124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Γενικά Θέματα > Πίνακας Ανακοινώσεων ΚΛΟΠΗ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ

Πίνακας Ανακοινώσεων Ανακοινώσεις μελών προς ενημέρωση της κοινότητας. Απαγορεύεται αυστηρά η διαφήμιση καταχωρήσεων.
Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την διαφημιστική σας προβολή, επιλέξτε εδώ

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 09-04-11, 23:16   #31
Sakis450
Νέο Μέλος

Περιοχή: ζακυνθος
.

Ε ρε γλεντια!!! Δηλαδη του πλανωδιου του ειπαν... φτου κακο παιδι... πηγαινε να παιξεις αλλου και μην ξαναρθεις εδω;;; αν δηλαδη καποιος ειναι παρανομα στην χωρα... και διαπραξη καποια παρανομη πραξη.... δεν διωκεται για αυτην αλλα απλα τον διωχνουν;;;

συγνωμη που ρωταω Σακη.. αλλα.. ειχες καλα κομματια και στα διπλα;;; το βρισκω πολυ περιεργο να μην τα παρουν ολα....
το πολυ να εχω 30 κομματια καλα τα υπολοιπα ειναι κοινα!! τα εχουμε οι περισοτεροι!
μου εκανε πολυ εντυπωση που ηξεραν που τα φυλαγα γιατι δεν πειραξαν τιποτα αλλο!!! ουτε κοσμηματα δεν πηραν!!!!!
Ο χρήστης Sakis450 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-04-11, 23:19   #32
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη enantios

πολυ σωστα!μονο με τα ΕΛΤΑ!τα ακριβα δεματα να ειναι και ασφαλισμενα.οταν ο αγαπητος κυριος εδωσε 2.500 ευρω,δε νομιζω οτι θα υπολογιζε 10 ευρω παραπανω προκειμενου να εχει το κεφαλι του ησυχο!
Ο χρήστης enantios είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-04-11, 01:15   #33
NMS
Θαμώνας

το πολυ να εχω 30 κομματια καλα τα υπολοιπα ειναι κοινα!! τα εχουμε οι περισοτεροι!
μου εκανε πολυ εντυπωση που ηξεραν που τα φυλαγα γιατι δεν πειραξαν τιποτα αλλο!!! ουτε κοσμηματα δεν πηραν!!!!!
αυτο ειναι πολυ περιεργο.... χωρις παρεξηγηση απο κανεναν.... σακη... προσεχε που δειχνεις την συλλογη σου... και να μην βλεπει κανεις που τα εχεις βαλμενα....

το οτι δεν πηραν κοσμηματα και δεν πειραξαν τιποτα αλλο.... λεει πολλα....

σορρυ αν εχω μαγαλη φαντασια... αλλα οποιος το εκανε ηξερα καλα τι εκανε ή του ειχαν πει τι να παρει! το οτι πηγαν εκει και μονο εκει... λεει οτι ηξερα λεπτομερειες....για ολα αυτα... που λογικα δεν ξερουν πολλοι...ετσι;;;

ακομα και το γεγονος... οτι στα διπλα ειχε λιγα καλα αλλα ολα τα υπολοιπα ηταν κοινα που εχουν οι περισσοτεροι.... δεν με πειθει προσωπικα! ενας κλεφτης δεν καθεται να δει ποια ειναι κοινα και ποια οχι! ακομα και ο χρονος ειναι εναντιον του... μονο αν τα εχει δει απο πριν... ή αν του ειπαν τι ακριβως να παρει!!! (επιμενω σε αυτο!!!)
αν ηταν κοινος κλεφτης, θα επερνε οτι μπορει να πουληθει! τα κοινα νομισματα... μπορουν να πουληθουν και δεν βρισκεις ακρη ποτε...
κοινα νομισματα μπορει να λοιπουν απο πολλους... πχ εγω δεν εχω πολλα απο αυτα!!! οποτε....

η ολη ιστορια ειναι πολυ περιεργη... κατσε σκεψου σε ποιους εδειξες την συλλογη σου.... και ποιοι ηξεραν που τα εχεις!.... μην με παρεξηγησεις με αυτο που θα σου πω, αλλα... μπορει η δουλεια να εγινε και απο κοντινο σου κυκλο.... εμπιστοσυνης...

ψαξε ολα τα ενδεχομενα....
Ο χρήστης NMS δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-04-11, 08:21   #34
optimal
Θαμώνας

Καλημέρα, Φίλε Στέλιο όταν παρέδωσες τους φακέλους δεν μετρήθηκε το βάρος τους για να εκτιμηθεί η αξία αποστολής τους, ιδιαίτερα εκείνος με τα 200 και πάνω γραμμάρια? εφόσον την ώρα παραλαβής ο φάκελος ήταν άδειος η εταιρία ευθήνετε σίγουρα.
Ο υπάλληλος έβγαλε τα νομίσματα και ξαναέκλεισε το φάκελο πριν σφραγιστή, Χωριό που φαίνετε κολαούζο δεν θέλει...Πιστεύο θα βγάλεις άκρη, απείλησε τον υπάλληλο πως θα πας δικαστικά το θέμα και δες πως θα αντιδράση, εξάλου αξίζει να πάει δικαστικά ειναι αρκετά τα λεφτά μην το αφήσεις έτσι πάντως
Ο χρήστης optimal δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-04-11, 10:22   #35
diaylosark
Θαμώνας

Καλημερα σε ολο το φορουμ,Πραγματκα σημερα ξημερωσε μια καλυτερη μερα στην βεβαιοτητα 100%για το σημειο που ανοιχτηκε ο φακελος,μολις πριν 10 λεπτα ελαβα φωτογραφια απο τον στελιο που παρακαλω να αναρτησει αργοτερα για να δειτε ολοι πως ο υπαλληλος αφαιρεσε τα νομισματα απο μεσα ,η πρωτη περιπτωση απο την μερια της σφραγιδας οπως εγραψα χτες δεν ισχυει πλεον,καταληξαμε στο συμπερασμα οτι ισως πατησε λοξα η σφραγιδα λογο του χειλους του φακελου στο σημειο που κλεινει,δεν θα πω πολλα λογια διοτι μια φωτογραφια ειναι χιλιες λεξεις ,λυπαμαι για την καταντια της εταιριας η οποια γνωριζει τον ενοχο διοτι υποτιθεται οτι εξετασε τον εναν φακελο, αυτον με τα δυο ταληρα,και τωρα ο στελιος που ευτυχως εχει στα χερια του τον φακελο της μεταξυ μας συναλαγης,πρεπει να προλαβει τον κυριο πριν τα πουλησει,τον ενοχο τον ξεραμε απο την αρχη,και την συγκαλυψη και αδιαφορια της εταιριας ειχαμε υποψιαστει,και βεβαια θα υπαρξουν εξελιξεις απο αυριο που ο Στελιος σιγουρα θα γραψει στο φορουμ,ενοειται οτι το πρωτο που θα γινει ειναι να δει ο υπαλληλος τον φακελο και να δωσει τα νομισματα αλοιως θα καει ...και οι ποινες ειναι μεγαλες σε τετοιες περιπτωσεις ,αναμενουμε πλεον την επομενη ενημερωση απο τον Στελιο .
Ο χρήστης diaylosark δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-04-11, 10:43   #36
diaylosark
Θαμώνας

Καλημέρα, Φίλε Στέλιο όταν παρέδωσες τους φακέλους δεν μετρήθηκε το βάρος τους για να εκτιμηθεί η αξία αποστολής τους, ιδιαίτερα εκείνος με τα 200 και πάνω γραμμάρια? εφόσον την ώρα παραλαβής ο φάκελος ήταν άδειος η εταιρία ευθήνετε σίγουρα.
Ο υπάλληλος έβγαλε τα νομίσματα και ξαναέκλεισε το φάκελο πριν σφραγιστή, Χωριό που φαίνετε κολαούζο δεν θέλει...Πιστεύο θα βγάλεις άκρη, απείλησε τον υπάλληλο πως θα πας δικαστικά το θέμα και δες πως θα αντιδράση, εξάλου αξίζει να πάει δικαστικά ειναι αρκετά τα λεφτά μην το αφήσεις έτσι πάντως
Αγαπητε μου φιλε καλα τα λες εχω ακομα εγω πανω μερος του αυτοκολητου με την ζελατινα οπου πηρα σαν αποδειξη πληρωμης στο σημειο που γραφει *βαρος*γραφει 0,5,προχειρη δουλεια τις πλακας που λεμε εκαναν ,γραψανε ενα 0,5 και τελειωσε ,με εχει εξοργησει η συμπεριφορα της εταιριας οταν ο Στελιος εκανε επαφες μαζι τους,για μενα και τον Στελιο η αποκαλυψη του κλεφτη ειναι γεγονος ,και βεβαια ευθυνεται και η εταιρια οπως γραφεις,ας περιμενουμε πλεον περισσοτερη ενημερωση απο τον Στελιο απο αυριο
Ο χρήστης diaylosark δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-04-11, 13:57   #37
STEL2
Εθισμένος

Το avatar του χρήστη STEL2

Περιοχή: Χανιά / Κρήτη
Eδώ λοιπόν φαίνεται καθαρά, η παραβίαση που εχει γίνει στον φάκελλο. Τράβηξα το αυτοκόλλητο και κοιτάξτε τι φαίνεται απο κάτω....(υπόψιν, εχω αλάξει το χρώμα, και εχω αφαιρέσει κάποια γράμματα, για να μην φαίνεται η εταιρία)
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg 15 205a.jpg (69,1 KB, 48 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg 15 206a.jpg (21,5 KB, 46 εμφανίσεις)
Ο χρήστης STEL2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-04-11, 14:10   #38
celhel5010
Καθημερινός Θαμώνας

Είναι φώς φανάρι, ειδικά στη δεύτερη φωτογραφία.

Εγώ συνηθίζω, σ' αυτό το σημείο του κλεισίματος να βάζω επι πλέον φαρδιά διαφανή ταινία.

Πάντως, με αυτά τα στοιχεία, νομίζω ότι θα βρείς άκρη με την εταιρεία!
Ο χρήστης celhel5010 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-04-11, 14:28   #39
STEL2
Εθισμένος

Αμ, δεν ειναι το σημείο κλεισίματος. Ειναι η άλλη πλευρά, η πίσω...Εχει κάνει ολόκληρη χαρακιά
Παλιά 10-04-11, 14:33   #40
STEL2
Εθισμένος

Η χαρακιά εχει γίνει, εκεί που ειναι το στυλό. Και μετά απο πάνω, βάλανε την ταινία, και το καλύψανε
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg 15 207.jpg (23,7 KB, 63 εμφανίσεις)
Παλιά 10-04-11, 14:59   #41
celhel5010
Καθημερινός Θαμώνας

Ναί έχεις δίκιο.

Και πάλι όμως, στην αποκόληση που έκανες, φαίνεται πεντακάθαρα η λαμογιά.
Παλιά 10-04-11, 16:23   #42
NMS
Θαμώνας

αναρωτιεμαι.... αφου η χαρακια ειναι εκει.... λες να ψιλοχαρακωσαν και καποιο απο τα νομισματα;;;
Ο χρήστης NMS δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-04-11, 17:24   #43
tilaps
Θαμώνας

Περιοχή: Αθήνα
Οντας ενήμερος από την πρώτη στιγμή για το περιστατικό, θέλω να πω και δημοσίως ότι Στέλιο πραγματικά λυπάμαι για ότι έγινε και εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να βρεθεί λύση στο θέμα που προέκυψε και τελικώς να έχει αίσια κατάληξη για σένα - πράγμα που όπως σου έχω πει και τηλεφωνικά δυστυχώς δεν το πολυπιστεύω για διάφορους λόγους (δικονομικά κενά, έλλειψη πολύ δυνατών αποδεικτικών στοιχείων, τεράστιο κόστος νομικής διεκδίκησης, κλπ κλπ). Μια κάποια "λύση" στην έχω ήδη προτείνει τηλεφωνικώς αλλά δεν ξέρω από την άλλη και κατά πόσο είναι εφικτή ή πραγματοποιήσιμη...

Τέλος πάντων, θα ήθελα να επισημάνω κάποια πράγματα σε αυτά που έχουν γραφτεί μέχρι τώρα, κυρίως για λόγους ενημέρωσης:

...κρινω οτι και προηγουμενος χρηστης μπορει-επισης-να επεσε θυμα της ιδιας τακτικης!δε μπορουμε πια να εχουμε βεβαιοτητα μεσα μας.δε μπορουμε να κρινουμε με δυο μετρα και δυο σταθμα.δεν ειχε ξανασυμβει παρομοιο περιστατικο και ετσι ολες οι υποψιες επεσαν στον πωλητη.συμπτωση ,ομως,που επαναλαμβανεται δεν ειναι πια συμπτωση.απο τη στιγμη ,λοιπον,που η βεβαιοτητα πηγε περιπατο εκ των πραγματων,η αμφιβολια λειτουργει ΥΠΕΡ του κατηγορηθεντος...
Είναι λάθος να παραλληλίζονται οι δύο περιπτώσεις για τον απλό λόγο ότι στην δική μου ο φάκελος ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΝΟΙΧΤΕΙ και αυτό σας το έδειξα πεντακάθαρα με τις φωτογραφίες που είχα δημοσιεύσει (σβήστηκαν μαζί με το αντίστοιχο θέμα). Το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να εξακριβώσω αυτό ακριβώς και μετά από εμπεριστατωμένη έρευνα φάνηκε ότι δεν είχε ανοιχτεί ο φάκελος μετά που παραδόθηκε στην εταιρεία. Συνεπώς οι ευθύνες ανήκουν αποκλειστικά σε αυτόν που έφτιαξε το δέμα ή στον στενό του συγγενή που το πήγε στην εταιρεία (και μην ξεχνάτε ότι δεν έλειπαν όλα τα νομίσματα αλλά 2 από τα 3...). Αρα δεν είναι ίδιες οι δύο περιπτώσεις και καλό θα ήταν να μην επανέλθουμε σε αυτό παρακαλώ.

...φανταζεστε την αγωνια του πωλητη εως να βεβαιωθει οτι ολα καλως απο τον παραληπτη η αντιστροφως του παραληπτη να κοιταζει υποπτα τον φακελο να τον ζυγιζει με δυσπιστια στα χερια και την αγωνια οταν τον ανοιγει αν θα βρει μεσα το προιον της αποστολης; και το οξυμορο της καταστασης θα ειναι να βλεπουμε τιποτα αρνητικες εκατερωθεν αν δεν μπορει να πεισει ο ενας τον αλλον δεν υπηρξε δολος απο καμμια πλευρα,ειναι σοβαρο το θεμα...
Αυτό είναι κάτι που το έχω θίξει σε κατ' ιδίαν συζητήσεις με άλλα μέλη του 124 πολύ πριν γίνει το οποιοδήποτε περιστατικό. Από την πρώτη στιγμή που ξεκίνησα να ασχολούμαι με τις δημοπρασίες εδώ, αυτό ήταν και ο μεγάλος μου φόβος. Και δυστυχώς απόλυτα αξιόπιστη λύση δεν υπάρχει κατά τη γνώμη μου. Μόνον η συναλλαγή χέρι με χέρι μπορεί να καλύψει και τους δύο. Τίποτε άλλο. Αυτός είναι και ο λόγος που γράφω αυτά που γράφω στους όρους των δημοπρασιών μου.

...δες που πρεπει να φωτογραφιζουμε και τον φακελλο για να ειμαστε καλλυμενοι!!!
Υπάρχουν κάποιοι εδώ μέσα που ξέρουν ότι αυτό το κάνω εδώ και καιρό σε οποιοδήποτε δέμα στέλνω, ανεξάρτητα της αξίας του ή του περιεχομένου του. Ετσι τουλάχιστον ίσως μπορέσω να αποδείξω την δική μου θέση σε κάτι που πιθανά θα γίνει.

...προτεινω να γινωνται οι συναλλαγες μονο με τα Ε.Λ.Τ.Α ,οπου εκει μπορει να υπαρχουν καθηστερισεις στις αποστολες και παραλαβες χρηματων και αντικειμενων ομως το υπαλληλικο προσωπικο δυσκολα θα ρισκαρει να κανει απατη...
Μέγα σφάλμα αυτό! ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ!
Γνωρίζω εκ των έσω ότι ειδικά στα ΕΛΤΑ μάλλον έχουν τα μεγαλύτερα ποσοστά τέτοιων περιστατικών παρά σε ιδιωτικές εταιρείες. Και αναφέρομαι κυρίως στο απλό Ταχυδρομείο γιατί στο πόρτα/πόρτα τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά λόγω του συστήματος που εφαρμόζουν (ειδική σφραγισμένη συσκευασία στην οποία μπαίνει αυτό που στέλνεις). Τα μικρότερα ποσοστά (σχεδόν μηδενικά) πρέπει να ξέρετε ότι τα έχει η UPS η οποία όμως είναι απαγορευτική για τέτοιες συναλλαγές λόγω των χρεώσεών της. Ολες οι εταιρείες κούριερ έχουν στο "ενεργητικό" τους τέτοια συμβάντα -άλλες περισσότερα και άλλες λιγότερα. Συνεπώς δεν είσαι πουθενά καλυμμένος (είτε σαν αποστολέας, είτε σαν παραλήπτης).

...μονο με τα ΕΛΤΑ!τα ακριβα δεματα να ειναι και ασφαλισμενα.οταν ο αγαπητος κυριος εδωσε 2.500 ευρω,δε νομιζω οτι θα υπολογιζε 10 ευρω παραπανω προκειμενου να εχει το κεφαλι του ησυχο!
Επίσης ΛΑΘΟΣ! Είναι μύθος αυτό και θα σας το εξηγήσω:
Η ασφάλεια ΔΕΝ καλύπτει μεταφορές ασημένιων ή χρυσών νομισμάτων, όπως δεν καλύπτει μεταφορά κοσμημάτων ή τρέχοντος χρήματος. Αυτό αναφέρεται ΡΗΤΑ στους όρους ΟΛΩΝ των μεταφορικών εταιρειών της Ελλάδος (συμπεριλαμβανομένου και του Ταχυδρομείου). Το σημαντικότερο όμως είναι ότι δεν ισχύει για τυχών απώλεια του περιεχομένου αλλά ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΠΩΛΕΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΤΟΥ ΔΕΜΑΤΟΣ ή ΤΟΥ ΦΑΚΕΛΛΟΥ που είναι για μεταφορά. Αν το δέμα φθάσει στον προορισμό του και παραληφθεί, ΔΕΝ ισχύει πλέον η ασφάλεια. Συνεπώς και το ασφαλισμένο δέμα ΔΕΝ καλύπτει όλες τις περιπτώσεις - πολύ δε περισσότερο την μεταφορά τέτοιων νομισμάτων.

...στο σημειο που γραφει *βαρος*γραφει 0,5...
Αυτό είναι ένα από τα μείον της συγκεκριμένης μεταφορικής εταιρείας γιατί δεν ζυγίζει τα φάκελα και τα δέματα με ακρίβεια αλλά μόνο χοντρικά. Και απ' όσο ξέρω το ίδιο κάνουν και οι περισσότερες από τις ιδιωτικές. Μόνο στα σφαλισμένα γίνεται πιο προσεκτική ζύγιση.

...προσωπικα δηλωνω ευθαρσως και δικαιωμα μου ειναι οτι με ιδιωτικες εταιριες μεταφορων δεν κανω πλεον συναλλαγες,και σε περιπτωση που οποιοσδηποτε πωλητης θετει ως απαραιτητο ορο παραδωσης αντικειμενων courier δεν θα λαμβανω μερος σε δημοπρασιες του...
Αυτό κατά τη γνώμη μου είναι μεν δικαίωμά σου αλλά είναι λάθος προσέγγιση. Απλώς σου βάζω σαν προβληματισμό το γεγονός ότι κάποιοι μπορεί να μην μπορούν να πάνε στο Ταχυδρομείο για να στείλουν κάτι και εξυπηρετούνται μόνο με τους κούριερ - οι οποίοι έρχονται στο χώρο σου όπως ξέρεις. Επίσης και λόγω όσων έγραψα παραπάνω καταλαβαίνεις ότι ούτε έτσι εξασφαλίζεσαι. Το μόνο που πετυχαίνεις είναι να αποκλείεις τον εαυτό σου από κάποιες δημοπρασίες, χωρίς ουσιαστικό λόγο κατά τη γνώμη μου.

...Εγω φιλοι μου πιστευω οτι θα σκασουν και αλλες βομβες...
Είμαι απολύτως σίγουρος γι' αυτό και αυτός είναι ο λόγος που ΟΛΟΙ ΜΑΣ πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί και μεθοδικοί στις συναλλαγές μας. Και επειδή γενικότερα το σύστημα είναι μάλλον εναντίον μας (λόγω των συναλλαγών που κάνουμε - πχ, χρυσά, ασημένια κλπ) πιστεύω ότι θα πρέπει να παίρνουμε κάποια μέτρα προστασίας στις αποστολές μας αλλά και στις παραλαβές μας.

Ο καθ' ένας ας σκεφτεί από μόνος του τι είναι καλύτερο να κάνει και ας το κάνει.
Ο χρήστης tilaps δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-04-11, 17:43   #44
celhel5010
Καθημερινός Θαμώνας

Τα ΕΛΤΑ Κώστα, όπως λειτουργούν τώρα μηχανογραφικά, γράφουν στήν απόδειξη με απόκλιση γραμμαρίου το βάρος.

Έ είναι και αυτό κάτι!
Μάλλον όχι "κάτι". Αυτό είναι πολύ θετικό.
Δέν το καταγράφουν με στυλό όπως τα περισσότερα Courier και στο περίπου!

Παράδειγμα:

Με τα ΕΛΤΑ, δέν θα είχε την δυνατότητα κάποιος να σου στείλει πχ. 1 αντί 3ων λιρών!!!.
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg 1.jpg (97,5 KB, 57 εμφανίσεις)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη celhel5010 : 10-04-11 στις 18:03.
Παλιά 10-04-11, 18:02   #45
tilaps
Θαμώνας

Περιοχή: Αθήνα
Εγώ πάντως πρόσφατα ζήτησα από την εταιρεία που συνεργάζομαι έντυπα αποστολής και έτσι τα συμπληρώνω μόνος μου γράφοντας και τα γραμμάρια (μέχρι 500 γρ. μπορώ να τα ζυγίζω εδώ). Κάνω όσο μπορώ πιο προσεκτικές και ασφαλείς συσκευασίες, και τα κολλάω μόνος μου με τέτοιο τρόπο που τουλάχιστον να μη μπορούν να ανοιχτούν μετά που θα φύγουν από μένα χωρίς να φανεί, αποτρέποντας κατά το δυνατόν τέτοιες καταστάσεις. Επίσης φωτογραφίζω πάντα με γενικές & κοντινές φωτογραφίες το δέμα ή τον φάκελο στην τελική του μορφή. Ξέρω βέβαια ότι όλα αυτά δεν μπορούν να με καλύψουν 100% αλλά τουλάχιστον κάνω ότι μπορώ. Το κυριότερο όμως είναι να μην γίνονται αποστολές μεγάλων ποσών. Και προσωπικά δεν κάνω πλέον αποστολές πάνω από 300 ευρώ το μέγιστο (συνήθως μάλιστα φροντίζω να είναι αρκετά μικρότερες).
Ο χρήστης tilaps δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Ταμπέλες (tags)
κλοπή νομισμάτων

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:07.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.