124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Ειδικά Θέματα > Τέχνες & Πολιτισμός > Βιβλία Ένας ήρωας που λατρεύουμε.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 15-03-14, 18:50   #1
tatiani1990
Νέο Μέλος

Το avatar του χρήστη tatiani1990

Post Ένας ήρωας που λατρεύουμε.

Κατ' αρχή θέλω να ευχαριστήσω τον/την STEL2 για τη δυνατότητα που μου δίνει ενός νέου topic και λυπούμαι αν δημιούργησα πρόβλημα με την επανεμφάνιση του παλιού πρώτου topic του Νικ Μάρβελ...

Ένας ήρωας, που εγώ κι όλα μου τα αδέλφια λατρεύουμε είναι ο Νικ Μάρβελ.

Και για να συνοψίζουμε λίγο τα πράγματα, θα σας ενημερώσω ότι...

Κυκλοφορούν τρία βιβλία του: «Ο Νικ Μάρβελ και ο πόλεμος με το θηρίο», «Ο Νικ Μάρβελ και ο μαρμαρωμένος βασιλιάς» και η συνέχειά τους «Ο Νικ Μάρβελ και το νησί της Αφροδίτης».

Και τα πειστήρια του... «Εγκλήματος»!

Αν κανείς διάβασε κάποιο από τα 3 βιβλία είμαι στη διάθεσή του για κουβέντα.
Ο χρήστης tatiani1990 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-04-14, 13:06   #3
tatiani1990
Νέο Μέλος

Υπάρχει ένα link
http://www.impantokratoros.gr/F118A52F.el.aspx
όπου μπορείτε να ακούσετε όλο το πρώτο βιβλίο
Νικ Μάρβελ και ο πόλεμος με το θηρίο".
Ελάτε, ακούστε το, αν θέλετε, κι έτσι μπορούμε να το σχολιάσουμε... ανυπομονώ να το κουβεντιάσω...
Παλιά 10-05-14, 16:51   #4
tatiani1990
Νέο Μέλος

Χριστός Ανέστη... για όλους μας!
Παλιά 14-05-14, 15:42   #7
tatiani1990
Νέο Μέλος

καλοι μου φιλοι,η δις Τατιανη ηλθε να συζητησει το θεμα ΝΙΚ ΜΑΡΒΕΛ!εσεις το πατε απο δω,το πατε απο κει, τι να κανει και η δις Τατιανη,συμφωνει κι επαυξανει, ελπιζοντας οτι η συζητηση θα ελθει εκει που εχει προγραμματισει...!!!! μου φαινεται οτι δεν εχετε σκοπο να συζητησετε, ποσο μαλλον να αποθεωσετε το ΝΙΚ ΜΑΡΒΕΛ!!!! ετσι δε γινεται δουλεια... επιτελους καθηστε και διαβαστε ουτως ωστε να συμφωνησουμε απαντες οτι ο ΝΙΚ ΜΑΡΒΕΛ ανηκει στα ιερα τερατα της παγκοσμιας λογοτεχνιας, προκειμενου να ησυχασει και η δις Τατιανη...επισης συμφωνηστε οτι εχει νοηματα και μηνυματα αφθαστου καλλους και ηθικης!!!
τι τα συζητατε τα αλλα; τι σχεση εχουν με τον επιδιωκομενο σκοπο;

Προκειμένου να απαντήσω enantiε, μετέφερα τις υποδείξεις σου εδώ, που είναι πιστεύω κι ο φυσικός τους χώρος, εφ' όσον αφορούσαν τον Νικ Μάρβελ κι εμένα.
Ναι, θέλω να κουβεντιάσω για τον Νικ Μάρβελ χωρίς όμως να επιδιώκω να αποθεώσει κάποιος τον Νικ Μάρβελ. Αυτό έχει ήδη γίνει, αν έριξες μια ματιά στο Google, από τα "συμπαθούντα" χριστιανικά forum. Δεν πιστεύω ότι ο Νικ Μάρβελ "ανήκει στα ιερά τέρατα της παγκόσμιας λογοτεχνίας", αν και πιστεύω ότι είναι καλογραμμένο και κρατά τον αναγνώστη -αν δεν είναι αρνητικά προκατειλημμένος- ούτε ότι "έχει νοήματα και μηνύματα άφθαστου κάλλους και ηθικής!!!" παρ' ό,τι περιγράφει σωστά τη "New Age" στην οποία, πιστεύω, κανείς μας δεν ήθελε να καταλήξει απ' όποιον πολιτικό ή θρησκευτικό χώρο κι αν προέρχεται, εκτός αν είναι ήδη New Ager.

δεν ειναι καθολου κακο να θελει καποιος να συζητησει ο,τιδηποτε!!! θα ελεγα μαλιστα οτι ειναι απολυτα υγιες και θετικο!!!! το αρνητικο ερχεται οταν υπερεπιμενεις δινοντας την εντυπωση οτι δεν υπαρχει αλλος δρομος απο το να δεχτουν ολοι τη δικη σου θεση....

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι "υπερεπιμένω δίνοντας την εντύπωση ότι δεν υπάρχει άλλος δρόμος από το να δεχτούν όλοι τη δική μου θέση"? Μα ο φίλος nickmarvel που ξεκίνησε το προηγούμενο tread πριν από μένα, είδες ποιας αντιμετώπισης έτυχε...?
Εσύ τουλάχιστον που μπήκες στον κόπο να διαβάσεις προφανώς το 1ο βιβλίο...
http://www.124sold.gr/forum/showthread.php?t=563&page=3 στο #39 & στο #40
Πιστεύεις ότι, πέραν από την όποια ιδεολογική τοποθέτησή σου δικαιολογείται μια κριτική της τάξεως...?
http://www.124sold.gr/forum/showthread.php?t=563&page=3 στο #37
Δεν επιθυμώ να επιβάλλω τη δική μου άποψη -που λατρεύω τα βιβλία του Νικ Μάρβελ- θα ήθελα όμως να μου θέσεις κάποια σημεία κι επί αυτών να συζητήσουμε...
Υ.Γ. Και σ' ό,τι αφορά τους κ.κ. της "διπλανής πόρτας" που προσπαθούν να με βγάλουν "αγράμματη"... τι να πω? Εγώ προσπάθησα να φανώ ευγενική και... γιατί να κρυβόμαστε, να φέρω και τη συζήτηση εκεί που με ενδιαφέρει.
Τέσπα, δεν πρόκειται να ειρωνευτώ κανέναν... ελπίζω, όταν φτάσω στην ηλικία τους να μιλάω και να γράφω πιο σωστά και να κάνω και αναφορές στην αρχαία ελληνική γραμματεία...
Επί του παρόντος... ας ασχοληθούμε με τον Νικ Μάρβελ, αν θέλεις, σαν ενήλικοι και με σοβαρότητα.
Παλιά 14-05-14, 17:11   #8
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη enantios

αισθανομαι εαυτον πολυ γηρασμενο πια ,αγαπητη δις Τατιανη,για να συμμετεχω σε μια τετοια συζητηση ως πρωταγωνιστης...περασε καιρος απο τοτε!!!!!
ειναι δικαιωμα σας να πιστευετε οτι με τη δυναμη της προσευχης και την εμπιστοσυνη προς Το Θεο θα αλλαξει κατι...δεν εχω να προσθεσω τιποτε...ζουμε σε μια εποχη κλονισμου των αξιων και ιδανικων!ευχομαι,απο καρδιας,εσεις οι νεοι να διορθωσετε οτι εμεις γκρεμισαμε και να φτιαξετε ενα κοσμο καλυτερο και δικαιοτερο!!
Ο χρήστης enantios είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-05-14, 17:19   #9
tatiani1990
Νέο Μέλος

αισθανομαι εαυτον πολυ γηρασμενο πια ,αγαπητη δις Τατιανη,για να συμμετεχω σε μια τετοια συζητηση ως πρωταγωνιστης...περασε καιρος απο τοτε!!!!!
ειναι δικαιωμα σας να πιστευετε οτι με τη δυναμη της προσευχης και την εμπιστοσυνη προς Το Θεο θα αλλαξει κατι...δεν εχω να προσθεσω τιποτε...ζουμε σε μια εποχη κλονισμου των αξιων και ιδανικων!ευχομαι,απο καρδιας,εσεις οι νεοι να διορθωσετε οτι εμεις γκρεμισαμε και να φτιαξετε ενα κοσμο καλυτερο και δικαιοτερο!!
Έχετε δίκιο... οι εποχές είναι τραγικές για τη χώρα μας και για τον κόσμο... Όμως προσβλέπουμε και σε σας τους παλαιότερους... Επιτρέψτε μου να σας πω ότι είστε ένας αξιόλογος άνθρωπος...
Παλιά 14-05-14, 17:22   #10
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη enantios

ευχαριστω πολυ δις Τατιανη...
Ο χρήστης enantios είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-07-15, 11:51   #11
tatiani1990
Νέο Μέλος

Κυκλοφόρησε το 1ο βιβλίο του Νικ Μάρβελ και στα Γερμανικά .
http://www.ppu.gr/nickmarvel/01.htm
Απάντηση στο θέμα

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:09.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.