124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Ειδικά Θέματα > Συλλεκτικά πληροφοριες σχετικα με ρεπλικα ρολογια

Συλλεκτικά Συζητήσεις και απόψεις για όλα τα θέματα που αφορούν συλλεκτικά είδη.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 07-11-08, 10:20   #16
GSta
Νέο Μέλος

οι αγγελιες που δεν αναφερουν made in japan η swiss made δεν κοροιδευουν κανεναν ακομη αν δεν αναφερουν καν χωρα προελευσης,ακομη αν προκειται για κινεζικες ρεπλικες.
οποτε δεν παιζουν ολοι με την νοημοσυνη σας.
σε καποιες περιπτωσεις ομως η ποιοτητα σε συναρτηση με τις τιμες ειναι ενα θεμα...
Καλό θα ήταν να μάθουμε ποιες περιπτώσεις είναι αυτές, γιατί γενικώς βλέπο πως μιλάς για "άλλους" αλλά τελικά βλέπω πως είναι φαντάσματα.Σε ποιες περιπτώσεις η τιμή είναι συνάρτηση με τις τιμές τουλάχιστον στον χώρο εδώ? Θα χαρώ να μην μου απαντήσεις πάλι γενικόλογα.

βεβαιως!!!!
εγω τουλαχιστον αυτο θα εκανα στην θεση σου.
βασικα με αναγκαζεις να επαναληφθω (δεν με κουραζει καθολου αλλα δεν θελω να γινομαι κουραστικος λεγοντας τα ιδια)
-το ατσαλι εχει τεραστια διαφορα στο φινιρισμα και στο χρωμα και θα το καταλαβεις αμεσως ακομη και αν δεν εχεις ιδιαιτερη εμπειρια απο γνησια rolex.(σου πρωτεινω να επισκευφτεις πρωτα ενα καταστημα rolex και να πιασεις στα χερια σου μερικα κομματια πριν συναντηθουμε και δεις τα δικα μου ετσι ωστε να εχεις μετρο συγκρισης)
Εχω δει ηδη πραγματικό, αυτό που θα είχε ενδιαφέρον ήταν να μας πεις μια διεύθυνση να έρθω να έχεις εσύ ένα κανονικό και το δικό σου για να συγκρίνουμε, ή ακόμα και ένα άλλης ποιότητας.

-οι γνησιοι eta μηχανισμοι δεν ειναι κατι το σπανιο.
ολοι οι εμπειροι ωρολογοποιοι τους γνωριζουν (και τους επισκευαζουν)οποτε πολυ ευκολα μπορεις να το επιβεβαιωσεις αν επισκευθεις εναν.

-οσο για το χρυσο εχω ηδη ενα link απο μπρασελε κομμενο στην μεση για να μην υπαρχουν αμφιβολιες οτι προκειται για μασιφ χρυσο και οχι επιχρυσο.
ενα οποιοδηποτε χρυσοχοιο μπορει να σου επιβεβαιωσει και τα καρατια.

αν πραγματικα σε ενδιαφερει ενα τετοιο ρολοι,μην το παραγγειλεις απο εδω περιμενε με την πρωτη ευκαιρια που θα ερθεις αθηνα να το δεις απο κοντα και να κρινεις αν αξιζει η οχι.
η αγγελια προοριζεται κατα βαση στους ενδιαφερομενους απο αττικη και αυτο επειδη δεν προκειται για κατι συνιθισμενο,οποτε μονο αν το δει κανεις απο κοντα θα καταλαβει περι τινος προκειται.
Το κομμένο λινκ απο το ρολόι δεν αποτελεί εγγύηση, μπορεί να είναι απο οποιοδήποτε ρολόι. Πώς μπορώ να είμαι σίγουρος πως αυτό που θα πάρο είναι όπως το δείγμα σου?
Ο χρήστης GSta δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-11-08, 10:23   #17
GSta
Νέο Μέλος

....
ακριβως κατω απο την εντεκατη υποσημειωση μου (που γραφω για τους 12 μηνες εγγυηση)τελειωνω με εναν επιλογο που στην πρωτη κιολας προταση αυτου του επιλογου αναφερω πως ειναι κατασκευασμενο στην taiwan.
αλλα ακομη και αν υποθεσουμε πως δεν ανεφερα την χωρα προελευσης,ειναι προτιμοτερο φιλε GSta καποιοι να σου λενε ψεμματα απο το να μην αναφερουν τιποτα?
δηλαδη οταν ο κοτσοβολος διαφημιζει στην τηλεοραση πχ μια προσφορα χαμηλης τιμης για σιδερο ατμου αναφερει την χωρα προελευσης?οχι!
αν ρωτησεις τον πωλητη ομως σε ενα καταστημα θα σου πει την αληθεια(η τουλαχιστον ετσι πρεπει)
αν σου πει ψεμματα τοτε αυτο ειναι απατη.
Δεν καταλαβαίνω πραγματικά εδώ αν κάνεις πλάκα, ή απλά σοβαρολογείς. Ποιος θα κάτσει να διαβάσει ξαναλέω τόσες αράδες, σίγουρα σχεδόν κανένας. Το κείμενο είναι μεγάλο και μπορώ να πω παραπλανητικό, με ψιλά γράμματα λες, ή μαλον υπονοής το Ταηβάν κάπου χαμένο στο τέλος. Ψέμματα ξέρης είναι να λες και τη μισή αλήθεια.

Η ουσία είναι πως τελικά πιο πολλή μπερδεύτηκα παρα κατάλαβα κάτι.
Ο χρήστης GSta δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-11-08, 21:35   #18
bargainstore
Νέο Μέλος

Καλό θα ήταν να μάθουμε ποιες περιπτώσεις είναι αυτές, γιατί γενικώς βλέπο πως μιλάς για "άλλους" αλλά τελικά βλέπω πως είναι φαντάσματα.Σε ποιες περιπτώσεις η τιμή είναι συνάρτηση με τις τιμές τουλάχιστον στον χώρο εδώ? Θα χαρώ να μην μου απαντήσεις πάλι γενικόλογα.

Εχω δει ηδη πραγματικό, αυτό που θα είχε ενδιαφέρον ήταν να μας πεις μια διεύθυνση να έρθω να έχεις εσύ ένα κανονικό και το δικό σου για να συγκρίνουμε, ή ακόμα και ένα άλλης ποιότητας.

Το κομμένο λινκ απο το ρολόι δεν αποτελεί εγγύηση, μπορεί να είναι απο οποιοδήποτε ρολόι. Πώς μπορώ να είμαι σίγουρος πως αυτό που θα πάρο είναι όπως το δείγμα σου?
δεν καταλαβα...
-μου ζητας να αγορασω ενα γνησιο two tone αξιας 6500 ευρω για να σου αποδειξω το ποσο ομοιο ειναι με το δικο μου?θα αστειευεσαι...
οσο για αλλης ποιοτητας replica εχω οσα θελεις και μαλιστα σε πολυ πολυ καλυτερες τιμες απο οτι συνιθιζεται να πουλιουνται στην ελλαδα(συντομα θα ανεβασω και ρεπλικα οικονομικοτερων κατηγοριων σε φανταστικες τιμες)

-αν ενδιαφερεσαι πραγματικα να το δεις,παρε με στο τηλεφωνο που εχω δημοσιευσει και πολυ ευχαριστως να συναντηθουμε χωρις να εισαι δεσμευμενος να το αγορασεις.
ουτε αυτη μου την προσκληση δεν διαβασες στην αγγελια μου???

εφοσον δεν δεχεσαι ουτε την αποδειξη του κομμενου λινκ και δεν εμπιστευεσαι και κανενα χρυσοχοιο ειμαι ανοιχτος τοτε σε δικες σου προτασεις η δοκιμες ετσι ωστε να διαπιστωσεις αν τα χρυσα μερη ειναι μασιφ 18 καρατια η οχι,αρκει να μην προκαλεσουν φθορα η βλαβη στο ρολοι.

BARGAINSTORE-WATCHES AND LUXURY PHONES

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bargainstore : 18-02-09 στις 00:57.
Ο χρήστης bargainstore δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-11-08, 21:39   #19
bargainstore
Νέο Μέλος

Δεν καταλαβαίνω πραγματικά εδώ αν κάνεις πλάκα, ή απλά σοβαρολογείς. Ποιος θα κάτσει να διαβάσει ξαναλέω τόσες αράδες, σίγουρα σχεδόν κανένας. Το κείμενο είναι μεγάλο και μπορώ να πω παραπλανητικό, με ψιλά γράμματα λες, ή μαλον υπονοής το Ταηβάν κάπου χαμένο στο τέλος. Ψέμματα ξέρης είναι να λες και τη μισή αλήθεια.

Η ουσία είναι πως τελικά πιο πολλή μπερδεύτηκα παρα κατάλαβα κάτι.
αρκει που σου εδωσα να καταλαβεις εστω και αργοπορημενα.
Απο την συγκεκριμενη αγγελια ηδη εχουν πωληθει 6 ρολογια σε ενδιαφερομενους που ηθελαν το κατι παραπανω και καταλαβαν μια χαρα περι τινος προκειται.

Παλιά 08-11-08, 00:26   #20
konstantinos79
Banned

Stop ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ

ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥΛΑΣ ΟΣΑ ΘΕΣ ΟΧΙ ΕΞΗ ΑΛΛΑ 106 ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟΣ ΨΕΥΤΗΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣΕΙΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ. Ε ΤΙ ΝΑ ΠΩ. ΕΓΩ ΣΤΑΜΑΤΩ ΠΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΑ ΚΑΙ ΑΦΕΛΕΙΣ ΛΑΘΟΣ SITE ΧΤΥΠΗΣΕΣ ΜΕΓΑΛΕ ΤΡΑΒΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΞΥΠΝΗΣΑΝ ΠΙΑ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΑ ΦΟΡΑΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ROLEXMAN KAI ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΟΔΑΣ ΝΑ ΦΟΡΑΣ ΕΝΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΧΕΡΙ.
TSAO BABINI.
Ο χρήστης konstantinos79 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-11-08, 15:42   #21
bargainstore
Νέο Μέλος

συγνωμη κωνσταντινε μου αν σου χαλασα τα σχεδια και πεσουν οι πωλησεις σου αλλα ειναι αναμενομενο εφοσον στιριζοντουσαν στην απατη.
καπου-καπως-καποτε-καποιος θα εβγαινε να πει την αληθεια!!
γενικοτερα το αναλυσαμε αρκετα το θεμα νομιζω και τα λογια ειναι φτωχεια.
το τηλ μου ειναι γραμμενο στην αγγελια και οποιος θεωρει οτι εχει ισαξιο η καλυτερο ρολοι σε καλυτερη τιμη απο οτι το δινω,ηδου η ροδος........

Παλιά 27-11-08, 13:14   #22
STEL2
Εθισμένος

Το avatar του χρήστη STEL2

Περιοχή: Χανιά / Κρήτη
Πάντως, φίλε Riccardo, και εγώ απορώ !
Πώς ενας χρήστης που γράφτηκε πριν 3 μόλις ημέρες, ξέρει τόσα πολλά !
Ο χρήστης STEL2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-11-08, 13:54   #23
Riccardo
Νέο Μέλος

Αν εννοείς εμένα, τυγχάνει να είμαι πωλητής και αλλού, αλλά και να μαθαίνω κάποια πράγματα εδώ.

Το ερώτημα που θέτεις όμως είναι το τελευταίο που θα έθετα εγώ, τα εύλογα ερωτήματα είναι πολλά που ρέουν αν διαβάσεις το thread απο την αρχή. Πόσο χαμηλά θα πέσει το επίπεδο με κάποια άτομα; Αυτό πχ είναι μια καλή και εύλογη ερώτηση. 'Η τι μέλλι γενέσθαι;
Ο χρήστης Riccardo δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-11-08, 13:58   #24
Riccardo
Νέο Μέλος

Συγνώμη αλλά που πήγε το μήνυμα μου; Δεν νομίζω να προσέβαλε κανέναν, δηλαδή το παραπάνω ποστ που ο ένας λέει τον άλλο "ψεύτη" είναι πιο κόσμιο?
Παλιά 27-11-08, 14:19   #25
STEL2
Εθισμένος

Το avatar του χρήστη STEL2

Περιοχή: Χανιά / Κρήτη
Οχι, τόπα απ' την άποψη, οτι κάποιοι διπλοεγγράφονται και πουλάν με 2 διαφορετικούς κωδικούς (οχι πώς ειναι κακό !)
Αφού λοιπόν τυγχαίνει να είσαι και αλλού πωλητής, σου λέω αν δεν το ξέρεις, οτι μπορείς να κάνεις μεταφορά αξιολόγησης απο εκεί !

Τα εχω διαβάσει ολα τα πόστ απο την αρχή, και μάλιστα με μεγάλη προσοχή

Για αυτά που λέει ο bargainstore, δεν μπορώ να ξέρω, αφού ειμαι άσχετος με το είδος, φαίνεται ομως να το κατέχει το πράγμα..., έριξε και το αγκίστρι, και κάποιο ψαράκι μάλλον τσίμπησε
Ο χρήστης STEL2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-11-08, 14:25   #26
Riccardo
Νέο Μέλος

O Konstantinos79 πράγματι τσίμπησε το δόλωμα! Περι αντίληψης και iq=παιδιού! Εχει γέλιο όμως αν κάτσεις να το δεις....

Αλλά μιλάμε γενικώς για πολύ χαμηλό επίπεδο, υπό το μηδέν.Και η πλάκα είναι πως συνεχώς "καρφώνεται" αφού είναι ανόητος ο τρόπος που εκφράζεται αλλά και πως κινείται γενικά. Το θέμα είναι πως νομίζει οτι είναι έξυπνος κι αυτό είναι η μεγαλύτερη χαζομάρα!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Riccardo : 27-11-08 στις 14:36.
Παλιά 14-12-08, 00:07   #27
happy_days
Νέο Μέλος

Red face ΑΠΟΡΩ ! ! ! ! !

ΑΠΟΡΩ ! ! ! ! !

Διάβασα τις ανταπαντήσεις σχετικά με τις ρέπλικα (κοινώς μαιμούδες) που δόθηκαν στο θέμα από όλους.
Φίλοι μου μία μαιμού όσο καλή και αν είναι, όσο και να κάνει, δεν παύει να είναι μαιμού.
Καταλαβαίνω ότι κάποιοι δεν έχουν τα χρήματα να αγοράσουν ένα original κομμάτι και καταφεύγουν σε αυτά.
Για εμένα λάθος μέγα. Θέλεις κάτι καλό, μάζεψε τα χρήματα σιγά-σιγά και πάρτο. Διαφορετικά πάρε κάτι φθηνότερο αλλά να είναι original.
Τώρα για τα Rolex τα οποία είναι και τα περισσότερο αντιγραφέντα κομμάτια (90% βάση στοιχείων) είναι ολόκληρη σχολή τα αυθεντικά.
Είναι κόλλημα φίλοι μου και εξελίσεται σε ακριβό spor αν κολλήσης.
Submariner 1680 μηχανή 1560 ή 1570 ή 1580
Submariner 16600 μηχανή 3035 ή 3135 ή 3185 κ.ά. πολλά.
Κόλλημα φίλοι μου, μεγάλο κόλλημα.
**** seller "watchland1800"
124sold "happy_days"
Ο χρήστης happy_days δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-12-08, 18:21   #28
sotos1965
Νέο Μέλος

καλησπερα...
τελικα μπορει να μας πει καποιος που θα βρουμε μια ρεπλικα που να μην σκουριαζει η κασα και να ειναι ΕΤΑ ο μηχανισμος, και να μην μπαζει νερα??να παρω καμμια 10ρια ????και αφηστε βρε παιδια τους τσακωμους...αντι να ψαξετε να βρειτε κανα εργοστασιο να φτιαχνη καλα ρολογια τσακωνεστε ..
Ο χρήστης sotos1965 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-02-09, 22:41   #29
bargainstore
Νέο Μέλος

Έχεις απόλυτο δίκιο να νιώθεις απογοητευμένος φίλε sotos.
Κουβεντιάζοντας με πολλούς πελάτες μου συμπέρανα πως αρκετός κόσμος έχει απογοητευθεί από ρολόγια που παρέλαβαν στο παρελθόν από κάποιος πωλητές.
Το κοινό σημείο που είχαν όλες αυτές οι περιπτώσεις ήταν ότι ο πωλητής από τον όποιο επέλεξαν να κάνουν την αγορά δεν ήταν ειλικρινής και έντιμος.

Ένα συνηθισμένο φαινόμενο που συχνά συναντάμε είναι παραπλανητικοί πωλητές(συνηθως σε ξενα sites) να χρησιμοποιούν φωτογραφίες από γνήσια ρολόγια που βρίσκουν σε γνωστο παγκοσμιο site δημοπρασιων η κάνοντας search στο google
Αυτό έχει ως αποτέλεσμα άλλο να περιμένεις και άλλο δυστυχώς να λαμβάνεις.

Άλλος ένας τρόπος για να ξεχωρισεις τους ειλικρινης πωλητες είναι η περιγραφή του ρολογιού!!
Αν συγκρίνεις την καθε περιγραφη με τις πληροφορίες που δίνω στην αρχή του θέματος μου θα βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα για το αν ο πωλητής είναι σωστός και ειλικρινής.
Κατά την γνώμη μου αν το προϊόν είναι υψηλής ποιότητας δεν χρειάζονται πολλές φαμφάρες σε μια περιγραφή για καταλάβει κάποιος που γνωρίζει.

Με απλά λόγια ,κάλεσε τους πωλητές που έχουν το ρόλοι που σε ενδιαφέρει, μίλησε μαζί τους,κανόνισε μια συνάντηση να δεις το ρόλοι και νομίζω πως θα καταλήξεις με ένα πολύ όμορφο ρόλοι που θα χαίρεσαι για χρόνια.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bargainstore : 21-02-09 στις 18:24.
Παλιά 13-02-09, 00:26   #30
sotos1965
Νέο Μέλος

δεκτο και κατανοητο....
το θεμα ειναι βρε παιδια αν μπορεσουμε την τριχα να μην την κανουμε τριχια...
πχ.δεν νομιζω ολοι εσεις που ασχολειστε με την αγορα κατοχη και πωληση αυτων ....πως να το πω μαιμουδων να μην εχετε βρει καποιο εργοστασιο να βγαζει πραγματικα καλα ρολογια με ελβετικους μηχανισμους και με πραγματικα ανοξειδωτο ατσαλι και αδιαβροχο...
πας να παρεις ενα citizen diverγνησιο και σου λενε 600 και 700 ευρω...
ποια η διαφορα αναμεσα σε μια ρεπλικα και το καταδυτικο?που ειναι οριτζιναλ?αν δηλαδη υπηρχε μια ρεπλικα στα ιδια περιπου χρηματα με το αυθεντικο citizen ...λεω εγω τωρα...
Ο χρήστης sotos1965 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 25 (1 μέλη και 24 επισκέπτες)
plagiaskepsi
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:46.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.