124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Γενικά Θέματα > Συζητήσεις & Απόψεις ΣΤΑΧΤΕΣ ΚΙ ΑΠΟΚΑΙΔΙΑ.

Συζητήσεις & Απόψεις Ανταλλαγή απόψεων και συζητήσεις γενικού περιεχομένου. Απαγορεύονται τα πολιτικά και αθλητικά θέματα.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 02-05-10, 12:24   #16
todoros1
Τακτικό Μέλος

Τα παραπανω μετρα ειναι ολα σωστα.Και ειμαι σιγουρος πως υπαρχουν και πολλα περισσοτερα.Ποιος θα μας εγγυηθη οτι θα εφαρμοστουν? Ποιος θα τιμωρηση τους παραβατες?Μη μου πειτε η κυβερνηση γιατι θα γελασω.Μη μου πειτε το Δ.Ν.Τ. γιατι θα ....κλαψω.
Ο χρήστης todoros1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-05-10, 15:08   #17
Syllektis
Θαμώνας

Το avatar του χρήστη Syllektis

Παιδιά, μην μακρυγορούμε. Αυτή τη στιγμή οι 'Ελληνες φαίνεται να τα έχουν ξεπεράσει όλα.

Η παραλιακή είναι γεμάτη κόσμο.

'Οταν νικά ο Ολυμπιακός ή ο Παναθηναϊκός γίνεται συλλαλητήριο στην Ομόνοια, σήμερα όλοι σαν τις βρεγμένς γάτες.

Χαίρε αθάνατε 'Ελληνα.
Ο χρήστης Syllektis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-05-10, 11:19   #18
Aystralos
Τακτικό Μέλος

Eχεις κατι να προτεινεις???
Εφοσον δηλιασε το κρατος να δηλοση ΠΑΥΣΗ πληρωμον,ας δηλοση ο ΛΑΟΣ.Π.Χ Στην ΙΡΛΑΝΔΙΑ αρνηθικαν να αποζιμιοσουν τους αγγλους και τους γερμανους για της καταθεσης που ειχαν κανει,τους εκανε κανης τιποτα?ΟΧΙ.Εμας τη μπορουνε να μας κανουν?Αποφασιζουν χωρις ΕΜΑΣ. Μ Π Ρ Α Υ Ο Μ Α Σ.
Ο χρήστης Aystralos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-05-10, 16:20   #19
epop
Θαμώνας

Το avatar του χρήστη epop

Στην Ισλανδια εγινε αυτο μετα απο δημοψηφισμα.Αρνηθηκαν να αποζημιωσουν καταθετες απο Αγγλια και Γερμανια μετα απο δημοψηφισμα.Βεβαια μετα απο αυτο κανεις δε θα δωσει δανειο ξανα στην Ισλανδια.Αυτοι ομως δεν εχουν αναγκη γιατι η οικονομια τους ηδη ανεκαμψε.
Εμεις ομως ειμαστε ψωμοζητουλες(ολοι και σαν λαος) και παλι στν πορτα τους θα τρεξουμε για να ζηταμε δανεικα.Αμα δεν πληρωσουμε τωρα, δανειο δεν εχει. Οποτε δε θα εχει ουτε μισθους ουτε συνταξεις ουτε επιδοματα πασης φυσεως.Ετσι ειμασταν το 1821, ετσι το 1922, ετσι και σημερα. Ο Ελληνας δεν αλλαζει. Εχει μαθει να ζει με δανεικα.Εδω οι πολιτικοι μας φτυνουνε και μεις νομιζουμε οτι βρεχει.Παλι θα παμε να τους ψηφισουμε.Τα φαγαμε τα παραμυθια επι τρεις γενιες.Παππους Γεωργιος ,Ανδρεας και τωρα Γιωργακης.Ειμαστε περισοοτερο κατακαθια απο τους πολιτικους. ''ασε να βολευτω εγω και ας καει το συμπαν'' ''μια θεσουλα στο δημοσιο παρακαλω'' ''ωχ μωρε αδελφε εγω θα βγαλω το φιδι απο την τρυπα''
''Ας ειμαι καλα εγω και η οικογενει μου και οι αλλοι μπουρλοτο''
''Απο τους δημοσιοπυς υπαλληλους κοψανε τα δωρα εμενα τι με νοιαζει(καλα τους κανανε σκεφτεται)''. Αυτες ειναι οι καθημερινες σκεψεις του Ελληνα.
Ο χρήστης epop δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-05-10, 18:15   #20
Aystralos
Τακτικό Μέλος

Στην Ισλανδια εγινε αυτο μετα απο δημοψηφισμα.Αρνηθηκαν να αποζημιωσουν καταθετες απο Αγγλια και Γερμανια μετα απο δημοψηφισμα.Βεβαια μετα απο αυτο κανεις δε θα δωσει δανειο ξανα στην Ισλανδια.Αυτοι ομως δεν εχουν αναγκη γιατι η οικονομια τους ηδη ανεκαμψε.
Εμεις ομως ειμαστε ψωμοζητουλες(ολοι και σαν λαος) και παλι στν πορτα τους θα τρεξουμε για να ζηταμε δανεικα.Αμα δεν πληρωσουμε τωρα, δανειο δεν εχει. Οποτε δε θα εχει ουτε μισθους ουτε συνταξεις ουτε επιδοματα πασης φυσεως.Ετσι ειμασταν το 1821, ετσι το 1922, ετσι και σημερα. Ο Ελληνας δεν αλλαζει. Εχει μαθει να ζει με δανεικα.Εδω οι πολιτικοι μας φτυνουνε και μεις νομιζουμε οτι βρεχει.Παλι θα παμε να τους ψηφισουμε.Τα φαγαμε τα παραμυθια επι τρεις γενιες.Παππους Γεωργιος ,Ανδρεας και τωρα Γιωργακης.Ειμαστε περισοοτερο κατακαθια απο τους πολιτικους. ''ασε να βολευτω εγω και ας καει το συμπαν'' ''μια θεσουλα στο δημοσιο παρακαλω'' ''ωχ μωρε αδελφε εγω θα βγαλω το φιδι απο την τρυπα''
''Ας ειμαι καλα εγω και η οικογενει μου και οι αλλοι μπουρλοτο''
''Απο τους δημοσιοπυς υπαλληλους κοψανε τα δωρα εμενα τι με νοιαζει(καλα τους κανανε σκεφτεται)''. Αυτες ειναι οι καθημερινες σκεψεις του Ελληνα.
Πραγματικα ετση ειναι τα πραγματα οπως τα λες.Εγω ομως θα σε ρωτισω και κατι αλλο. Πριν 15 μηνες περιπου τους ειπε ο ΠΟΥΤΗΝ φερνω τα καραβια στο αιγαιο και ξεκιναμαι.Γιατη κανανε πισω?Ποιον ακουσαν?Και γιατη?Εχουμε κια πετρελεο και χρυσο και ΟΥΡΑΝΙΟ.Μας δανιζουν,ενω ξερουν πως δεν θα τα παρουν.Λες να μας λυπιθικαν?Απο την μερια της κεφαλονιας,πριν το 40 βγαζαν πετρελαιο,και αφου μπηκαν οι γερμανη,το αναλαβαν.Οταν φυγαν ειρθαν οι εγγλεζοι οι γκεη,και την ΣΦΡΑΓΙΣΑΝ. ΓΙΑΤΙ? Μηπος δεν ειχαμε πολλα αυτοκινητα?Δανεια δεν χριαζομαστε,ανθρωπους με ΑΡΧΙ..Α χριαζομαστε.
Παλιά 03-05-10, 20:20   #21
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη enantios

φιλοι μου,η υφεση θα φτασει στο 20%,χωρις καμμια αμφιβολια.θα ζησουμε πολυ-πολυ δυσκολες μερες.
Ο χρήστης enantios δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-05-10, 22:47   #22
zampias
Τακτικό Μέλος

Το avatar του χρήστη zampias

ΦΥΛΑΚΗ ΘΑ ΜΠΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ;Εγω την θυσια για την χωραμου να την κανω, απο τα λαμογια θα μπει κανενας μεσα;ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ.
Ο χρήστης zampias δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-05-10, 10:42   #23
Aystralos
Τακτικό Μέλος

ΦΥΛΑΚΗ ΘΑ ΜΠΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ;Εγω την θυσια για την χωραμου να την κανω, απο τα λαμογια θα μπει κανενας μεσα;ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ.
ΦΥΛΑΚΗ ΓΙΑΤΗ? Στην Γ Ε Λ Λ Α Σ βρισκεσε,οχι στην ελλας.
Παλιά 11-05-10, 23:03   #25
STEL2
Εθισμένος

Το avatar του χρήστη STEL2

Περιοχή: Χανιά / Κρήτη
Πάντως ρε παιδιά, δεν ειναι όλοι ίδιοι. Δεν τα φάγανε ολοι. Κάποιοι τα φάγανε, σίγουρα. Αυτό το οτι ολοι έιναι ίδιοι, φαίνεται σαν λίγο επικύνδυνο. Συνφωνώ με τον Ψαριανό, και αυτα που είπε στην Βουλή

Ο χρήστης STEL2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-05-10, 09:03   #26
Vinyl Break
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη Vinyl Break

Σωστά τα λέει ο Ψαριανός αλλά ποιος τον ακούει? Ο κόσμος δεν έχει συνειδητοποιήσει τι γίνεται, αλλιώς θα καιγόταν τα πάντα, και επειδή "όσο ξημερώνει τ' αγγούρι μεγαλώνει" εκτιμώ ότι το Σεπτέμβρη με Οκτώβρη θα γίνεται ο κακός χαμός.. Αντε να ξυπνήσουν τα αίματα, 40 χρόνια ησυχίας βαρέθηκα..

Απ' τη άλλη το σύστημα έχει τις άμυνες του, 2-3 νεκροί πάλι απ τους γνωστούς προβοκάτορες και η προσοχή πάλι θα στρέφετε αλλού.

Πρέπει πάντως κάποια στιγμή να ανοίξουν και οι λογαριασμοί δημοσιογράφων, να δούμε ποιοι τα πέρνουν.. Αυτοί είναι τα μεγαλύτερα λαμόγια της ιστορίας..

Φοβερό το τελευταίο που είπε: Τότε ήρθαν οι συνταγματάρχες, τώρα θα ρθουν οι εταιρίες..
Ο χρήστης Vinyl Break δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-05-10, 19:22   #27
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη enantios

και μια πληροφορια;η βενζινη στο τελος του ετους θα εχει 2 ευρω.προσωπικα θα τα κανω κοτετσια...
Ο χρήστης enantios δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-05-10, 22:35   #28
STEL2
Εθισμένος

Και τόπε σήμερα ο Δασκαλόπουλος, ο πρόεδρος του ΣΕΒ

""Χρεοκοπία του κράτους της Μεταπολίτευσης δεν αντιμετωπίζεται μόνο με αυτά τα μέτρα. Πρέπει να μεταγγίσουμε μία νέα ιδεολογική και θεσμική βάση στην κοινωνία και στο ίδιο το πολιτικό σύστημα. Αυτή θα είναι η πραγματική Νέα Μεταπολίτευση και αυτή μπορεί να πυροδοτηθεί μόνο από την πραγματική οικονομία, από τις δυνάμεις της επιχειρηματικής γνώσης και τόλμης".

Και ο Γιωργάκης τόχε πεί, αν θυμάστε..."Τώρα δουλέυουμε τα Σαββατοκύριακα, για να μπορέσουμε να αντιμετωπίσουμε τις αγορές, την Δευτέρα"..., κάπως ετσι τόπε...

Τέλειωσε πιά η εποχή, που κουμάντο θα κάνουν τα κόμματα. Περνάμε σε μια άλλη εποχή, οπου τις τύχες μας, θα τις καθορίζουν οι αγορές, οι επιχειρήσεις, και οι τράπεζες.

Τα οποια αποφάγια ήταν μέχρι τώρα, απο δω και πέρα, θάναι ξεροκόμματα (και αν ειναι).

Καλά τόπε ο Ψαριανός.... "μόνο τώρα, που δεν θάρθουν οι συνταγματάρχες, αλλά οι επιχειρηματίες "

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ !
Παλιά 12-05-10, 22:42   #29
STEL2
Εθισμένος

Ασε, που οι προϋπολογισμοί των κρατών, θα περνάνε λέει απο την ΕΚΤ, για να μπορέσουν να εγκριθούν. Και μπήκανε και περικοπές στην Ισπανία...
Παλιά 12-05-10, 22:47   #30
STEL2
Εθισμένος

Πρέπει πάντως κάποια στιγμή να ανοίξουν και οι λογαριασμοί δημοσιογράφων, να δούμε ποιοι τα πέρνουν.. Αυτοί είναι τα μεγαλύτερα λαμόγια της ιστορίας..

Ασε, Γίαννη..., αυτοί ειναι οι χειρώτεροι απ' ολους ! Τούς προύχοντες, τους καταλάβαινα, αλλά τους αυλοκόλακες ποτέ !!! Ειναι η χειρώτερη φάρα. Οπως οι δοσίλογοι στην κατοχή (τους οποίους, τους εκτελούσαν οι γερμανοί)
Απάντηση στο θέμα

Ταμπέλες (tags)
ελλάδα , κρίση

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:13.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.