124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Γενικά Θέματα > Νέα & Ειδήσεις Δημοσιοκάφροι

Νέα & Ειδήσεις Ειδήσεις, πληροφορίες, επίκαιρα γεγονότα.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 07-05-08, 16:33   #1
diver
Καθημερινός Θαμώνας

Το avatar του χρήστη diver

Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην diver
Δημοσιοκάφροι

Σημερινό πρωτοσέλιδο σε ανεξάρτητη (κατά την ίδια) πολιτική εφημερίδα:

"Η χώρα έχει λύσει όλα τα άλλα μεγάλα προβλήματα και το περιβάλλον μας μάρανε!!!".

Η αναφορά στη διαμάχη Ευρωπαϊκής Ένωσης - Ελλάδας στα θέματα περιβάλλοντος.

Είμαστε ζώα, το καμαρώνουμε και το φωνάζουμε...
Ο χρήστης diver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-05-08, 20:27   #2
Vinyl Break
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη Vinyl Break

Σημερινό πρωτοσέλιδο σε ανεξάρτητη (κατά την ίδια) πολιτική εφημερίδα:

"Η χώρα έχει λύσει όλα τα άλλα μεγάλα προβλήματα και το περιβάλλον μας μάρανε!!!".

Η αναφορά στη διαμάχη Ευρωπαϊκής Ένωσης - Ελλάδας στα θέματα περιβάλλοντος.

Είμαστε ζώα, το καμαρώνουμε και το φωνάζουμε...
Ποιος ξέρει ότι μας πετάξανε με τις κλωτσιές (ανάμεσα από 144 χώρες) από τη σύνοδο για το περιβάλλον γιατί δεν έχουμε σύστημα μέτρησης των ρύπων που εκπέμπουμε?

Δημοσιοκαθίκια του κερατά... Μούγκα στη στρούγκα..
Ο χρήστης Vinyl Break δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-05-08, 20:37   #3
Syllektis
Θαμώνας

Το avatar του χρήστη Syllektis

Ποιος ξέρει ότι μας πετάξανε με τις κλωτσιές (ανάμεσα από 144 χώρες) από τη σύνοδο για το περιβάλλον γιατί δεν έχουμε σύστημα μέτρησης των ρύπων που εκπέμπουμε?

Δημοσιοκαθίκια του κερατά... Μούγκα στη στρούγκα..
Δεν αντιλαμβάνομαι τον ταλανισμόν των συν-γραφόντων εις το υποφαινόμενον ηλεκτρονικόν ιστότοπον

Η Ελλάς διάγει ευπρεπή βίο, εύπορον, ανθηρόν, οικολογικόν, και όλοι οι δημοσιονομικοί φορείς πράτουν τα μέγιστα ως προς την πρόληψην, πάταξη και ευημερία της χλωρίδος αλλά και της πανίδος

(φυλάω μίαν οκά ιχθύων (τσιπούρες), καθότι είναι πεποτισμέναι με πετρέλαιον απο το Μικρολίμανον. Δίδονται εις τιμήν ευκαιρίας δια χειμερινήν καύσην επι του λέβητος ή επι θράκας)
Ο χρήστης Syllektis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-05-08, 21:53   #4
diver
Καθημερινός Θαμώνας

Το avatar του χρήστη diver

Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην diver
Να δω όταν δε μείνει αέρας να αναπνεύσουμε και νερό να πιούμε, ποια θα είναι τα μεγάλα προβλήματα.

Εγώ έστειλα mail στην εφημερίδα εκφράζοντας την αντίθεση μου και διαφωνία μου στο σκεπτικό τους και ζητώντας να μου αναλύσουν το δικό τους. Θα μου πείτε "Κυριάκο γίνεσαι γραφικός". Ίσως να είναι και έτσι, αλλά η απάθεια είναι νομίζω αυτό που μας έχει φέρει ως εδώ.

Αν ενδιαφέρεται κανείς να πράξει το ίδιο, πληροφορίες στη διάθεσή σας.
Ο χρήστης diver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-05-08, 23:55   #5
Syllektis
Θαμώνας

Να δω όταν δε μείνει αέρας να αναπνεύσουμε και νερό να πιούμε, ποια θα είναι τα μεγάλα προβλήματα.

Εγώ έστειλα mail στην εφημερίδα εκφράζοντας την αντίθεση μου και διαφωνία μου στο σκεπτικό τους και ζητώντας να μου αναλύσουν το δικό τους. Θα μου πείτε "Κυριάκο γίνεσαι γραφικός". Ίσως να είναι και έτσι, αλλά η απάθεια είναι νομίζω αυτό που μας έχει φέρει ως εδώ.

Αν ενδιαφέρεται κανείς να πράξει το ίδιο, πληροφορίες στη διάθεσή σας.
Καταλαβαίνω την αγανάκτηση σου φίλε Κυριάκο, αλλά πρέπει να καταλάβεις κάτι πρωτίστης σημασίας.

Οι δημοσιογράφοι χρησιμοποιούν ΠΑΝΤΑ τις ειδήσεις και τις πληροφορίες τους αναλόγως συνθηκών και περιπτώσεων.

Να στο θέσω έτσι πιο απλά....

2 κανάλια παρουσιάζουν ως μέγα θέμα τις τελευταίες μέρες το τσίρκο με τα άγρια ζώα που ήρθε στη χώρα μας. Το επευφημούν συνεχώς, γιατί απλά το διαφημίζουν και παίρνουν λεφτά απ 'αυτό.

Σε άλλη περίπτωση, το τσίρκο θα γινόταν ΡΟΜΠΑ διοτι σαφώς γίνονται βιαιότητες στα ζώα για να κάνουν τα ακροβατικά τους, σαφώς υπάρχουν ΕΛΛΕΙΠΗ μέτρα υγιεινής στους χώρους τους κλπ.

Μην ξεχνάς, μεγαλοδημοσιογράφος πρόσφατα πήρε συνέντευξη απο τον τηλεαστέρα-γιατρό, ο οποίος πουλά σωληνάκια που βγάζουν μπουρμπουλήθρες και βρίζει ευθέως το κοινό. (Τον δείχνει συνέχεια ο Λαζόπουλος).
Ο ιατρός αυτός είναι γραφικός εκ του φυσικού του, και αυτό που παρουσιάζει είναι το ίδιο γραφικό και αμφίβολο.

Οδοντίατρος πριν 6 χρόνια, ο οποίος έκανε εμφυτεύσεις τεχνητών δοντιών πέθανε αποδεδειγμένα απο εγκεφαλικό σε δικαστική αίθουσα εν μέσω διαμάχης που είχε πάλι με τον ίδιο δημοσιογράφο. Πέθανε, γιατί ο δημοσιογράφος τότε τον είχε κάνει καρικατούρα, τον βίο αβίωτο και ο οδοντίατρος έζησε τον απόλυτο τηλεοπτικό εξευτελισμό-εκτέλεση. Και ένα πράγμα που πρέπει να έχεις όταν τηλε-δικάζεσαι είναι υψηλό δείκτη νοημοσύνης και ευράδεια λόγου. Δυστυχώς ο άτυχος οδοντίατρος δεν διέθετε κάτι απο τα δυο κι έπεσε θύμα τηλεκανιβαλισμού....

Δεν λέω ονόματα, ξέρετε καλά για ποιους μιλάω.

Τα συμπεράσματα δικά σας................

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Syllektis : 08-05-08 στις 09:58.
Παλιά 08-05-08, 13:10   #6
Takaros
Τακτικό Μέλος

Το avatar του χρήστη Takaros

Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Takaros
Καταλαβαίνω την αγανάκτηση σου φίλε Κυριάκο, αλλά πρέπει να καταλάβεις κάτι πρωτίστης σημασίας.

Οι δημοσιογράφοι χρησιμοποιούν ΠΑΝΤΑ τις ειδήσεις και τις πληροφορίες τους αναλόγως συνθηκών και περιπτώσεων.

Να στο θέσω έτσι πιο απλά....

2 κανάλια παρουσιάζουν ως μέγα θέμα τις τελευταίες μέρες το τσίρκο με τα άγρια ζώα που ήρθε στη χώρα μας. Το επευφημούν συνεχώς, γιατί απλά το διαφημίζουν και παίρνουν λεφτά απ 'αυτό.

Σε άλλη περίπτωση, το τσίρκο θα γινόταν ΡΟΜΠΑ διοτι σαφώς γίνονται βιαιότητες στα ζώα για να κάνουν τα ακροβατικά τους, σαφώς υπάρχουν ΕΛΛΕΙΠΗ μέτρα υγιεινής στους χώρους τους κλπ.

Μην ξεχνάς, μεγαλοδημοσιογράφος πρόσφατα πήρε συνέντευξη απο τον τηλεαστέρα-γιατρό, ο οποίος πουλά σωληνάκια που βγάζουν μπουρμπουλήθρες και βρίζει ευθέως το κοινό. (Τον δείχνει συνέχεια ο Λαζόπουλος).
Ο ιατρός αυτός είναι γραφικός εκ του φυσικού του, και αυτό που παρουσιάζει είναι το ίδιο γραφικό και αμφίβολο.

Οδοντίατρος πριν 6 χρόνια, ο οποίος έκανε εμφυτεύσεις τεχνητών δοντιών πέθανε αποδεδειγμένα απο εγκεφαλικό σε δικαστική αίθουσα εν μέσω διαμάχης που είχε πάλι με τον ίδιο δημοσιογράφο. Πέθανε, γιατί ο δημοσιογράφος τότε τον είχε κάνει καρικατούρα, τον βίο αβίωτο και ο οδοντίατρος έζησε τον απόλυτο τηλεοπτικό εξευτελισμό-εκτέλεση. Και ένα πράγμα που πρέπει να έχεις όταν τηλε-δικάζεσαι είναι υψηλό δείκτη νοημοσύνης και ευράδεια λόγου. Δυστυχώς ο άτυχος οδοντίατρος δεν διέθετε κάτι απο τα δυο κι έπεσε θύμα τηλεκανιβαλισμού....

Δεν λέω ονόματα, ξέρετε καλά για ποιους μιλάω.

Τα συμπεράσματα δικά σας................
θα σας πω οτι ειχα πει και ποιο παλια Ηρεμηστε πολυ πολυ απλα πλεον η καταγραφη ειναι κακουργημα, και ενα μεγαλο ευγε στον υπουργο δικαιοσυνης, αλλα πλεον αυτοι οι καφροι νομιζουν οτι ειναι δικαστες, αστυνομικοι, και κατι καλυτερο απο ολους εμας, αλλα το μονο που ειναι,ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΦΤΕΣ ΚΑΙ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ!!!!!!!!!
Ο χρήστης Takaros δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-05-08, 18:14   #7
Syllektis
Θαμώνας

θα σας πω οτι ειχα πει και ποιο παλια Ηρεμηστε πολυ πολυ απλα πλεον η καταγραφη ειναι κακουργημα, και ενα μεγαλο ευγε στον υπουργο δικαιοσυνης, αλλα πλεον αυτοι οι καφροι νομιζουν οτι ειναι δικαστες, αστυνομικοι, και κατι καλυτερο απο ολους εμας, αλλα το μονο που ειναι,ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΦΤΕΣ ΚΑΙ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ!!!!!!!!!

Το να γράφεις ή να αναπαράγεις πράγματα που έλαβαν χώρα δημόσια θέα δεν είναι κακούργημα

Ο ρόλος των δημοσιογράφων είναι πάντοτε σχεδόν ΑΠΟΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΟΣ...Δηλαδή, έχουμε πχ πυρκαγιές? Ξεπετάμε απο το πουθενά ένα θέμα όπως dvd, το αναπαράγουμε σε καμμιά 100αριά δελτία ειδήσεων και λύθηκε το πρόβλημα! Ο κόσμος ηδη το έχει ξεχάσει!

Μην ξεχνάμε πως ορδές δημοσιογράφων συντροφεύουν ΣΕ ΚΑΘΕ ταξίδι όλους τους πολιτικούς (ξενοδοχεία-εισητήρια πληρωμένα) για να καλύπτουν τα θέματα της επικαιρότητας .

Για να μην αμβλύνουμε το ζήτημα, θα κλείσω λέγοντας αυτό που είπε ένας πολιτικός παλιά...

"Για να μάθω τα νέα της χώρας μας, αγοράζω εφημερίδες του εξωτερικού!:surprise :"
Παλιά 11-12-08, 22:29   #8
antik
Νέο Μέλος

γεια σας παιδια θεωρω οτι οι δημοσιογραφοι ειναι στην κοινωνια οτι ο ιος στο Η/Υ
Ο χρήστης antik δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Ταμπέλες (tags)
κοινωνικά θέματα , περιβάλλον , πολιτικά

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:47.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.