124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Ειδικά Θέματα > Τέχνες & Πολιτισμός > Κινηματογράφος Ποιά είναι η αγαπημένη σας ταινία?

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 04-10-06, 01:06   #16
Avalon.
Θαμώνας

Το avatar του χρήστη Avalon.

Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Avalon. Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Avalon.
Ψάχνω..............
Ο χρήστης Avalon. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-10-06, 02:16   #17
Avalon.
Θαμώνας

Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Avalon. Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Avalon.
Οκ με τα avatar ξεμπλέξαμε και συνεχίζουμε στο θέμα μας (για να μην ξεχνιόμαστε δηλαδή) το οποίο είναι ............. ποία είναι η αγαπημένη μας ταινία ?
Παλιά 04-10-06, 10:29   #18
STEL2
Εθισμένος

Το avatar του χρήστη STEL2

Περιοχή: Χανιά / Κρήτη
Ξέχασα, στο πρώτο μου μύνημα, να αναφέρω και το WALL, των Pink Floyd
Ο χρήστης STEL2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-10-06, 11:22   #19
dreambuilder
Καθημερινός Θαμώνας

Το avatar του χρήστη dreambuilder

Περιοχή: Athens
Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα (Στέλιο) για το THE WALL, να συμπληρώσω το MATRIX 1, "Στην Παγίδα του νόμου" (Jim Jarmush) και βέβαια GARFIELD THE MOVIE!!!
Ο χρήστης dreambuilder δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-10-06, 11:23   #20
dreambuilder
Καθημερινός Θαμώνας

A! Ξέχασα και το Ice Age...
Παλιά 04-10-06, 18:03   #21
dimis74
Τακτικό Μέλος

Αυτην την ταινια που αναφερει ο Στελιος με τον Δημητρη χορν με το γνωστο τραγουδι.Ειναι η ταινια ταξιδι στα κυθηρα η οποια εχει παρει και το βραβειο της καλιφορνια σαν η καλυτερη ξενη ταινια.Εδω πρεπει να πουμε οτι τα βραβεια της καλιφορνια ειναι τα σημερινα ΟΣΚΑΡ.
Βασικα οι ταινιες του που επεξε ο Δημητρης Χορν οι οποιες δεν ειναι πολλες νομιζω 9,ειναι ολες θαυμασιες.Οπως η αλλη που πουλησε την ψυχη του στον Διαβολο για να γινει Νεος για μια ομορφη γειτονισσα.
Επισης θα εβλεπα οποιαδηποτε ταινια με τον διονυση παπαγαννοπουλο οπως εκεινη με τον ΓΚΟΡΤΣΟ.
Ο χρήστης dimis74 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-10-06, 21:17   #22
mlayrentakh
Τακτικό Μέλος

Το avatar του χρήστη mlayrentakh

Περιοχή: Αθήνα
H ταινία που αναφέρει ο Στέλιος με τον Δημήτρη Χόρν με το γνωστό τραγουδι " Μιά ζωή την έχουμε " είναι η ταινία με τον ίδιο τίτλο. Η άλλη που πούλησε την ψυχή του στον διάβολο για να γίνει νέος για μια όμορφη γειτόνισσα είναι η "Αλλοίμονο στους νέους". Οσο για Παπαγιανόπουλο πιο κάτω... γιατί πρέπει να φρεσκάρω την μνήμη μου...
Ο χρήστης mlayrentakh δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-10-06, 21:25   #23
mlayrentakh
Τακτικό Μέλος

...Αλλά δεν αναφέρθηκε πουθενά ο Λαμπρούκος !!! " Κάτι κουρασμένα παληκάρια ", " Υπάρχει και φιλότιμο ", " Η Αλίκη στο ναυτικό ", " Ο στρίγγλος που έγινε αρνάκι ", " Τι 30 τι 40 τι 50 ", " Η χαρτοπαίκτρα ". Αναφέρθηκε η ταινία αλλά όχι η Τζένη Καρέζη, " Τζένη Τζένη " (Μπάρκουλης)(Γκόρζος-Γκόρτζος) πού είναι και επετειακή λόγω εκλογών, " Δεσποινις διευθηντής " . Αλλά να μην ξεχάσω : Ο Αλέκος Αλεξανδράκης στην προηγούμενη αλλα και στην ταινία " Το δόλωμα " . Ο Αυλωνίτης με την Βασιλειάδου στις " Οι γαμπροί της Ευτυχίας " , " Η θεια απ' το σικάγο " , " Ο θησαυρός του μακαρίτη " (Ριζος Αυλωνίτης), " Ο Κλέαρχος, η Μαρίνα και ο κοντός ". Ο Ζερβός και Ο Ηλιόπουλος στις " Ζητείται κλεύτης " , " Το κοροιδάκι της δεσπονίδος " (Καρέζη Ηλιόπουλος), " Ο φιλος μου ο Λευτερακης ", " Ο ατσίδας ". Ο Χατζηχρήστος στις " Ο ηλίας του 16ου ", " Της κακομοίρας" , ίσος η καλύτερη του ταινία με τις φοβερότερες ατάκες. Και βέβαια μια αξέχαστη Βλαχοπούλου στις " Η θεία μου η χίπισσα " , " Μια τρελή τρελή οικογένεια " , " Μια τρελή τρελή σαραντάρα "... Τον απολαυστικότατο Λογοθετίδη, " Ούτε γάτα ούτε ζημιά ", " Σάντα τσικίτα " , " Ενα βότσαλο στη λίμνη " ( γυρισμενη και με τον Κωνσταντάρα). Αλλά και Κωνσταντίνου " Καλώς ήρθε το δολάριο " ," Η γυνή να φοβήται τον άνδρα " (Κοντού). Και βέβαια άφησα για το τέλος : Δαλιανίδη (όχι δεν ξέχασα τον Χρόνη Εξαρχάκο... ), " Οι θαλασσιές οι χάντρες ", " Μερικοι το προτιμούν κρύο " ," Μια ελληνίδα στο χαρέμι ", " Η παριζιάνα ", " Γοργόνες και μάγκες " , με μια πλειάδα ηθοποιών και τραγουδιστών (Βογιατζής, Βοσκόπουλος, Μαρινέλλα, Πουλόπουλος ... "
Παλιά 05-10-06, 09:46   #24
Avalon.
Θαμώνας

Θυμίστε μου κάτι.........! Το "Υπάρχει και φιλότιμο" είναι που κάνει ο Κωσταντάρας τον βουλευτη Μαυρογιαλούρο?
Παλιά 05-10-06, 12:12   #25
mlayrentakh
Τακτικό Μέλος

Ναι αυτή είναι...
Παλιά 06-10-06, 15:28   #26
aris
Καθημερινό Μέλος

Το avatar του χρήστη aris

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Red face

...Αλλά δεν αναφέρθηκε πουθενά ο Λαμπρούκος !!! " Κάτι κουρασμένα παληκάρια ", " Υπάρχει και φιλότιμο ", " Η Αλίκη στο ναυτικό ", " Ο στρίγγλος που έγινε αρνάκι ", " Τι 30 τι 40 τι 50 ", " Η χαρτοπαίκτρα ". Αναφέρθηκε η ταινία αλλά όχι η Τζένη Καρέζη, " Τζένη Τζένη " (Μπάρκουλης)(Γκόρζος-Γκόρτζος) πού είναι και επετειακή λόγω εκλογών, " Δεσποινις διευθηντής " . Αλλά να μην ξεχάσω : Ο Αλέκος Αλεξανδράκης στην προηγούμενη αλλα και στην ταινία " Το δόλωμα " . Ο Αυλωνίτης με την Βασιλειάδου στις " Οι γαμπροί της Ευτυχίας " , " Η θεια απ' το σικάγο " , " Ο θησαυρός του μακαρίτη " (Ριζος Αυλωνίτης), " Ο Κλέαρχος, η Μαρίνα και ο κοντός ". Ο Ζερβός και Ο Ηλιόπουλος στις " Ζητείται κλεύτης " , " Το κοροιδάκι της δεσπονίδος " (Καρέζη Ηλιόπουλος), " Ο φιλος μου ο Λευτερακης ", " Ο ατσίδας ". Ο Χατζηχρήστος στις " Ο ηλίας του 16ου ", " Της κακομοίρας" , ίσος η καλύτερη του ταινία με τις φοβερότερες ατάκες. Και βέβαια μια αξέχαστη Βλαχοπούλου στις " Η θεία μου η χίπισσα " , " Μια τρελή τρελή οικογένεια " , " Μια τρελή τρελή σαραντάρα "... Τον απολαυστικότατο Λογοθετίδη, " Ούτε γάτα ούτε ζημιά ", " Σάντα τσικίτα " , " Ενα βότσαλο στη λίμνη " ( γυρισμενη και με τον Κωνσταντάρα). Αλλά και Κωνσταντίνου " Καλώς ήρθε το δολάριο " ," Η γυνή να φοβήται τον άνδρα " (Κοντού). Και βέβαια άφησα για το τέλος : Δαλιανίδη (όχι δεν ξέχασα τον Χρόνη Εξαρχάκο... ), " Οι θαλασσιές οι χάντρες ", " Μερικοι το προτιμούν κρύο " ," Μια ελληνίδα στο χαρέμι ", " Η παριζιάνα ", " Γοργόνες και μάγκες " , με μια πλειάδα ηθοποιών και τραγουδιστών (Βογιατζής, Βοσκόπουλος, Μαρινέλλα, Πουλόπουλος ... "
νασε καλα που τα εγραψες για να μην τα ξαναγραφω.
Ο χρήστης aris δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-10-06, 02:08   #27
dimis74
Τακτικό Μέλος

ΠΑΙΔΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΓΕΝΙΑ ΗΘΟΠΟΙΩΝ ΟΠΩΣ ΕΚΕΙΝΗ?
Εγω δεν πιστευω με τιποτα.Εκεινη η γενια ηταν ενα θαυμα.
Ο χρήστης dimis74 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-10-06, 02:15   #28
FAERY
Super Moderator

Το avatar του χρήστη FAERY

Περιοχή: Διαδίκτυο
ΠΑΙΔΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΓΕΝΙΑ ΗΘΟΠΟΙΩΝ ΟΠΩΣ ΕΚΕΙΝΗ?
Εγω δεν πιστευω με τιποτα.Εκεινη η γενια ηταν ενα θαυμα.
Έχω παρατηρήσει dimi μου ότι κάθε φορά που πίνεις από εκείνο το καλό κρασί γράφεις με κεφαλαία!!! Και μη μου πεις ότι δε ήπιες γιατί σε έχω καρατσεκαρισμένο!!!

Αν θές να μου θολώνεις τα νερά, γράφε πάντα με μικρά!
Ο χρήστης FAERY δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-10-06, 02:43   #29
FAERY
Super Moderator

Το avatar του χρήστη FAERY

Περιοχή: Διαδίκτυο
Για να απαντήσω τώρα στην ερώτησή σου, όχι δεν πρόκειται να ξαναδούμε δυστυχώς. Άλλες εποχές, άλλοι άνθρωποι...
Ο χρήστης FAERY δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-10-06, 12:17   #30
dreambuilder
Καθημερινός Θαμώνας

Για να απαντήσω τώρα στην ερώτησή σου, όχι δεν πρόκειται να ξαναδούμε δυστυχώς. Άλλες εποχές, άλλοι άνθρωποι...
Αυτό είναι απόλυτα σωστό. Για την εποχή μας έχουμε αρκετά καλούς ηθοποιούς, σίγουρα όμως, ποτέ (αν και ελπίζω να διαψευστώ κάποτε) δεν πρόκειται να ξαναδούμε τέτοιου επιπέδου γενιά ηθοποιών...
Απάντηση στο θέμα

Ταμπέλες (tags)
cinema , κινηματογράφος , σινεμά

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 (0 μέλη και 2 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:29.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.