124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Ειδικά Θέματα > Συλλεκτικά πληροφοριες σχετικα με ρεπλικα ρολογια

Συλλεκτικά Συζητήσεις και απόψεις για όλα τα θέματα που αφορούν συλλεκτικά είδη.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 13-02-09, 01:52   #31
bargainstore
Νέο Μέλος

Φυσικα και υπαρχουν φιλε σωτηρη πολυ καλες ρεπλικες με πραγματικα ανοξειδωτο ατσαλι και γνησιους ελβετικους μηχανισμους.
ευτυχως ειναι κατι που πολυ ευκολα επιβεβαιωνεται απο οποιονδηποτε ορολογοποιο.

πολλοι απο εμας εχουμε συνηθισει τις τιμες των πολυ φθηνων αντιγραφων που πωλουνται στους δρομους και οταν ακουμε 300+ ευρω για αντιγραφο μας φαινονται πολλα.
δεν ειναι πολλα βεβαια αν αναλογιστει κανεις πως ενα seiko η ενα tissot με μπαταρια εχει 300-400-500 ευρω ενω πολλες φορες δινουμε παρομια χρηματα για κινητο τηλεφωνο που η διαρκεια ζωης τους ειναι το πολυ ενα με εναμιση χρονο.
αρκει πραγματικα να παρεις οτι πληρωνεις και ο πωλητης να σεβαστει τα χρηματα σου.

BARGAINSTORE-WATCHES AND LUXURY PHONES

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bargainstore : 18-02-09 στις 00:54.
Ο χρήστης bargainstore δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-02-09, 00:49   #32
bargainstore
Νέο Μέλος

Σε αυτο το σημειο θα ηθελα να επισημανω πως δυστυχως η ευτυχως συνηθως υπαρχουν πολλες αντιγραφες καποιου συγκεκριμενου ακριβου ρολογιου.
τα εργοστασια παραγωγης αντιγραφων ρολογιων ειναι δεκαδες που σημαινει πως πρεπει να γνωριζει κανεις τι θελει και που θα το βρει.
Επισης με τον καιρο βγαινει νεωτερη και πιο βελτιωμενη αντιγραφη καποιου συγκεκριμενου ρολογιου με αποτελεσμα να πεφτει η τιμη της προηγουμενης εκδοσης.
Οι διαφορες στην ποιοτητα τους,αλλες φορες ειναι μικρες αλλα σημαντικοτατες και αλλες φορες αρκετα μεγαλες και απαραδεκτες.

Με μια φωτογραφια και ιδιαιτερα οταν ειναι καλοπισμενη και επεξεργασμενη ,κολακευοντας το ρολοι δεν μπορεις να βγαλεις ασφαλη συμπερασματα για μικρες διαφορες που μπορει να εχουν δυο καλες αντιγραφες σε σχεση με το γνησιο.
αυτες οι μικρες διαφορες ομως,οπως ειπα και παραπανω ειναι πολυ σημαντικες για οσους ξερουν και δεν θελουν σε καμια περιπτωση να προδωθουν οτι φορανε αντιγραφο ρολοι ακομη και αν ελενχθει το ρολοι απο καταστημα.

Δυστυχως υπαρχει διαφορα στην τιμη μιας κορυφαιας αντιγραφης σε καθε λεπτομερια με μια λιγο κατωτερη η καποια προηγουμενη εκδοση!
παραδειγματος χαρη αυτο συμβαινει με την νεα και την παλιοτερη αντιγραφη rolex deep sea dweller!!

Εδω θα προτεινα να μην εμπιστευεσται ευκολα και αβασανιστα απο φωτογραφιες ξενων sites (οι οποιες μπορει να μην ανηκουν καν στον πωλητη) και καταλαβετε κατοπιν εορτης πως πληρωσατε πολλα για κατι που εχει ξεπεραστει και στοιχιζει πλεον φθηνοτερα.
ειναι καλυτερο να γνωρισεις τον πωλητη απο κοντα και φυσικα να πιασεις το προιον στα χερια σου.

Για οποιον ενδιαφερεται να μαθει για αυτες τις διαφορες ποιοτητας που εχουν πολλα αντιγραφα μεταξυ τους το τηλ μου ειναι 6909061883
ας μην κανουμε κουραστικη την αναγνωση του forum με καθαρα τεχνικα θεματα.

BARGAINSTORE-WATCHES AND LUXURY PHONES

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bargainstore : 12-03-09 στις 00:04.
Ο χρήστης bargainstore δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-03-13, 05:29   #33
anvas
Νέο Μέλος

Είμαι νέος στο φόρουμ. Δεν ξέρω αν αυτο που ρωτάω είναι άσχετο, αλλα θα ήθελα να μου πει κάποιος που μπορώ να βρω καλο service για ενα ρεπλικα Rolex που έχω. Ευχαριστώ.
Ο χρήστης anvas δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-12-15, 19:29   #34
Derk
Νέο Μέλος

Το avatar του χρήστη Derk

Είμαι νέος στο φόρουμ. Δεν ξέρω αν αυτο που ρωτάω είναι άσχετο, αλλα θα ήθελα να μου πει κάποιος που μπορώ να βρω καλο service για ενα ρεπλικα Rolex που έχω. Ευχαριστώ.

Βρήκες αυτό που ψάχνεις φίλε μου?
Ο χρήστης Derk δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-12-15, 13:44   #35
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη enantios

Εχω ενα φιλο ωρολογοποιο που τα ανοιγει και τα φτιαχνει,οσο ειναι δυνατον.Απο τα Γιαννινα γραφω...
Ο χρήστης enantios είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-12-15, 16:29   #36
Derk
Νέο Μέλος

Το avatar του χρήστη Derk

Εχω ενα φιλο ωρολογοποιο που τα ανοιγει και τα φτιαχνει,οσο ειναι δυνατον.Απο τα Γιαννινα γραφω...
Καλησπέρα, χαίρομαι που βρήκες κάποιον να σε βοηθήσει στο πρόβλημα σου. Για οποιοδήποτε νέο πρόβλημα αντιμετώπισης πολύ ευχάριστος θα σε υποδεχθώ στο νέο φόρουμ ωρολογοποιίας: watch-time.gr και στην ομάδα: Replica – Αντίγραφα ρολογιών http://www.watch-time.gr/groups/repl...rafa-rologion/
Ο χρήστης Derk δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-12-15, 21:02   #37
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη enantios

Δεν καταλαβατε...Δεν εχω σχεση με τον παραπανω κυριο!Προσωπικα μαλιστα δε με ενδιαφερει να φοραω ενα τετοιο ρολοι...Με ξερουν ολοι και,αρα,γνωριζουν οτι δε μπορω να το αγορασω...Τωρα,να το παιξω οτι εχω ακριβο ρολοι ενω δεν ειναι,τι νοημα εχει;
Τελος παντων...Γνωριζω ενα τεχνιτη εδω που ειναι τιμιος και ηθικος!!Οποιος θελει κι αμα θελει,του δινω το τηλ.του να συνεννοηθει μαζι του.Θα του πει ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ να φτιαξει το ρολοι η αν ειναι σκουπιδι...Εχει σημασια να το ξερει αυτο ο κατοχος!
Προσωπικα τρελαινομαι για παλια ρολογια τσεπης με κουρδιστο μηχανισμο...Μου αρεσει να ακουω το κουρδισμα και να τα βλεπω γιατι ειναι εργα τεχνης.Για καθημερινη χρηση εχω ενα ρολοι CASIO EDIFICE ,το οποιο δειχνει πραγματικα τι ωρα ειναι...Αυτα τα replica δεν ειναι για να βλεπεις εσυ την ωρα αλλα για να βλεπουν οι αλλοι το δικο σου ρολοι...
Θα μου πεις χρειαζεται κι αυτο στη ζωη...Συμφωνω και ευχομαι να εχετε επιτυχια στο site σας και να βρισκετε τιμιες και καλες αντιγραφες στα ωρολογια υψηλης ωρολογοποιιας!!!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη enantios : 20-12-15 στις 21:13.
Ο χρήστης enantios είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-05-17, 10:21   #38
ulapokurska
Νέο Μέλος

Πριν λιγες μερες ειδα στο ονειρο μου ενα τετοιο ρολοι και δεν ειχα ιδεα τι μπορει να σημαινει. Εψαξα αρκετα αλλα βρηκα αυτο το τελειο και απλο σαιτ http://www.moj-sen.org/ οπου εχει παρα πολλες ερμηνειες ακομα και για το τι σημασια εχει το ρολοι.
Ο χρήστης ulapokurska δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8 (0 μέλη και 8 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:24.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.