124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Ειδικά Θέματα > Επιστήμες Ο ΔΗΜΟΚΡΑΤΗΣ ΜΟΥΑΜΑΡ!

Επιστήμες Συζητήσεις σχετικά με επιστημονικά θέματα

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 18-12-11, 18:52   #61
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη enantios

ποιοι λοιπον πανηγυριζαν οταν σκοτωθηκε;και για ποιο λογο;γιατι δε σταθηκε διπλα του ο λαος της Λιβυης μεχρι τελους;αν,οσα γραφηκαν,αληθευουν γιατι τον αφησαν μονο στον υπονομο;
Ο χρήστης enantios είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-12-11, 18:53   #62
optimal
Θαμώνας

ολος ο κοσμος ειδε την παρανοια αυτου που σκοτωσε τον Κανταφι!ουρλιαζε απο μισος και αγρια χαρα!χωρις να ειμαι με το μερος των Αμερικανων,δε μπορω να θεωρησω οτι ο Κανταφι υπηρξε ο στοργικος πατερας της Λιβυης και του αμοιρου λαου της.
Ναι και θα είναι λάθος να υποστιρίξουμε τον Καντάφι ως αγαθό άνθρωπο και καλά κανεις και το ξεκαθαρίζεις. ομως απεναντί του δεν είχε εναν εξαθλιωμένο λαό ετσι απλά. αλλα και εναν λαό κυριεύμενο απο θρησκευτικά και φασιστικά ενστικτα και σίγουρα είναι πολυ δύσκολο να είσαι σωστά δημοκρατικός σε μια τέτοια χώρα. αν δεις στο facebook την μεγαλήτερη υποστίριξει στο καντάφι την έχει ο Σέρβικος λαός μήπως επειδή ξέρουν απο αμερικάνους?
Ο χρήστης optimal δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-12-11, 19:03   #63
optimal
Θαμώνας

Εξάλου ο ανθρωπος που μου περιγράφεις ήταν άρωστος καμία οργή δεν δικαιολογεί τα αίσχη που του κάνανε ενώ ήταν πρίν και μετά το θανατό του. αυτό δείχνει μόνο φανατισμό τίποτε αλλο
Παλιά 18-12-11, 19:04   #64
Dikiforos
Θαμώνας

τα ΜΜΕ συμφωνω οτι εχουν μεγαλη δυναμη.ειναι δυνατον ομως να μετατρεψουν ενα θαυμα σε μια κολαση;τα γραφομενα του κ.κ.Χρηστου παρουσιαζουν μια χωρα παραδεισια!ποιος θα ξεσηκωνοταν εναντιον ενος ηγετη που εκανε τη χωρα του επιγειο παραδεισο;ουτε οι Σκανδιναυικες χωρες δεν εχουν να παρουσιασουν τετοια επιτευγματα σαν αυτα που, τοσο αναλυτικα,καταγραφηκαν.δωρεαν και τελεια υγεια,δωρεαν και τελεια παιδεια,μετατροπη της ερημου σε πεδιαδα καραποφορα,ηνωμενες αφρικανικες πολιτειες,πραματα και θαματα!
πολλοι Ελληνες πηγαν και δουλεψαν στη Λιβυη επι Κανταφι!απλα ρωτηστε τους...
Σε είχα για πιο έξυπνο και διορατικό ,σίγουρα διάβασες τα παραπάνω?μη μου χαλάς την εικόνα που έχω φτιάξει για σένα.Ρωτάς ποιός θα ξεσηκωνόταν?η ποιός είχε συμφέρων να υποκινήση τον λαό σε εξέγερση με αποτέλεσμα την ανατροπή του καθεστώτος.Και φυσικά ο λαός δεν ήταν μόνος του αν γνωρίζεις,με το μπράφ κετέβηκαν ιταλοί και γάλλοι πρός υλικοτεχνική υποστήριξη,και κατόπιν τα αμερ.κομάντα για στρατιωτικό σχεδιασμό στο "κυνήγι της αλεπούς"
Ο χρήστης Dikiforos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-12-11, 19:32   #65
Vinyl Break
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη Vinyl Break

Σε είχα για πιο έξυπνο και διορατικό ,σίγουρα διάβασες τα παραπάνω?μη μου χαλάς την εικόνα που έχω φτιάξει για σένα.Ρωτάς ποιός θα ξεσηκωνόταν?η ποιός είχε συμφέρων να υποκινήση τον λαό σε εξέγερση με αποτέλεσμα την ανατροπή του καθεστώτος.Και φυσικά ο λαός δεν ήταν μόνος του αν γνωρίζεις,με το μπράφ κετέβηκαν ιταλοί και γάλλοι πρός υλικοτεχνική υποστήριξη,και κατόπιν τα αμερ.κομάντα για στρατιωτικό σχεδιασμό στο "κυνήγι της αλεπούς"
Αυτό ήταν Χρήστο έπεσα έξω και γω, η CIA ήταν από πίσω τελικά, ο αρχηγός του τωρινού στρατού και οι άλλοι είχαν εκπαιδευτεί καλά..

Στην Αίγυπτο γλύτωσαν
από τη χούντα και ψήφισαν σαρία.. 47% πήραν οι ισλαμιστές και γ@μώ τις "ανοίξεις"
Ο χρήστης Vinyl Break δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-12-11, 19:56   #66
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη enantios

ενα εχω να πω:το πετρελαιο,αντι να αποτελεσει την ευλογια,αποτελεσε την καταρα αυτων των λαων!γραψτε αλιμονο αν γυρισουν σε ΣΑΡΙΕΣ και δε συμμαζευεται!
Ο χρήστης enantios είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-12-11, 19:58   #67
optimal
Θαμώνας

χειρότερη χούντα απο την σαρία δεν υπάρχει. αλλά η αριστερά στην αιγυπτο θα αντιδράση δεν προκειται να το αφήσει ετσι. οι αναταραχές θα συνεχιστούν. ελπίζω προς το σωστό δρόμο αυτη τη φορά
Παλιά 18-12-11, 20:13   #68
Vinyl Break
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη Vinyl Break

χειρότερη χούντα απο την σαρία δεν υπάρχει. αλλά η αριστερά στην αιγυπτο θα αντιδράση δεν προκειται να το αφήσει ετσι. οι αναταραχές θα συνεχιστούν. ελπίζω προς το σωστό δρόμο αυτη τη φορά
Έχει αριστερά η Αίγυπτος;
Ο χρήστης Vinyl Break δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-12-11, 20:21   #69
optimal
Θαμώνας

Έχει αριστερά η Αίγυπτος;
Δεν ξέρω τι είδους αριστερά είναι αλλά έχει το Λαικό σοσιαλιστικό κόμμα και το Αιγυπτιακό σοσιαλιστικό κόμμα επίσεις έχει και κομμουνιστικό κόμμα αλλα δεν έχει κάποιο δυναμικό. αυτοι δήλωσαν πάντως πως ο αγώνας συνεχίζεται
Απάντηση στο θέμα

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:26.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.