124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Γενικά Θέματα > Πίνακας Ανακοινώσεων ΚΛΟΠΗ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ

Πίνακας Ανακοινώσεων Ανακοινώσεις μελών προς ενημέρωση της κοινότητας. Απαγορεύεται αυστηρά η διαφήμιση καταχωρήσεων.
Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την διαφημιστική σας προβολή, επιλέξτε εδώ

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 08-04-11, 17:47   #1
STEL2
Εθισμένος

Το avatar του χρήστη STEL2

Περιοχή: Χανιά / Κρήτη
ΚΛΟΠΗ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ

Γειά σας,

Την Πέμπτη 24/3 παραμονή της 25ης Μαρτίου, εκανα 2 αποστολές με κούριερ, με αντικαταβολή, η μία για Πελοπόννησο, αξίας 129,00 ευρώ, με διάφορα ξένα νομίσματα ακυκλοφόρητα (υπάρχουν πολλά παρόμοια), και μια για Β. Ελλάδα, αξίας 2.500 ευρώ, με ενα τάλληρο του 1844, και αλλο ενα του 1851

Την Δευτέρα το πρωί 28/3, εφτασαν στον προορισμό τους, και πήγαν οι παραλήπτες αφου ειδοποιήθηκαν, στα κατά τόπους γραφεία της Κούριερ, για να τα παραλάβουν.

Πλήρωσαν, παρέλαβαν, και ανοιξαν τα φάκελλα μπροστά στους υπαλλήλους της Κούριερ, αλλά τα φάκελλα ήταν ΑΔΕΙΑ !!

ΕΊχαν κλαπεί απο μέσα τα νομίσματα, και χωρίς τα φάκελλα να φαίνονται παραβιασμένα...

Η κούριερ, δεν αναλαμβάνει καμμιά ευθύνη, διότι λέει ελέχθηκαν τα φάκελλα, και δεν φαίνονται παραβιασμένα..

Επισυνάπτω τις φωτογραφίες των 2 ταλλήρων (1844,1851), για να σας γίνει γνωστό, οτι αν κάποιος συναντήσει στον δρομο του αυτά τα κομμάτια, να ξερει οτι εχουν ΚΛΑΠΕΙ !!

Ο χρήστης STEL2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-04-11, 18:10   #2
SirChris
Καθημερινό Μέλος

Το avatar του χρήστη SirChris

Περιοχή: Σαλονίκη
Θέλω να εκφράσω την λύπη μου για το περιστατικό...
Στέλιο, μπορείς να αναφέρεις σε παρακαλώ πια ακριβώς εταιρία κούριερ είναι αυτή;;; Αν δεν πρέπει να το αναφέρουμε εντάξει... αλλά πιστεύω ότι θα έπρεπε.
Ο χρήστης SirChris δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-04-11, 18:19   #3
STEL2
Εθισμένος

Εγώ δεν είπα ονομα εταιρίας. Δεν μπορώ να πω ονομα εταιρίας
Και σε παρακαλώ φίλε Γιώργο, διόρθωσε το μύνημα, που γράφεις και αυτό το περιστατικό εγινε με..., γιατί εγώ δεν ανέφερα όνομα εταιρίας
Παλιά 08-04-11, 18:44   #4
Vinyl Break
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη Vinyl Break

το ερωτημα παραμενει(για τον κ.κ.Γιωργο)...
Δεν υπάρχει ερώτημα κύριε Γιώργο, μιλάμε για διαφορετικές περιπτώσεις.. Δεν είδα ο Στέλιος να χώσει καμμιά βεβιασμένη αρνητική για να δικαιολογηθεί, πράγμα που πιθανώς σημαίνει ότι έχει πληρώσει από τη τσέπη του τη ζημιά..
Επίσης δεν έχω δει να φάει αρνητική οπότε η υποψία μου μάλλον είναι βάσιμη..

Επίσης ο χρήστης που αναφέρατε δεν υπάρχει πουθενά, οπότε οποιαδήποτε αναφορά είναι αναφορά σε γεγονός ανύπαρκτο αφού κάποιοι επέλεξαν καλώς ή κακώς να διαγραφτούν τα πάντα..
Ο χρήστης Vinyl Break δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-04-11, 18:58   #5
epop
Θαμώνας

Το avatar του χρήστη epop

τα νομισματα ειναι πολυ ιδιαιτερα και εσωτερικα Στελιο που αν θα ξαναμπουν στην αγορα θα γινει αμεσα αντιληπτο.Ελπιζω καποια στιγμη καποιος απο εμας να πεσει επανω τους και να σε ειδοποιησει
Ο χρήστης epop δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-04-11, 19:01   #6
STEL2
Εθισμένος

Νάσαι καλά Ανάργυρε. Εχω κάποιες ελπίδες, αν και μηδαμινές, πάνω σ' αυτό
Παλιά 08-04-11, 19:25   #7
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη enantios

οντως,πολυ δυσκολο φιλε μου Στελιο να βρεθουν...κι ηταν πολλα τα λεφτα...
Ο χρήστης enantios είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-04-11, 19:32   #8
Vinyl Break
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη Vinyl Break

Κάποια στιγμή θα κυκλοφορήσουν, δύσκολο να τα δώσει, αν ας πούμε ήμουνα εγώ και δεν είχα σχέση με νετ δεν θα ήξερα κανέναν από πρώτο χέρι που να δίνει τόσα λεφτά για συλλογή να του τα διαθέσω.. Το νετ είναι μονόδρομος..

Θα φανούν όταν περάσουν από 5-6 χέρια και μετά από καιρό, οπότε άχρηστο είναι..
Προωθείστε το σε όποιο φόρουμ συλλεκτικών ξέρετε..

Και γω Στέλιο εύχομαι να βρεθούν, κρίμα είναι..
Ο χρήστης Vinyl Break δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-04-11, 19:43   #9
STEL2
Εθισμένος

Eυχαριστώ Γιάννη. Νάσαι καλά..., το νέτ ομως δεν ειναι μονόδρομος. Υπάρχουν μαγαζιά, ειδικά στην Αθήνα, που θα σταλούν σ' ολους φώτος των νομισμάτων. Κατ' εμέ, ειναι το πιθανώτερο να πάνε εκει να τα σκοτώσουν
Παλιά 08-04-11, 19:49   #10
STEL2
Εθισμένος

Διευκρινίζω, εάν δεν εγινε κατανοητό ή αν δώθηκε λάθος εντύπωση, οτι η εταιρία ισχυρίζεται, οτι δεν ηταν παραβιασμένα τα φάκελλα...
Παλιά 08-04-11, 19:57   #11
NMS
Θαμώνας

Πωπω.... εκφραζω και εγω την λυπη μου για το περιστατικο!!

η δουλεια εγινε απο μεσα.... αλλα... δεν ηταν παραβιασμενα τα φακελλα...

οι παραληπτες εξακολουθουν να εχουν τα φακελλα;;; ρωτα τους και ζητα τους να φωτογραφησουν καθαρα και καλα (ή να σκαναρουν) εκει που ειναι οι διευθυνσεις!!

λογικα μπορεις να δεις αν τα γραμματα ειναι δικα σου ή οχι!!!

αν δεν ηταν παραβιασμενα.... ισως ο τυπος εκτος οτι ηξερε τι ειχε και μαλλον αξιες.... ειχε παρομοια φακελλα.... ή τα εβαλε σε δικα του.. οποτε... δες το!!!

τωρα... ενταξει... εχω δει πολλες ταινιες... εχω φαντασια... αλλα.... και απο τα γραμματα αλλα και απο 1-2 αλλα στοιχεια.... ισως βρεθει ακρη!

τι εννοω... κατ αρχην εκανες καποια καταγγελια ή εχεις καποιον πολυ γνωστο ή συγγενη στην αστυνομια;; καλο θα ηταν να γινει κατι γιατι η κλοπη ειναι αρκετων χρηματων!!!

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι..... και τα 2 ετσι ενω πηγαιναν αλλου....

οποτε... ειτε ειναι απο κρητη η δουλεια ειτε απο Αθηνα! αν εχω καταλαβει καλα... πρωτα πανε αθηνα και απο εκει στον προορισμο τους....

αν εβαλε τα γραμματα σε δικο του φακελλο...

ειτε το εκλεισε με... σαλιο οπως κανουν παρα πολλοι ακομα... (οποτε εχεις DNA) ή το σφραγισε με σελοτειπ.... αν το σελοτειπ ειναι ακομα πανω... μπορει να εχει μερος αποτυπωματος!

το κακο ηταν οτι τα νομισματα ειναι ακριβα εως πανακριβα!!! αυτο του 1851.... ειναι αμεσα αναγνωρισιμο λογω του κοψιματος..!! θα εχω τον νου μου Στελιο και στο ξενο site... αν μπω και σε αλλων χωρων...

Ελπιζω να βρεθει ακρη!! πραγματικα.... οσο διαστημα και αν περασει... δεν παιζει μεγαλο ρολο... αν πιασεις εναν... ισως μετα παει αλυσιδα! τι... θα παρει ολο το βαρος ο τελευταιος... που μπορει να μην το ξερει καν;;; θα πει απο που τα πηρε... απο εκει....

τα αλλα τι νομισματα ηταν;;; ειμαι περιεργος!

απο την αλλη... εχεις στοιχεια για το τι φακελλο ειχες εσυ.... σε περιπτωση που ηταν διαφορετικος;;; πχ... ειναι ο ιδιος τυπος που στελνεις παντα...

δες που πρεπει να φωτογραφιζουμε και τον φακελλο για να ειμαστε καλλυμενοι!!!
Ο χρήστης NMS δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-04-11, 20:04   #12
NMS
Θαμώνας

Στελιο... καλα θα κανεις... στειλε φωτο σε ολα τα μαγαζια! στειλε και σε δημοπρατες....
απο εξωτερικο.... τι παιζει;;;
Ο χρήστης NMS δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-04-11, 20:08   #13
STEL2
Εθισμένος

Ευχαριστώ Νίκο. Τα φακελλα δεν εχουν αλλαχτεί. Ειναι τα ιδια που εστειλα. Το ενα (το μικρό), βρίσκεται ήδη στα χέρια μου. Τα φάκελλα εχουν ανοιχτεί κατα πάσα πιθανότητα, απ' εκεί που κλείνουν, και απο εκεί εχουν πάρει τα νομίσματα, και ξανακλείστηκαν προσεκτικά
Παλιά 08-04-11, 21:25   #14
STEL2
Εθισμένος

Επίσης να πώ, οτι οταν παρελήφθησαν τα φάκελλα, δεν κολλήθηκε πάνω το αυτοκόλλητο της εταιρίας, που κλείνει πάνω στο κλείσιμο του φακέλλου, αλλά κολλήθηκε κατόπιν
Παλιά 09-04-11, 11:48   #15
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη enantios

καλοι μου φιλοι-ειμαστε ολοι σιγουροι οτι ο φιλος κ.κ.Στελιος επεσε θυμα.προσωπικα βαζω το κεφαλι μου στον ντορβα οτι δεν εστειλε αδειους φακελλους.
ομως,
κρινω οτι και προηγουμενος χρηστης μπορει-επισης-να επεσε θυμα της ιδιας τακτικης!δε μπορουμε πια να εχουμε βεβαιοτητα μεσα μας.δε μπορουμε να κρινουμε με δυο μετρα και δυο σταθμα.δεν ειχε ξανασυμβει παρομοιο περιστατικο και ετσι ολες οι υποψιες επεσαν στον πωλητη.συμπτωση ,ομως,που επαναλαμβανεται δεν ειναι πια συμπτωση.απο τη στιγμη ,λοιπον,που η βεβαιοτητα πηγε περιπατο εκ των πραγματων,η αμφιβολια λειτουργει ΥΠΕΡ του κατηγορηθεντος.
η αληθεια και η δικαιοσυνη πρεπει να ειναι το μετρο μας στη ζωη.ευχαριστω πολυ.
Ο χρήστης enantios είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Ταμπέλες (tags)
κλοπή νομισμάτων

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:07.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.