124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Ειδικά Θέματα > Συλλεκτικά > Νομίσματα Ξερει καποιος ποσο αξιζει αυτο?

Νομίσματα Συζητήσεις σχετικά με τις συλλογές νομισμάτων.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 07-04-11, 18:57   #46
SirChris
Καθημερινό Μέλος

Το avatar του χρήστη SirChris

Περιοχή: Σαλονίκη
Δύσκολο να σου τύχη κάτι σπάνιο αλλά ακόμη πιο δύσκολο να το δώσεις (πλην συγκεκριμένων περιπτώσεων) Έστω ότι είναι 1913 canada και τι έγινε…? όποιος δεν την έχει, βάζει στην συλλογή του μια κοινή, Λονδίνου. Πρώτα συμπληρώνουν ημερομηνίες μετά νομισματοκοπεία και ποικιλίες. Είναι πολλές οι λίρες και πολλά τα λεφτά για να τις αποκτήσουν όλες… αρκούνται στις ημερομηνίες.
Συμφωνώ με όσα λες Βασίλη. Αλλά εδώ δεν μας απασχολούσε το αν είναι καναδά η συγκεκριμένη λίρα. Ξέραμε οτι είναι λονδίνου. Εδώ υπήρχε η θεμελιώδης απορία: Είναι πιο σπάνια του καναδά ή του λονδίνου;;;
Έπρεπε να αποδείξουμε με στοιχεία, θεούς και δαίμονες, ότι αυτή του λονδίνου είναι λιγότερο συλλεκτική από αυτή του καναδά. Έδωσε όμως ο Νικόλας μια υπέροχη απάντηση και έβγαλε το forum ασπροπρόσωπο...
Ο χρήστης SirChris δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-04-11, 19:42   #47
celhel5010
Καθημερινός Θαμώνας

για να δωσει καποιος λεφτα για κοντες ουρες και πρασινα αλογα,πρεπει να βρεις καποιον να πει:η λιρα με κοντη ουρα η θανατος...γιατι να ζω αφου δεν εχω λιρα με κοντη ουρα κι εχω μονο με μακρια;

ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ!!!!

ΡΕΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

Μήπως Γιώργο είναι αυτό που λέγανε παλιά;

"Αυτός έχει λίρα με ουρά!"

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη celhel5010 : 07-04-11 στις 19:53.
Ο χρήστης celhel5010 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-04-11, 22:42   #48
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη enantios

πιθανον φιλε κ.κ.Χρηστο...
παιδια δεν εχετε καταλαβει, ορισμενοι, που βρισκομαστε...οταν ο αλλος ζηταει μια λιρα,ζηταει ενα καταφυγιο,μια σιγουρια....διοτι ουδεις γνωριζει τι μερα ξημερωνει.δε ζηταει λοιπον μακριες ουρες-κοντες ουρες-μεσαιες ουρες-μεσαιες ουρες με η ανευ μπουκλας κ.τ.λ.
ΖΗΤΑΕΙ 7,98 ΓΡ.ΧΡΥΣΟΥ 22 ΚΑΡΑΤΙΩΝ.τα αλλα ειναι για αυτους που ενω η ωρα ειναι 11,δεν ξερουν με ποιο τροπο θα παει 12!
Ο χρήστης enantios δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-04-11, 22:53   #49
celhel5010
Καθημερινός Θαμώνας

πιθανον φιλε κ.κ.Χρηστο.....διοτι ουδεις γνωριζει τι μερα ξημερωνει.
Έχεις δίκιο Γιώργο:

Φαντάσου να ξυπνήσουμε αυτή τη Δευτέρα η κάποια Δευτέρα και να ακούσουμε να μιλάνε απο την TV, Γερμανικά!!!!!
Ο χρήστης celhel5010 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-04-11, 22:54   #50
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

αυτο το φωναζω στους αγοραστες πολλα -πολλα χρονια εδω μεσα...
ΤΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΣΑ ΕΞΑΡΓΥΡΩΣΙΜΟ...την πρωτη ωρα που θα το χρειαστεις να εχεις τη δυνατοτητα να το μετατρεψεις σε ρευστο!αν εχεις αγορασει π.χ.ενα thaler 1870 unc προς 300 ευρω και το χρειαστεις ,τι θα κανεις;θα βγεις στην πλατεια να εξηγεις τη σπανιοτητα του εν λογω νομισματος;αυτα τα πραγματα ειναι για ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΣΣΕΥΟΥΝ!κοντα στο νου οτι το μεταλλο ασημι εχει πολυ δρομο ανοδου ακομα-κατα την ταπεινη μου γνωμη.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:ΤΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ΖΥΓΙΖΕΤΑΙ...αν περισσευει χρημα-ΜΟΝΟ ΑΝ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙ-ξεπερναμε αυτη τη γραμμη και ψαχνουμε το ωραιο,το σπανιο,το συλλεκτικο...το δυσευρετο,το ο,τιδηποτε!
Παλιά 07-04-11, 23:28   #51
vsgoldcoins
Τακτικό Μέλος

πιθανον φιλε κ.κ.Χρηστο...
παιδια δεν εχετε καταλαβει, ορισμενοι, που βρισκομαστε...οταν ο αλλος ζηταει μια λιρα,ζηταει ενα καταφυγιο,μια σιγουρια....διοτι ουδεις γνωριζει τι μερα ξημερωνει.δε ζηταει λοιπον μακριες ουρες-κοντες ουρες-μεσαιες ουρες-μεσαιες ουρες με η ανευ μπουκλας κ.τ.λ.
ΖΗΤΑΕΙ 7,98 ΓΡ.ΧΡΥΣΟΥ 22 ΚΑΡΑΤΙΩΝ.τα αλλα ειναι για αυτους που ενω η ωρα ειναι 11,δεν ξερουν με ποιο τροπο θα παει 12!
Το ιδιο πραγμα λεμε, μια πιο προσεκτική αναγνωση στα γραφομενά μου... Εφερα σαν παράδειγμα την προσωπική μου αναζήτηση στον Βαγγελη για να καταλάβει τι ακριβώς ισχύει...Τωρα εσεις γιατι έχετε σταθεί στην εισαγωγή του θέματος και οχι στο συμπέρασμα...δεν το έχω καταλάβει.
Ο χρήστης vsgoldcoins δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-04-11, 23:41   #52
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

απλα ανακεφαλαιωνω αγαπητε μου κυριε...δεν ηθελα να σας προσβαλλω.
Παλιά 07-04-11, 23:59   #53
vsgoldcoins
Τακτικό Μέλος

απλα ανακεφαλαιωνω αγαπητε μου κυριε...δεν ηθελα να σας προσβαλλω.
Η ανακεφαλαίωση θα επρεπε να γίνει στο θεμα που ανοιξε ο Vangelis21 και οχι στις κοντες ουρες και πράσινα άλογα, μεσαιες μακριές, μεσαίες με η ανευ μπουκλας...

Καλός σας βράδυ.
Ο χρήστης vsgoldcoins δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-04-11, 00:12   #54
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

ζητω συγνωμη αγαπητε κυριε!
Απάντηση στο θέμα

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 (0 μέλη και 2 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:13.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.