124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Ειδικά Θέματα > Συλλεκτικά Η κριση χτυπαει και τους συλλεκτες

Συλλεκτικά Συζητήσεις και απόψεις για όλα τα θέματα που αφορούν συλλεκτικά είδη.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 12-02-12, 03:54   #1
doris111
Καθημερινός Θαμώνας

Το avatar του χρήστη doris111

Η κριση χτυπαει και τους συλλεκτες

Χιλιάδες νομίσματα, γραμματόσημα, μετάλλια, παράσημα και άλλα αντικείμενα αξίας θα είναι διαθέσιμα προς πώληση. Συλλογές ρευστοποιούνται και αλλάζουν χέρια, λόγω κρίσης.

Το σεντούκι του παππού με παλιά ξεχασμένα νομίσματα, οι σκονισμένες κασετίνες και τα άλμπουμ με συλλογές νομισμάτων ή γραμματοσήμων μπορεί να κρύβουν μικρούς θησαυρούς.
Η συνεχεια εδω:http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/201...9699.html#more
Ο χρήστης doris111 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-02-12, 09:17   #2
STEL2
Εθισμένος

Το avatar του χρήστη STEL2

Περιοχή: Χανιά / Κρήτη
Eλπίζω, να μην το διαβάσουνε κάποιοι Θοδωρή, και αρχίσουν αύριο να μας ποστάρουν δραχμές του 1873, και να μας ρωτάνε πόσο κάνουν.
Γιατί για να τους προλάβω, 150 ευρώ που γράφει για δραχμή του 1873, κάνει μόνο αμα ειναι ακυκλοφόρητη..., και σε σχεδόν ακυκλοφόρητη 70-100, και σε εξαιρετική, 40-70 ευρά. Απο εκεί και κάτω, αστα να πάνε..
Ο χρήστης STEL2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-02-12, 17:14   #3
morgan
Καθημερινό Μέλος

Το avatar του χρήστη morgan

Eλπίζω, να μην το διαβάσουνε κάποιοι Θοδωρή, και αρχίσουν αύριο να μας ποστάρουν δραχμές του 1873, και να μας ρωτάνε πόσο κάνουν.
Γιατί για να τους προλάβω, 150 ευρώ που γράφει για δραχμή του 1873, κάνει μόνο αμα ειναι ακυκλοφόρητη..., και σε σχεδόν ακυκλοφόρητη 70-100, και σε εξαιρετική, 40-70 ευρά. Απο εκεί και κάτω, αστα να πάνε..
Στέλιο με 150 ευρω θέλω και εγω ακυκλοφορητες , au πληρώνω μέχρι 80 και κάτω απο au δεν ασχολούμαστε
Ο χρήστης morgan δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-02-12, 01:36   #5
strataras
Τακτικό Μέλος

Κρίμα!!!

Γεια σας.
Από την μέρα που ανακάλυψα αυτό το σά'ι'τ,και άρχισα να διαβάζω παλαιότερα θέματα,μαγεύτηκα από τα γραφόμενά σας σε αυτά τα θέματα,την παρε'ί'στικη ζεστασιά,τις γνώσεις σας,και την εμπειρία σας,τις ατελείωτες και πανέμορφες φωτογραφίες που βάζετε,την βοήθεια που προσφέρετε στους νέους και άσχετους συλλέκτες και μη.
Έτσι αποφάσισα να ξεκινήσω συλλογή Ελληνικών ευρώ,αλλά κυρίως Ελληνικών δραχμών.
Και είμαι στο κατάλληλο μέρος,μιας και υπάρχουν χιλιάδες νομίσματα προς αγορά.
Έχω ήδη ξεκινήσει και αγοράζω κάποια νομίσματα από δημοπρασίες και θα συνεχίσω να αγοράζω.
Αυτό που με ενόχλησε πάρα πολύ είναι το θέμα για την έκθεση στην Θεσσαλονίκη που έβαλε ο κύριος doris,που όταν το είδα πετούσα από την χαρά μου,και ήμουν ήδη έτοιμος ψυχολογικά να παρευρεθώ στην έκθεση το άλλο Σαββατοκύριακο και να δω από κοντά τους συλλέκτες που παρουσίαζαν τις συλλογές τους,αλλά μάταια!!!
Κατά λάθος,εκεί που έκανα ζάπινγκ στην τηλεόραση,σταμάτησα στην ΕΤ-3 στις 10:00 το βράδυ,και είδα με μεγάλη μου λύπη,το βίντεο από την έκθεση νομισμάτων και μου ήρθε εγκεφαλικό.
Κρίμα!!!
Εάν σας είναι εύκολο,όσοι γνωρίζουν,να μας ενημερώνουν για τέτοιες εκδηλώσεις στο μέλλον.Θα σας ήμουν υπόχρεος.
Σας ευχαριστώ.
Ο χρήστης strataras δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-02-12, 10:51   #7
xania_coins
Τακτικό Μέλος

Το avatar του χρήστη xania_coins

Ναι ! Δυστυχώς !
Ο χρήστης xania_coins δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Ταμπέλες (tags)
δημοπρασιες , δημοπρασίες

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:44.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.