124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Γενικά Θέματα > Πίνακας Ανακοινώσεων ΚΛΟΠΗ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ

Πίνακας Ανακοινώσεων Ανακοινώσεις μελών προς ενημέρωση της κοινότητας. Απαγορεύεται αυστηρά η διαφήμιση καταχωρήσεων.
Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την διαφημιστική σας προβολή, επιλέξτε εδώ

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 09-04-11, 12:49   #16
STEL2
Εθισμένος

Το avatar του χρήστη STEL2

Περιοχή: Χανιά / Κρήτη
Eγώ ομως Γιώργο, πλήρωσα απο την τσέπη μου, 2.629 ευρώ !!!!
Ο χρήστης STEL2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-04-11, 13:13   #17
NMS
Θαμώνας

ωωωχχχ.... και ειναι πολλα τα λεφτα!!!! κοντα στο 1 μυριο δραχμες!!
Ο χρήστης NMS δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-04-11, 13:21   #18
SirChris
Καθημερινό Μέλος

Το avatar του χρήστη SirChris

Περιοχή: Σαλονίκη
...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SirChris : 09-04-11 στις 18:38.
Ο χρήστης SirChris δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-04-11, 14:00   #19
FAERY
Super Moderator

Το avatar του χρήστη FAERY

Περιοχή: Διαδίκτυο
Καταρχήν να εκφράσω και εγώ τη λύπη μου τόσο για την απώλεια όσο και για το συμβάν...

Κατα δεύτερον, επειδή διαβάζω για αδικία χειρισμού άλλης υπόθεσης, θα ήθελα να διευκρινήσω ότι ο χρήστης διαγράφηκε λόγω κακής συμπεριφοράς (απειλών, εκβιασμού προς το site και προς άλλα μέλη) προκειμένου να διαγραφούν τα μηνύματα στο φόρουμ.

To site για λόγους διαφάνειας είχε επιλέξει τα μηνύματα να παραμείνουν εκεί και να μη διαγραφούν σε καμία περίπτωση. Από την στιγμή όμως που το πρώην μέλος επέλεξε αυτή την τακτική, έπρεπε και εμείς να πράξουμε τα δέοντα μιας και τέτοιες συμπεριφορές είναι απαράδεκτες στην κοινότητά μας.

Ευχαριστώ και εύχομαι ολόψυχα να βρεθούν τα νομίσματα.
Ο χρήστης FAERY δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-04-11, 14:21   #20
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη enantios

οντως ,φιλοι μου,διαφορετικα φερθηκε ΤΕΛΙΚΑ ο ενας χρηστης και διαφορετικα ο αλλος.η ομοιοτητα εντοπιζεται στο περιστατικο και το μεταφορικο μεσο...
τελος παντων λυπηροτατα ολα αυτα,εκφραζω τη συμπαρασταση μου στο Στελιο!πιστευω οτι ολα αυτα ειναι σημεια των καιρων.σε λιγο δε θα ξερουμε τι γινεται σε τουτο εδω το κρατος.
Ο χρήστης enantios είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-04-11, 14:53   #21
diaylosark
Θαμώνας

Αγαπητοι φιλοι του φορουμ γραφω για να διευκρινησω ορισμενα πραγματα σε οσα αναφερθηκε ο Στελιος ο οποιος εχει χασει ο ανθρωπος τον υπνο του με οσα συνεβησαν,σε πρωτη φαση παρακαλω να μην συνδεετε τις διαφορετικες περιπτωσεις κλοπων οπως δηλωθησαν ,αναφερωμαι σε αυτη προ καιρου μεταξυ γνωστων χρηστων του φορουμ και αυτης του στελιου με δυο ταυτοχρονα πανομοιοτυπα περιστατικα την ιδια μερα και ωρα ,στα οποια τυγχανει ο ενας παραληπτης να ημουν εγω ,ημουν ο παραληπτης του φακελου με νομισματα αξιας 129 ευρω.φανταστειτε την εκπληξη μου οταν πληρωσα τον φακελο και τον επιασα στα χερια μου και ηταν χωρις βαρος ενω επρεπε να εχει βαρος σημαντικο περιπου 200 γραμμαρια,για να μην σας κουραζω με λεπτομερειες αναφερω οτι μετα την αμμεση επικοινωνια με τον στελιο,την ανταλαγη λεπτομεριων και στοιχειων του φακελου με εξονυχιστικο ελεγχο καταληγουμε σημερα στην απολυτη διαβεβαιωση οτι ο φακελος παραβιαστηκε μετα απο οταν ο στελιος εβαλε την προσωπικη του σφραγιδα εκει που κλεινει και μαλιστα εχει φωτογραφικο υλικο στα χερια του που αποτελει μεγα στοιχειο σε περιπτωση ενδικης αποφασης του με την ιδιωτικη εταιρια μεταφορων τη οποιας το ονομα για ευνοητους λογους δεν μπορει ουτε ο στελιος αλλα και εγω να κοινοποιησω,ο Στελιος ειναι υπερανω πασης υποψιας η ενδεχωμενων ισχυρισμων και σκεψεων οποιουδηποτε οτι μπορει να μην εβαλε τα νομισματα στους φακελους ,φυσικα δεν τιθεται θεμα αξιολογησεων κ,λ,π διοτι ξερουμε οτι ο φακελος ειδικα στην δικη μου περιπτωση παραβιαστηκε οπως εχω προαναφερει ,και δηλωνω πως παραβιαστηκε πριν κολληθει το αυτοκολητο της εταιριας διανομης απο τον ανθρωπο που τον παρελαβε απο τα χερια του στελιου κατα την γνωμη μου ο οποιος στην συνεχεια προσπαθησε να συγκαλυψει την οποια οπτικη λεπτομερια θεωρησε οτι μπορει να αποκαλυψει την εμπλοκη του με το αυτοκολητο της εταιριας,προσωπικα δινω συγχαριτηρια στον Στελιο διοτι απο την πρωτη στιγμη δηλαδη οταν παρελαβα τον φακελο στα χερια μου και πριν ακομα αποκαλυφθυν στοιχεια αμμεσα δεχθηκε να μου επιστρεψει τα χρηματα που ειχα δωσει,αυτο για μενα λεει πολλα ,και δηλωνω δημοσιως πως αν ο Στελιος προχωριση σε ενδικα μεσα θα τον υποστηριξω με την παρουσια μου και την ενεργο συμετοχη μου,χαιρωμαι ειλικρινα παρα πολυ που πολλοι φιλοι του φορουμ προσπαθουν να βοηθησουν με ιδεες, υποθεσεις,ερωτηματα,την υποθεση αυτη σαν να ειναι προσωπικο τους θεμα,στην ουσια ειναι προσωπικο θεμα ολων μας διοτι με ανταλαγη πληροφοριων ,αποψεων ,η μελοντικου πιθανου αλλου παρομοιου περιστατικου να ξεσκεπασουμε ολοι μαζι ενοχους,οχι με την σιωπη μας αλλα αν παρατηρηθει αλλο τετοιο φαινομενο να εχουμε αμμεση ενημερωση στο φορουμ ,δυστυχως αγαπητοι φιλοι οπως οπως ξερουμε ολοι ζουμε στην εποχη που οι κλεφτες λογο της οικονομικης κυριως καταστασης που επικρατει γινωνται ολο και πιο ευριματικοι στον τροπο εφαρμογης της απατης,αλλα οπως παντα καποια λεπτομερεια θα τους ξεφυγει,θα κανουν το λαθος,λυπαμαι επισης για την ανευθυνωτητα των υπευθυνων της ιδιωτικης μεταφορικης εταιριας οι οποιοι προσπαθησαν να κουκουλωσουν τα περιστατικα με ανοητες δικαιολογιες οι οποιες καταριπτωνται ,προσωπικα δηλωνω ευθαρσως και δικαιωμα μου ειναι οτι με ιδιωτικες εταιριες μεταφορων δεν κανω πλεον συναλλαγες,και σε περιπτωση που οποιοσδηποτε πωλητης θετει ως απαραιτητο ορο παραδωσης αντικειμενων courier δεν θα λαμβανω μερος σε δημοπρασιες του,ευχαριστω που διαβασατε το παρον.
Ο χρήστης diaylosark δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-04-11, 17:17   #22
NMS
Θαμώνας

λυπαμε φιλε diaylosark για το οτι δεν πηρες και εσυ τα νομισματα στα χερια σου...

οντως απο ολα τα λεγομενα.. ο φακελλος πρεπει να παραβιαστηκε πριν μπει το αυτοκολλητο... γιατι απλα... οταν μπει αυτο...ειναι σχεδον αδυνατο να το βγαλεις!! η κολλα του ειναι πολυ ισχυρη και στην προσπαθεια σου... απλα θα καταστρεψεις τελειως τον φακελο! γι' αυτο και ειχα κανει ερωτηση... αν οι διευθυνσεις στον φακελλο ηταν γραμμενες απο τον Στελιο.... ηταν ο γραφικος του χαρακτηρας...

το ολο θεμα ειναι σοβαρο και εχει καλη ποινη γιατι μιλαμε για κλοπη πραγματων αξιας μεγαλυτερης των 500 ευρω! ... αν θυμαμαι καλα τον νομο δηλαδη....

και φυσικα... και οι δυο φακελλοι πανε μαζι.... δεν ειναι ξεχωριστες περιπτωσεις... εχτω και αν πανε αλλου ο ενας και αλλου ο αλλος!
Παλιά 09-04-11, 19:40   #23
diaylosark
Θαμώνας

λυπαμε φιλε diaylosark για το οτι δεν πηρες και εσυ τα νομισματα στα χερια σου...

οντως απο ολα τα λεγομενα.. ο φακελλος πρεπει να παραβιαστηκε πριν μπει το αυτοκολλητο... γιατι απλα... οταν μπει αυτο...ειναι σχεδον αδυνατο να το βγαλεις!! η κολλα του ειναι πολυ ισχυρη και στην προσπαθεια σου... απλα θα καταστρεψεις τελειως τον φακελο! γι' αυτο και ειχα κανει ερωτηση... αν οι διευθυνσεις στον φακελλο ηταν γραμμενες απο τον Στελιο.... ηταν ο γραφικος του χαρακτηρας...

το ολο θεμα ειναι σοβαρο και εχει καλη ποινη γιατι μιλαμε για κλοπη πραγματων αξιας μεγαλυτερης των 500 ευρω! ... αν θυμαμαι καλα τον νομο δηλαδη....

και φυσικα... και οι δυο φακελλοι πανε μαζι.... δεν ειναι ξεχωριστες περιπτωσεις... εχτω και αν πανε αλλου ο ενας και αλλου ο αλλος!
Παρα πολυ σωστες οι επισυμανσεις σου αγαπητε φιλε,ειλικρινα χαιρωμαι,ο πανεξυπνος υπαλληλος εκανε αφαιρεση των αντικειμενων απο το σημειο ακριβως που κλεινει φακελος στο ακρο δηλαδη που εφαπτεται με το υπολοιπο μερος του φακελου οταν τον κλεινουμε , μονο που ο Στελιος ειχε ακριβως στο κεντρο του κλεισιματος και του φακελου την σφραγιδα του,αμμεσα ζητησα απο τον Στελιο μια φωτοραφια της σφραγιδας του και εμεινα εκπληκτος οταν εβαλα στην οθονη του υπολογιστη μου διπλα διπλα τις δυο φωτογραφιες των σφραγιδων*διευκρινηζω το σημαντικο οτι τον φακελο δεν τον ανοιξα απο το σημειο που κλεινει και ειχε την σφραγιδα του στελιου αλλα απο το κατω μερος του απο την γωνια εως το κεντρο του *η εκπληξη μου ηταν μεγαλη διοτι ηταν εμφανεστατο οτι τα γραμματα της πανω σειρας της σφραγιδας ηταν παραλληλα με το χειλος του φακελου και οι κατω σειρες εγερναν ελαφρως πανω αριστερα,ο πονηρος υπαλληλος ανοιξε τον φακελο και δεν τον εκλεισε με ακριβεια στο ιδιο σημειο ,δεν σκεφτηκε οτι μπορει να εβλεπε καποιος μετα την κλοπη του λεπτομερειες της σφραγιδας διοτι οπως ειπες τον καθησυχασε το γεγονος της καλυψης που εκανε με το αυτοκολητο της εταιριας που οπως ειπες ειναι αδυνατο να βγαλεις τα νομισματα μετα,η ισως σκεφθηκε οτι θα καταστρεψει στοιχεια οποιος τον ανοιγε ,δηλαδη εγω, ο φακελος στο σημειο που κλεινει αποκαλυφτηκε απο μενα μετα απο προτροπη του Στελιου πολυ προσεκτικα αλλα ηταν πολυ δυσκολο να μεινει εντελως ανεπαφος λογο της ισχυρης κολας που περιειχε το αυτοκολητο ηταν εμθανεστατα μετα απο 15 λεπτα προσπαθειασ να μαλακωσω και με προσεκτικη τριβη να εμφανησω ολη την επιφανεια που κλεινει χωρις να εξαφανισω το μελανι της σφραγιδας ολοκληρωτικα οπου ηταν εμφανεστατα οσα προανεφερα, οι περιπτωσεις των δυο φακελων βεβαιως ειναι ιδιες ως προς το ατομο που παρελαβε τους φακελους ο οποιος ειναι ο ενοχος κλοπης και αν προχωρησει την υποθεση ο στελιος σιγουρα θα καταδικαστει ,ετσι πιστευω εγω,αλλο σημαντικο στοιχειο ειναι οτι οι φακελοι δεν παραβιαστηκαν απο δυο διαφορετικα ατομα στα κεντρικα της εταιριας η στα καταστηματα του προορισμου,,μην ξεχναμε οτι πηγαν σε δυο διαφορετικες πολεις της ελλαδος ,ειναι σιγουρο οτι η ολη παρανομια εγινε απο ον υπαληλο που παρελαβε τους φακελους απο τα χερια του Στελιου,και ας λεει οτι θελει η εταιρια,οταν ελεγα φιλε μου για διαφορετικες περιπτωσεις ενοουσα αυτην την περιπτωση με τους δυο φακελους του Στελιου και την αλλη παλιοτερη χρονικα περιπτωση με δυο αλλους γνωστους χρηστες , αλλη περιπτωση η μια, και αλλη περιπτωση η αλλη ,απο οσα διαβασα οταν αποκαλυφθηκαν στοιχεια δεν ειναι ομοιες περιπτωσεις.τον ενοχο τον ξερουμε στην διπλη περιπτωση του στελιου,την παραδοχη του η την ετυμηγορια του νομου θα περιμενουμε ,ελπισω να καλυψα λιγο καλυτερα το θεμα ετσι ωστε να ειμαστε ολοι πιο προσεκτικοι στις αποστολες μας.
Παλιά 09-04-11, 19:48   #24
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

ισως,αν ο Στελιος τον απειλησει,φοβηθει και σπασει...φιλε Στελιο,απειλησε τον με μηνυσεις,εξεταση φακελλων κ.τ.λ.
Παλιά 09-04-11, 19:52   #25
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

αν τον πας δικαστικως ,θα αργησεις πολυ να βρεις το δικιο σου.ενω ετσι ,αν φοβηθει και στα δωσει πισω,ξεμπερδευεις και απο τα λεφτα που θελουν οι δικηγοροι,τα παραβολα κι ολα τα συναφη...αφηνω την αργοπορια...
Παλιά 09-04-11, 20:06   #26
Sakis450
Νέο Μέλος

Περιοχή: ζακυνθος
κλοπη συλογων!!

μιας και μιλατε για κλοπες νας σας πω και εγω τι μου συνεβηκε πριν 2,5 μηνες περιπου!! ΑΓΝΩΣΤΟΙ ειχαν μπει σπιτι μου και μου αφαιρεσαν 4 μεγαλα αλμπουμ με σπανια κομματια που δεν προκειται να τα ξαναβρω εκτος αν κερδισω το τζοκερ! το ωραιο ειναι οτι λες και ηξεραν που τα ειχα και τι ειχα γιατι τα διπλα δεν μου τα πειραξαν καν!!!
μην τα πολυλογω μετα απο 1 μηνα βρεθηκε το ενα αλμπουμ στην Πατρα να πωλειται σε εξεφτελιστικη τιμη καπου 300 ευρω ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΛΑΝΟΔΙΟ ενω η αξια του ηταν πανω απο 20000 ευρω!! ευτυχως επεσε σε γνωστο μου και μου το επεστρεψε!! τωρα αυτος ο πλανοδιος ορκιζοταν οτι το βρηκε σε ενα καδο πεταμενο και πολλα αλλα!! τελικα δεν εγινε τιποτα ουτε ακρη βγαλαμε και εγω ψαχνω ακομα αλλα 3 αλμπουμ που μαλλον θα τα εχουν ηδη πουλημενα!!!
παντως ακομα ΕΛΠΙΖΩ!!
τα περισσοτερα απο αυτα ηταν του πατερα μου που τα μαζευε για πανω απο 30 χρονια!!!
ΚΡΙΜΑ!!
Ο χρήστης Sakis450 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-04-11, 20:30   #27
STEL2
Εθισμένος

Το avatar του χρήστη STEL2

Περιοχή: Χανιά / Κρήτη
μιας και μιλατε για κλοπες νας σας πω και εγω τι μου συνεβηκε πριν 2,5 μηνες περιπου!! ΑΓΝΩΣΤΟΙ ειχαν μπει σπιτι μου και μου αφαιρεσαν 4 μεγαλα αλμπουμ με σπανια κομματια που δεν προκειται να τα ξαναβρω εκτος αν κερδισω το τζοκερ! το ωραιο ειναι οτι λες και ηξεραν που τα ειχα και τι ειχα γιατι τα διπλα δεν μου τα πειραξαν καν!!!
μην τα πολυλογω μετα απο 1 μηνα βρεθηκε το ενα αλμπουμ στην Πατρα να πωλειται σε εξεφτελιστικη τιμη καπου 300 ευρω ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΛΑΝΟΔΙΟ ενω η αξια του ηταν πανω απο 20000 ευρω!! ευτυχως επεσε σε γνωστο μου και μου το επεστρεψε!! τωρα αυτος ο πλανοδιος ορκιζοταν οτι το βρηκε σε ενα καδο πεταμενο και πολλα αλλα!! τελικα δεν εγινε τιποτα ουτε ακρη βγαλαμε και εγω ψαχνω ακομα αλλα 3 αλμπουμ που μαλλον θα τα εχουν ηδη πουλημενα!!!
παντως ακομα ΕΛΠΙΖΩ!!
τα περισσοτερα απο αυτα ηταν του πατερα μου που τα μαζευε για πανω απο 30 χρονια!!!
ΚΡΙΜΑ!!
Μύνηση είχες κανει ?
Ο χρήστης STEL2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-04-11, 20:43   #28
Sakis450
Νέο Μέλος

Περιοχή: ζακυνθος
.

ειχα κανει κατα παντως αγνωστου στην αρχη
εν το μεταξυ αυτον που πιασανε να πουλαει την συλλογη ηταν αλλοδαπος δεν ειχε χαρτια τιποτα και οπως μου ειπαν απελαθηκε!!!
Ο χρήστης Sakis450 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-04-11, 22:32   #29
NMS
Θαμώνας

Ε ρε γλεντια!!! Δηλαδη του πλανωδιου του ειπαν... φτου κακο παιδι... πηγαινε να παιξεις αλλου και μην ξαναρθεις εδω;;; αν δηλαδη καποιος ειναι παρανομα στην χωρα... και διαπραξη καποια παρανομη πραξη.... δεν διωκεται για αυτην αλλα απλα τον διωχνουν;;;

συγνωμη που ρωταω Σακη.. αλλα.. ειχες καλα κομματια και στα διπλα;;; το βρισκω πολυ περιεργο να μην τα παρουν ολα....
Παλιά 09-04-11, 23:06   #30
diaylosark
Θαμώνας

Καλα ολα αυτα που διαβαζω απο ολους,αλλα το θεμα πλεον ειναι ο φοβος οτι αυριο μπορει να ξανασυμβει στον καθενα οτι στον Στελιο,δηλαδη ,ασχετα αν καποιος ειναι αποστολεας η παραληπτης ποιος ;μπορει να εγγυηθει οτι θα επιτυχει μια αγοραπωλησια φανταζεστε την αγωνια του πωλητη εως να βεβαιωθει οτι ολα καλως απο τον παραληπτη η αντιστροφως του παραληπτη να κοιταζει υποπτα τον φακελο να τον ζυγιζει με δυσπιστια στα χερια και την αγωνια οταν τον ανοιγει αν θα βρει μεσα το προιον της αποστολης; και το οξυμορο της καταστασης θα ειναι να βλεπουμε τιποτα αρνητικες εκατερωθεν αν δεν μπορει να πεισει ο ενας τον αλλον δεν υπηρξε δολος απο καμμια πλευρα,ειναι σοβαρο το θεμα ,προτεινω να γινωνται οι συναλλαγες μονο με τα Ε.Λ.Τ.Α ,οπου εκει μπορει να υπαρχουν καθηστερισεις στις αποστολες και παραλαβες χρηματων και αντικειμενων ομως το υπαλληλικο προσωπικο δυσκολα θα ρισκαρει να κανει απατη κυριως γιατι εχει μια σιγουρη εργασια,ποιος; μας διαβεβαιωνει οτι οι ιδιωτικες μεταφορικες εταιριες οταν προσλαμβανουν καποιους υπαλληλους τους ζητουν εστω τυπικα ενα πιστοποιητικο τυπου Α ,εχω την πιστη οτι πολλες φορες βρισκουν εναν πιτσιρικα απλα με ενα διπλωμα οδηγησης για να κανει τις διανομες με ενα φτηνο μεροκαματο και χωρις ασφαλιση η με ασφαλιση απο Ο.Α.Ε.Δ με 18 μηνες συμβασεις αλλα που δεν γνωριζουν την προσωπικοτητα του προσληφθεντα.Εγω φιλοι μου πιστευω οτι θα σκασουν και αλλες βομβες,θα πρεπει να ανταλλασουμε αποψεις η μυνηματα στο φορουμ αν κατι περιεργο πεσει στην αντιληψη μας διοτι ισως προλαβουμε αυριο.... το να βρεθουμε στην ιδια απελπιστικη κατασταση που βρεθηκε ο Στελιος εμεις οι ιδιοι ,
Απάντηση στο θέμα

Ταμπέλες (tags)
κλοπή νομισμάτων

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:09.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.