν μεσ στην πολη????(Ε και δεν θα τα βρουν......καποιοι νοικοκυρεοι θα κανουν χοντρο τσιμπουσι με τα φιλαρακια τους ) !!Που θελω να καταληξω..... Καλο ειναι να αλλαξει το πολιτικο σκηνικο στην χωρα και να βγει καποιος νεος πολιτικος !!ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ!! Να μπορει να αντιμετωπισει κρισεις!! Προσωπικα τα κοκκινα κομματα δεν εχουν αυτα τα προσοντα..... Ο Βεργης ειναι για γελια (μην πω για κλαματα) ο Καρατζαφερης επειδη τον εχω ακουση καποιες φορες και εχει αυστηρες ιδεες αν πιστευα οτι θα ειχε απηχηση και υπηρχε περιπτωση να γινει πρωτο κομμα με αυτονομη κυβερνηση θα τον ψηφηζα μονο και μονο για να δω αν θα υλοποιουσε ολες αυτες της αυστηρες ιδεες που εχει εκφραση κατα καιρους και στην ουσια της ασπαζομε σαν λυσεις στο αδιεξοδο!!Αλλα επειδη δεν προκειτε να τον ψηφισουν δεν τον ψηφιζω και εγω!!Και προσεξτε αυτο..... ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΚΥΡΑ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ ΠΑΝΕ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΥΠΕΡΙΣΧΥΟΝΤΟΣ ΚΟΜΜΑΤΟΣ!!ΤΑ ΛΕΥΚΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!!ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΤΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΡΙΧΤΕ ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΜΕ ΤΑ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ!! Οσοι αηδιαζετε με τους πολιτικους με δυο κινησεις μπορειτε να το δειξετε!! Με αποχη εντελως απο της καλπες και να πατε για ενα ωραιο τριημερο καπου βολτα (οπως εγω ) ή με το να ριξετε λευκο!!Ετσι δηλωνετε παρον αλλα οτι δεν πιστευετε σε κανεναν!!
Παλιά 24-05-09, 00:32   #9
zampias
Τακτικό Μέλος

Το avatar του χρήστη zampias

Γεισου ΓΙΩΡΓΟ Σιγουρα δεν εννοω τον βεργη εγω καλως η κακως ειμαι απο τους ρομαντικους και πιστευω στη σωτηρια του πλανητη μεσα απο κυβερνησεις και απο κοματα που πραγματικα θα παλεψουν για αυτο,τελως παντων εφυγα λιγο απο το θεμαμας,σε αυτο που θα συμφωνησω πληρως μαζισου ειναι εκεινο το τριημερο που ειπες.σκεφτομαι για ΑΓΙΑ ΡΟΥΜΕΛΗ Η στο μαγευτικο ΛΟΥΤΡΟ οποιος ειναι απο ΚΡΗΤΗ καταλαβαινει τι εννοω.συμφωνεις ΓΙΩΡΓΟ;
Ο χρήστης zampias δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-05-09, 01:27   #10
STEL2
Εθισμένος

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΚΥΡΑ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ ΠΑΝΕ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΥΠΕΡΙΣΧΥΟΝΤΟΣ ΚΟΜΜΑΤΟΣ!!ΤΑ ΛΕΥΚΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!!ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΤΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΡΙΧΤΕ ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΜΕ ΤΑ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ!! Οσοι αηδιαζετε με τους πολιτικους με δυο κινησεις μπορειτε να το δειξετε!! Με αποχη εντελως απο της καλπες και να πατε για ενα ωραιο τριημερο καπου βολτα (οπως εγω ) ή με το να ριξετε λευκο!!Ετσι δηλωνετε παρον αλλα οτι δεν πιστευετε σε κανεναν!!
Ακυρα και λευκά, πάνε μαζί
Ας υποθέσουμε, οτι ψηφίζουν 100 άτομα

Παίρνει ο πρώτος 40 (δηλ 40%)
ο 2ος 35 (δηλ. 35%)
οι υπόλοιποι 20 (δηλ 20%)
και άκυρα λευκά 5 (δηλ 5%)

ΟΜΩΣ
Τα ακυρα λευκά, δεν προσμετρόνται, αρα ο πρώτος παίρνει 40 ,αλλά στους 95 ! Οχι στους 100 ! Δηλαδή ποσοστο 42,1% !!

Να γιατί ακυρα και λευκά, πάνε στο πρώτο (κυρίως) κόμμα
Παλιά 24-05-09, 09:29   #11
deleted_member
Banned

Αντρεα κοντα επεσες!!Για Σφακια μελεταω θεου θελοντος και καιρου επιτρεποντος!!Αν δεν ειχες την Ταβερνα θα σου προτεινα να παρεις την γυναικα και να κατεβαινες προς τα εκει!!Ησυχαστηριο!!Ψαρεμα , ξαπλες και καλο φαι!!
Παλιά 24-05-09, 11:18   #12
STEL2
Εθισμένος

Φανταστήτε τώρα, κάτι το σύνηθες

Εκλογικό τμήμα τάδε

Εγγεγραμμένοι : 150
Ψίφησαν : 100
Ακυρα/Λευκά : 10

Ελαβον :

A- 40 ψήφους
Β- 35 ψήφους
λοιποί 15

Σύμφωαν μετο ισχύον εκλογικό σύστημα, ο πρώτος λαμβάνει ποσοστό 44,44%
ο Β, ποσοστό 38,88%
και οι λοιποί, ποσοστό 16,67%

Αν πήγαιναν ολοι να ψηφίσουν, και οι 150 εγγεγραμμένοι δηλαδή, που υποθετικά θα ψίφιζαν κάποιο μικρό κόμμα, και δεν υπήρχαν καθόλου ακυρα και λευκά, τότε θάχαμε

το πρώτο κόμμα να λαμβάνει ποσοστο
Α= 26,67%
Β= 23,33%
λοιποί= 50%

να τι κάνει η αδιαφορία, και η "αηδία"
Να κάνει κουμάντο, η ολιγαρχία !!!!!!!!!!
Παλιά 24-05-09, 13:06   #13
epop
Θαμώνας

Το avatar του χρήστη epop

Εγω παντως ψηφιζω κατμαν δαγκωτο!
Κατμαν στην ευρωβουλη!
Κατμαν στην ευρωβουλη!
Κατμαν στην ευρωβουλη!
Βεργης Βεργης Βεργης!
Ο χρήστης epop δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-05-09, 14:37   #14
Syllektis
Θαμώνας

Το avatar του χρήστη Syllektis

Στις εκλογές όλοι μας θα κάνουμε αυτό που κατηγορούμε. Θα ψηφίσουμε κάποια απο τα επιφανή ή μη κόμματα, καθώς η σκέψη που θα μας συντροφεύει στο κουρτινάκι της κάλπης θα είναι μια απο τις παρακάτω

"Θα τον ψηφίσω τελευταία φορά, άλλωστε ποιος άλλος θα τα πήγαινε καλύτερα?"

"Μου έταξε ο μπάρμπας απο την Κορώνη εκείνη τη θεσούλα στο πρωτόκολλο εκτός ΑΣΕΠ, χαλάλι του η ψήφος"

"Μωρέ συμπαθής μου είναι ο πρόεδρος του κόμματος, άλλωστε τα λέει καλά, κι ας μην καταλαβαίνω σχεδόν τι λέει, έχει στόμφο στον λόγο του, παρισσία, αρχοντιά, πάντως θα πω στους φίλους πως έριξα μαύρο"

Ο σόφρων ηγέτης, ο αυθόρμητος ηγέτης για μένα, είναι αυτός που δεν θέλει κυτάπια όταν μιλάει, δεν θέλει να ξέρει τις ερωτήσεις απο πριν για να δώσει απαντήσεις, μιλάει ΚΑΘΑΡΑ ΔΗΜΟΤΙΚΗ και όχι ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΑ για να εκλεπτύσσει την δημόσια εικόνα του.

Επιτέλους υπάρχει ένας ηγέτης που να έχει βγει απο την πιάτσα? Να έχει κάνει σουβλατζής, καλουπωτής, ρακοσυλλέκτης, να είναι έως προσφάτως άνθρωπος του μόχθου και του μεροκάματου???????????????

'Οσοι πήγαν απο τα θρανία στα γραφεία, οι γνωστοί manager, αυτοί είναι οι υπεύθυνοι για την ασχετοσύνη και την μη σωστή εικόνα το του τι γίνεται εκεί έξω, δηλαδή στον καθημερινό μόχθο.

Μαύρο στον Μαυρογυαλούρο!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Syllektis : 24-05-09 στις 16:24.
Ο χρήστης Syllektis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-05-09, 16:10   #15
deleted_member
Banned

Συλλεκτης πολυ σωστα τα λες!!Ειναι αυτο που ειπα στην αρχη...... Σαν πιστα σκυλακια θα πανε ή στο πρασινο αφεντικο ή στο γαλαζιο!!Οποιος τους πεταξει το καλυτερο κοκκαλο!!Εγω γιατι καθομε και γραφω δεν καταλαβα τοσες μερες...... Την ψηφο μου παντως επελεξα ηδη σε πια παραλια θα την δωσο εκεινο το 3ημερο Αντε και του χρονου ξανα παλι απο εδω θα τα πουμε παλι απο εδω θα ακουμε τα παραπονα αυτων που τους ψηφησαν και υστερα το μετανιωσαν !!Λες και δεν ηξεραν τι ψηφιζαν!!Λες και δεν χορτασαν τοσα χρονια ψεμα και υποκρισια!! Να σου πω ενα μυστικο που βγαινει απο ενα λογικο συμπερασμα?????? Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΟΧΑ
Απάντηση στο θέμα

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:23.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.