124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Ειδικά Θέματα > Συλλεκτικά ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΕΣ

Συλλεκτικά Συζητήσεις και απόψεις για όλα τα θέματα που αφορούν συλλεκτικά είδη.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 01-03-09, 19:04   #16
STEL2
Εθισμένος

Το avatar του χρήστη STEL2

Περιοχή: Χανιά / Κρήτη
Kαι επειτα ειναι και το άλλο !
Επειδή μπορεί να βρίσκονται 1-2 άτομα που "ανεβάζουν", γιατί να την πληρώσουν και οι υπόλοιποι ?

Εγώ ας πούμε, στον τελευταίο μήνα, ολες που εχω ξεκινήσει απο 1 ευρώ, ολες ξεφτίλα μούχουν κλείσει, και τις βάζω και στα προτεινώμενα που πληρώνω..
Οπ' ολες, μέσα εχω μπεί..., ας μπεί κάποιος στις κλειστές μου, και μετά ας κλικάρει 2 φορές στην στήλη "προσφορές", και θα το διαπιστώσει αυτό !
Να πληρώνω κι από πάνω ?
Ο χρήστης STEL2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-03-09, 20:12   #17
deleted_member
Banned

Το avatar του χρήστη deleted_member

Στελιο ετσι που το βλεπεις μιλας για ΜΙΑ δημοπρασια ΜΙΑ πληρωμη ΑΜΑ ομως (ο/η κατεργαρακος) σηκωνει ΔΕΚΑ δημοπρασιες και στην τελικη μαζευτουν να ΧΡΩΣΤΑΕΙ στο sold 20 ευρω την βδομαδα ΘΑ ΤΟΝ ΠΟΝΕΣΗ και αντε να το κανει αλλη μια δυο φορες και μετα θα σταματηση!! Και να σου πω και κατι τελευταιο????? Μελος που πουλαει νομισματα ΜΕ ΠΗΡΕ τηλεφωνο και μου ειπε <πολυ σωστη η σκεψη σου!! ΑΥΤΟΣ που πουλαει πραγματικα και πουληση πχ 100 ευρω κατι ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΘΗ να δωση 2 ευρω!! ΑΥΤΟΣ που κανει λαμογιες θα ξεσηκωση τον κοσμο και τον ντουνια!! > ΣΤΕΛΙΟ μπορει αν εφαρμοστη να στοιχιζει κατι στους ΥΓΙΕΙΣ ΠΩΛΗΤΕΣ διοτι θα δινουν κατι απο τα κερδη τους ΑΛΛΑ και οι ιδιοι οι ΠΩΛΗΤΕΣ που ζουν αναμεσα μας και ισως βλεπουν πολλα αλλα δεν μιλουν, κρινουν οτι σαν μετρο θα παταξει αρκετα της ΣΤΗΜΕΝΕΣ ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΕΣ!! Εξαλλου φιλε το λεει και η παροιμια <μαζι με τα χλωρα καιγονται και τα ξερα> !! Αν και συνηθως μιλω ως αγοραστης αυτην την στιγμη σου μιλω ως ΠΩΛΗΤΗΣ και σου λεω οτι αν πουλησω κατι που στοιχιζει 25000 ευρω και αν εφαρμοστη το μετρο θα ΧΡΩΣΤΑΩ 50 ευρω πχ στο sold ΛΕΩ ΧΑΛΑΛΙ ΤΟΥΣ προκειμενου να ΠΑΤΑΧΤΗ αυτο το φαινομενο!!!! Αν εγω με πραγματα των χιλιαδων λεω χαλαλι πιστευω οτι εσυ με μικροτερης αξιας πραγματα δεν θα επρεπε να φερεις αντιρρηση!!! Και στην τελικη κοιτα των μεγαλο Αμερικανο αδερφο!! Και χρεωσεις εχει και καλα παει και κανεις δεν διαμαρτυρετε!!!
Ο χρήστης deleted_member δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-03-09, 20:27   #18
deleted_member
Banned

Kαι επειτα ειναι και το άλλο !
Επειδή μπορεί να βρίσκονται 1-2 άτομα που "ανεβάζουν", γιατί να την πληρώσουν και οι υπόλοιποι ?

Εγώ ας πούμε, στον τελευταίο μήνα, ολες που εχω ξεκινήσει απο 1 ευρώ, ολες ξεφτίλα μούχουν κλείσει, και τις βάζω και στα προτεινώμενα που πληρώνω..
Οπ' ολες, μέσα εχω μπεί..., ας μπεί κάποιος στις κλειστές μου, και μετά ας κλικάρει 2 φορές στην στήλη "προσφορές", και θα το διαπιστώσει αυτό !
Να πληρώνω κι από πάνω ?
Βρε Στελιο ριξε αλλη Ιδεα τοτε!! Εγω αυτην ειχα αυτην εριξα!! Και στην τελικη να σουν πω και το αλλο?? Εγω τωρα εχω ριξει μεσα μια λιρα χρυση και ειναι κολλημενη στα 51 ευρω!! Γιατι να μην παω σε ενα ιντερνετ καφε να κανω εναν λογαριασμο να αρχισω να την ανεβαζω?????? ΗΛΙΘΙΟΣ ΕΙΜΑΙ?? Την εχω αφηση στο ελεος του θεου!!! Ο ΑΛΛΟΣ λοιπον γιατι να κανει λαμογιες????ΕΞΥΠΝΟΣ/Η ΕΙΝΑΙ???? Μαζι το εχουμε κουβεντιαση και εσυ ο ιδιος φρικαρεις με καποιες
καταστασεις!!Στο τηλεφωνο λες και λες εδω γιατι δεν αντιδρας?? ¨Η μπορει να αντιδρας αλλα δεν φαινετε.... Εγω φιλε μου μου αρεσει να λεω τα συκα συκα και την σκαφη σκαφη!! Γιαυτο επαναλαμβανω τα λογια της Ελενας...<αμα δεν μπορειτε να αφησετετο νομισμα να φυγει στην οποιαδηποτε τιμη ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΕΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΜΗΝ ΣΗΚΩΝΕΤΕ!!> Και Αυτο ΣΤΕΛΙΟ δεν το λεω προσωπικα σε σενα..... Εσυ εισαι μεσα στα ξερα που θα καουν μαζι με τα χλωρα!!! ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ SOLD TO ΒΛΕΠΩ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΧΤΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΤΑ.......
Παλιά 01-03-09, 22:52   #19
Syllektis
Θαμώνας

Το avatar του χρήστη Syllektis

Βρε Στελιο ριξε αλλη Ιδεα τοτε!! Εγω αυτην ειχα αυτην εριξα!! Και στην τελικη να σουν πω και το αλλο?? Εγω τωρα εχω ριξει μεσα μια λιρα χρυση και ειναι κολλημενη στα 51 ευρω!! Γιατι να μην παω σε ενα ιντερνετ καφε να κανω εναν λογαριασμο να αρχισω να την ανεβαζω?????? ΗΛΙΘΙΟΣ ΕΙΜΑΙ?? Την εχω αφηση στο ελεος του θεου!!! Ο ΑΛΛΟΣ λοιπον γιατι να κανει λαμογιες????ΕΞΥΠΝΟΣ/Η ΕΙΝΑΙ???? Μαζι το εχουμε κουβεντιαση και εσυ ο ιδιος φρικαρεις με καποιες
καταστασεις!!Στο τηλεφωνο λες και λες εδω γιατι δεν αντιδρας?? ¨Η μπορει να αντιδρας αλλα δεν φαινετε.... Εγω φιλε μου μου αρεσει να λεω τα συκα συκα και την σκαφη σκαφη!! Γιαυτο επαναλαμβανω τα λογια της Ελενας...<αμα δεν μπορειτε να αφησετετο νομισμα να φυγει στην οποιαδηποτε τιμη ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΕΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΜΗΝ ΣΗΚΩΝΕΤΕ!!> Και Αυτο ΣΤΕΛΙΟ δεν το λεω προσωπικα σε σενα..... Εσυ εισαι μεσα στα ξερα που θα καουν μαζι με τα χλωρα!!! ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ SOLD TO ΒΛΕΠΩ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΧΤΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΤΑ.......
θα συμφωνήσω, με κάλυψες στο θέμα εικόνικές δημοπρασίες. Ο φίλος Στέλιος που τυγχάνει να τον γνωρίζω, είναι ένα πάρα πολύ αξιόλογο άτομο, και ξέρω την εντιμότητα και την ευθύτητα που τον διακρίνει, και είναι φυσικό να αντιδράει, αφού παίζει τίμια και χωρίς κόλπα. Κι εμένα θα με πειράξει να χρεωθώ ενα 2%, που εγώ θα πρότεινα να είναι 5%, να δούμε τελικά ποιοι είναι οι υγιείς πωλητές που παίζουν τίμια και ποιοι οι μαϊμού, γιατί τελικά ενω ξέρεις και βλέπεις την στραβή του άλλου δεν έχεις αποδείξεις. Ας πληρώσει λοιπόν ο κάθε κατεργαράκος που το παίζει χάκερ και επίδοξος, και να δεις πως στρώνουν οι δημοπρασίες.

Εξάλλου είμαι σίγουρος πως το 5% (που εγώ προτείνω) θα επενδυθεί στο site προς καλυτέρευση του.

ΥΓ. Βέβαια οι κάθε λογής "χάκερ" δεν είναι τίποτα παραπάνω απο κουτοπόνηροι με χαμηλό δείκτη νοημοσύνης ευτυχώς, και γίνονται άμεσα αντιληπτοί. Αυτοί ξέρουν.
Ο χρήστης Syllektis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-03-09, 22:59   #20
partizan44
Banned

Το avatar του χρήστη partizan44

[quote=hrakleiotis;20128]Βρε Στελιο ριξε αλλη Ιδεα τοτε!! Εγω αυτην ειχα αυτην εριξα!! Και στην τελικη να σουν πω και το αλλο?? Εγω τωρα εχω ριξει μεσα μια λιρα χρυση και ειναι κολλημενη στα 51 ευρω!! Γιατι να μην παω σε ενα ιντερνετ καφε να κανω εναν λογαριασμο να αρχισω να την ανεβαζω?????? ΗΛΙΘΙΟΣ ΕΙΜΑΙ?? Την εχω αφηση στο ελεος του θεου!!!

Ξεκόλλησε........163
Ο χρήστης partizan44 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-03-09, 01:05   #21
aetos21
Νέο Μέλος

Αετε το μετρο αυτο που προτεινω αφορα τους ΠΩΛΗΤΕΣ και οχι τους αγοραστες!! Αν δεν πουλας δεν χρειαζετε να πληρωνεις ΤΙΠΟΤΑ!!! Αν δημιουργεις δημοπρασιες και της ΧΤΥΠΑΣ ΜΕ ΑΛΛΗ ΚΑΡΤΑ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ στο sold ενα ποσοστο που θα το καθορισουν οι υπευθηνοι!!! Η λογικη του ολου μου σκεπτικου ειναι οτι καποια ατομα θα σταματησουν να κανουν εικονικες δημοπρασιες ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΟΝΑΕΙ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ!! Το καταλαβες φιλε??
Υ.Γ ακομα περιμενω να τα πουμε τηλεφωνικα
αγαπητε φιλε ασχετα αν δεν ξερω το ονομα σου ακομα παρολα απο αυτα που προηγηθικαν . οφιλουμε να αναγνωριζουμε τα λαθη μας . και εση δεν το εχεις οναγνωρισεις . ασχετα αν μεχρει εχτες δεν υπηρχα και σημερα ειμαι φιλος σου . το οτι δεν σε εχω παρει τηλεφωνο ειναι πολοι οι λογοι ενας απο αυτους ειναι οτι εχει πεσει πολη δουλεια και δεν ειναι σχημα λογου . ο αλλος ειναι οτι ειμαι διστακτικος να παρω τηλεφωνο γιατι δεν εχεις αναγνωρισεις εφραθρασος το λαθος σου . και θελω να ξερεις οτι εχω καλη προθεση . και η καταγωγη του παπου μου ειναι απο τυμπακι . η δικη σου ? και κατι ακομα . και δεν θα ξανα ασχοληθω αν δεν απαντησεις οχι μονο απο που εισαι . αλλα και να αναγνορησεις το λαθος σου , αλαθητοι ειναι μονο οι παπες για τους καθολικους και ο χριστος . σε εφχαριστω και περημενω τη απαντηση σου ξεκαθαρη . αν οχι σε παρακαλω να σταματισουμε εδω . καλο μηνα με αγαπη και χαρα σε εσενα και σε ολλη την κρητη
Ο χρήστης aetos21 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-03-09, 01:22   #22
deleted_member
Banned

Αετε με λενε Γιωργο καταρχην!!Καταγωγη? Αν και γεννηθηκα στο Ηρακλειο οι γονεις μου ειναι και οι δυο Μυλοποταμιτες αρα ειμαι απο τον Μυλοποταμο πες!! Να αναγνωρισω λαθος?? Ποιο λαθος?? Τα λαθη αναγνωριζονται μετα απο αποδειξεις του εναντιον και εγω αυτες της αποδειξεις ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΧΩ!! Θα της ειχα αν μιλουσαμε στο τηλεφωνο και σου ελεγα πεντε πραγματακια που ηθελα να σου πω και ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΣ και η μετεπειτα πορεια σου εδειχνε οτι εισαι οκ!!Τωρα αν εσυ δεν θελεις να μιλησουμε δεν θελεις να ακουσεις ΑΣΕ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ να πλανατε γυρω απο το ονομα σου!!
Αυτα φιλικοτατα
skarakis
Παλιά 02-03-09, 17:50   #23
STEL2
Εθισμένος

θα συμφωνήσω, με κάλυψες στο θέμα εικόνικές δημοπρασίες. Ο φίλος Στέλιος που τυγχάνει να τον γνωρίζω, είναι ένα πάρα πολύ αξιόλογο άτομο, και ξέρω την εντιμότητα και την ευθύτητα που τον διακρίνει, και είναι φυσικό να αντιδράει, αφού παίζει τίμια και χωρίς κόλπα. Κι εμένα θα με πειράξει να χρεωθώ ενα 2%, που εγώ θα πρότεινα να είναι 5%, να δούμε τελικά ποιοι είναι οι υγιείς πωλητές που παίζουν τίμια και ποιοι οι μαϊμού, γιατί τελικά ενω ξέρεις και βλέπεις την στραβή του άλλου δεν έχεις αποδείξεις. Ας πληρώσει λοιπόν ο κάθε κατεργαράκος που το παίζει χάκερ και επίδοξος, και να δεις πως στρώνουν οι δημοπρασίες.

Εξάλλου είμαι σίγουρος πως το 5% (που εγώ προτείνω) θα επενδυθεί στο site προς καλυτέρευση του.

ΥΓ. Βέβαια οι κάθε λογής "χάκερ" δεν είναι τίποτα παραπάνω απο κουτοπόνηροι με χαμηλό δείκτη νοημοσύνης ευτυχώς, και γίνονται άμεσα αντιληπτοί. Αυτοί ξέρουν.
2 λεπτάκια βρε Βασίλη..,
καταρχήν σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...

για να μπορέσουμε να προτείνουμε κάτι, και το οποίο πιστεύουμε οτι θα αποδώσει, θα πρέπει να εχουμε μια πλήρη εικόνα, των τυχόν επιπτώσεων που θα ακολουθήσουν

¶ϊντε είδαμε 5-10 δημοπρασίες "στημένες", ας προτείνουμε αυτό το "χ", που θα δώσει λύση...., και οι υπόλοιπες?..., και δεν εννοώ μόνο τις δημοπρασίες, αλλά και τις πωλήσεις, που εχουν τον πρωτεύοντα ρόλο εδω μέσα

Γιατί αν κοιτάξετε στις καταχωρήσεις που υπάρχουν, αλλά ας το επικεντρώσουμε καλύτερα σε αυτά που τελικά πωλούνται, ο συσχετισμός Δημοπρασίες/Πωλήσεις, ειναι 10/90

Στα 100 δηλαδή αντικείμενα που πωλούνται, μόλις τα 10 ειναι απο δημοπρασίες του 1€, και οι υπόλοιπες 90, ειναι ή πωλήσεις με άμεση αγορά, ή καταχωρήσεις που κλείνουν με 1 χτύπημα

Οταν φίλε Βασίλη, μιλάς για μια χρέωση της τάξης του 5%, πόσες απο αυτές τις 90 αυτές πιστεύεις θα γίνουν ?

30 το πολύ πιστεύω εγώ..., γιατί οι υπόλοιπες 60, θα φεύγουν κάτω απ' το τραπέζι, απο την στιγμή μάλλιστα, που το site σου δίνει την δυνατότητα να τις κλείνεις

Το μέτρο αυτό ισως ήταν καλό, αν είχαμε συνεχείς δημοπρασίες του 1€, πράγμα που εδώ δεν συμβαίνει, γιατί οι δημοπρασίες, ειναι μετρημένες στα δάχτυλα
Παλιά 02-03-09, 18:15   #24
deleted_member
Banned

Στελιο τηλεφωνικες παραγγελιες κατω απο το τραπεζι ΠΑΝΤΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!! ΔΕΝ ειναι αυτο το θεμα μας..... Η Ελενα τα χρηματα που ηθελε για την καλυτερευση του σαιτ τα βρηκε μεσω της πιστοποιησης και του πλαφον στο οριο δημοπρασιων!!Οποιοι θελουν να απλωσουν 100-500 καταχωρισεις να βλεπουν οι υπολοιποι τι και τι διαθετουν για πουλημα κανουν μια πιστοποιηση και εχουν το απεριοριστο!!Και ας κλεινουν και συμφωνιες κατω απο το τραπεζι ....... Μεγια τους με χαρα τους...... Το θεμα ειναι να σταματησουμε καποιους (κουτοπονηρους) οπως τους χαρακτηρησε καποιο μελος λιγο παραπανω που ΒΑΖΟΥΝ ΕΝΑ ΝΟΜΙΣΜΑ ή ΕΝΑ ΡΟΛΟΙ απο ενα ευρω και μετα χτυπημα στο χτυπημα με ενα υποψηφιο θυμα ΤΟΝ ΟΔΗΓΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΑΥΤΟΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ!!! ΑΝ ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΟ ΘΥΜΑ ΤΑ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ ΤΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ή ΤΟ ΡΟΛΟΙ ΜΕΝΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ!!Αρα Στελιο αφου εμεινε στα χερια τους (επειδη το παιζουν εξυπνοι και εμεις ειμαστε οι βλακες) ΑΣ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΣΤΟ SOLD ΕΝΑ ΜΠΙΛΙΕΤΑΚΙ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ ΤΩΝ 10-20-30 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΞΥΠΝΑΔΕΣ!!! Εσυ λοιπον αγαπητε Στελιο αν θες δινε τα μισα νομισματα σου κατω απο το τραπεζι...... Το sold τί ειχε τί εχασε στην προκειμενη περιπτωση?? ΤΙΠΟΤΑ!! ΕΦΑΡΜΟΖΟΝΤΑΣ ΟΜΩΣ αυτο που προτεινω και καποια εξτρα εσοδα θα εχει και ΤΗΣ ΣΤΗΜΕΝΕΣ ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΕΣ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΗ!!!
Παλιά 02-03-09, 18:24   #25
Syllektis
Θαμώνας

2 λεπτάκια βρε Βασίλη..,
καταρχήν σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...

για να μπορέσουμε να προτείνουμε κάτι, και το οποίο πιστεύουμε οτι θα αποδώσει, θα πρέπει να εχουμε μια πλήρη εικόνα, των τυχόν επιπτώσεων που θα ακολουθήσουν

¶ϊντε είδαμε 5-10 δημοπρασίες "στημένες", ας προτείνουμε αυτό το "χ", που θα δώσει λύση...., και οι υπόλοιπες?..., και δεν εννοώ μόνο τις δημοπρασίες, αλλά και τις πωλήσεις, που εχουν τον πρωτεύοντα ρόλο εδω μέσα

Γιατί αν κοιτάξετε στις καταχωρήσεις που υπάρχουν, αλλά ας το επικεντρώσουμε καλύτερα σε αυτά που τελικά πωλούνται, ο συσχετισμός Δημοπρασίες/Πωλήσεις, ειναι 10/90

Στα 100 δηλαδή αντικείμενα που πωλούνται, μόλις τα 10 ειναι απο δημοπρασίες του 1¤, και οι υπόλοιπες 90, ειναι ή πωλήσεις με άμεση αγορά, ή καταχωρήσεις που κλείνουν με 1 χτύπημα

Οταν φίλε Βασίλη, μιλάς για μια χρέωση της τάξης του 5%, πόσες απο αυτές τις 90 αυτές πιστεύεις θα γίνουν ?

30 το πολύ πιστεύω εγώ..., γιατί οι υπόλοιπες 60, θα φεύγουν κάτω απ' το τραπέζι, απο την στιγμή μάλλιστα, που το site σου δίνει την δυνατότητα να τις κλείνεις

Το μέτρο αυτό ισως ήταν καλό, αν είχαμε συνεχείς δημοπρασίες του 1¤, πράγμα που εδώ δεν συμβαίνει, γιατί οι δημοπρασίες, ειναι μετρημένες στα δάχτυλα
Φίλε Στέλιο,

κατ αρχάς θα σου δώσω να καταλάβεις το σκεπτικό μου αλλά και το παρελθόν κάποιων, οι οποίοι επιμένουν αλα "μαιμού".

Κατ αρχάς στις δημοπρασίες του 1 ευρώ και όσο πάει, κάποιοι μη δεινοί χρήστες, αυτοχτυπιούνται τελευταία πολλές φορές στιγμή, για να μη δώσουν το προιόν τους τζάμπα.

Το ένα ευρώ δημοπρασία είναι διαφήμιση ουσιαστικά ενός πωλητή, ο οποίος συγκεντρώνει το ενδιαφέρον του κοινού επάνω του με το "Ενα ευρώ και όσο πάει". 'Ομως επειδή θέλουν πολλοί και την διαφήμιση αλλά και το τζάμπα, σου λέει "θα κάνω έξτρα κωδικό, και σαν πιο έξυπνος απο τους άλλους θα το ανεβάσω τελευταία στιγμή, μη το δώσω και τζάμπα. Αρα είμαι και έξυπνος, είμαι και μάγκας".

Αυτή η κουτοπόνηρη λογική κυριαρχεί σε αρκετούς νέους αλλά και παλιούς πωλητές φίλε Στέλιο. Εσύ είσαι απο τους πιο παλαιούς και τα ξέρεις και τα έχεις δει.

Οσον αφορά τις πωλήσεις με "Αμεση αγορά". Δυστυχώς υπήρχε και υπάρχει η λογική πως κάνοντας αγορά ο ίδιος πωλητής απο τον εαυτό του θα μπορέσει να ανεβάσει αξιολόγηση.

Πριν μερικούς μήνες, ένας χρήστης είχε κάνει πάνω απο 8 αξιολογήσεις στον εαυτό του, και ο webmaster έγκαιρα και άμεσα τον παρέλαβε και προχώρησε στα δέοντα. Και έβλεπες αξιολογήσεις με "Αμεση αγορά" του στιλ "Πωπω έχω πάθει πλακα με το Χ προιόν, μιλάμε κυρίες και κύριοι για σούπερ προιόν, κόντεψα να λιποθυμήσω απο τη χαρά μου μόλις το είδα, ο φίλος μου έπαθε καρδιακό επειδόσιο απο την έκπληξη" και βλέπεις μια αξιολόγηση 20 γραμμές κατεβατό, και να γίνεται σχεδόν την ίδια ώρα η αξιολόγηση προς και από τον πωλητή. Εκεί φίλε Στέλιο, κάθεσαι πίσω στην καρέκλα σου και αρχίζεις να γελάς, γιατί όποιος μελλοντικός χρήστης μπει, θα γελά κι αυτός.

Βάρα του λοιπόν ένα 5% να ισιώσει, γιατί απο τζαμπατζήδες περισσεύουν στην πιάτσα, απο έντιμους και ευθείς όμως χωλαίνει.

Είμαι σίγουρος 101% πως αυτή η προμήθεια 5% θα κάνει το site καλύτερο, και πως θα μας επιστραφεί ανταποδοτικά υπο μορφήν πχ καλύτερων υπηρεσιών.
Παλιά 02-03-09, 18:38   #26
deleted_member
Banned

Πριν μερικούς μήνες, ένας χρήστης είχε κάνει πάνω απο 8 αξιολογήσεις στον εαυτό του, και ο webmaster έγκαιρα και άμεσα τον παρέλαβε και προχώρησε στα δέοντα. Και έβλεπες αξιολογήσεις με "Αμεση αγορά" του στιλ "Πωπω έχω πάθει πλακα με το Χ προιόν, μιλάμε κυρίες και κύριοι για σούπερ προιόν, κόντεψα να λιποθυμήσω απο τη χαρά μου μόλις το είδα, ο φίλος μου έπαθε καρδιακό επειδόσιο απο την έκπληξη" και βλέπεις μια αξιολόγηση 20 γραμμές κατεβατό, και να γίνεται σχεδόν την ίδια ώρα η αξιολόγηση προς και από τον πωλητή. Εκεί φίλε Στέλιο, κάθεσαι πίσω στην καρέκλα σου και αρχίζεις να γελάς.
Tα στοιχεια του να μου δωσεις να τον προσλαβω να μου κανει της αξιολογησεις μου
Παλιά 02-03-09, 18:39   #27
Syllektis
Θαμώνας

Tα στοιχεια του να μου δωσεις να τον προσλαβω να μου κανει της αξιολογησεις μου
Θα στον κάνω πάσα, τώρα τον έχω για τις δικές μου αξιολογήσεις! Επίσης αναλαμβάνει μαγείρεμα, καθάρισμα και λοιπές οικιακές εργασίες

Μιλάμε ο άνθρωπος είναι όγκος εγκεφάλου, πολύ μυαλό, αδικείται εδώ στην Ελλάδα!
Παλιά 02-03-09, 18:55   #28
STEL2
Εθισμένος

Φίλε Στέλιο,

κατ αρχάς θα σου δώσω να καταλάβεις το σκεπτικό μου αλλά και το παρελθόν κάποιων, οι οποίοι επιμένουν αλα "μαιμού".

Κατ αρχάς στις δημοπρασίες του 1 ευρώ και όσο πάει, κάποιοι μη δεινοί χρήστες, αυτοχτυπιούνται τελευταία πολλές φορές στιγμή, για να μη δώσουν το προιόν τους τζάμπα.

Το ένα ευρώ δημοπρασία είναι διαφήμιση ουσιαστικά ενός πωλητή, ο οποίος συγκεντρώνει το ενδιαφέρον του κοινού επάνω του με το "Ενα ευρώ και όσο πάει". 'Ομως επειδή θέλουν πολλοί και την διαφήμιση αλλά και το τζάμπα, σου λέει "θα κάνω έξτρα κωδικό, και σαν πιο έξυπνος απο τους άλλους θα το ανεβάσω τελευταία στιγμή, μη το δώσω και τζάμπα. Αρα είμαι και έξυπνος, είμαι και μάγκας".

Αυτή η κουτοπόνηρη λογική κυριαρχεί σε αρκετούς νέους αλλά και παλιούς πωλητές φίλε Στέλιο. Εσύ είσαι απο τους πιο παλαιούς και τα ξέρεις και τα έχεις δει.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Βασίλη, ως προς αυτό
Οπως ομως προείπα, αυτού του είδους οι καταχωρήσεις, ειναι μετρημένες στα δάχτυλα.
Δεν μπορούμε να εφαρμόσουμε μια δέσμη μέτρων, για κάτι που αφορά την μειοψηφία, χωρίς να λαμβάνουμε υπόψιν μας την πλειοψηφία, που ειναι οι πωλήσεις
Ετσι κι αλλιώς, αυτοί που τα κάνουν αυτά, κάνουν μπάμ απο μακρυά, και λίγο αμα ασχοληθείς, τους παίρνεις χαμπάρι, οπότε σε πολλές των περιπτώσεων, η "διαφήμηση", καταλήγει σε δυσφήμηση

Οσον αφορά τις πωλήσεις με "Αμεση αγορά". Δυστυχώς υπήρχε και υπάρχει η λογική πως κάνοντας αγορά ο ίδιος πωλητής απο τον εαυτό του θα μπορέσει να ανεβάσει αξιολόγηση.

Πριν μερικούς μήνες, ένας χρήστης είχε κάνει πάνω απο 8 αξιολογήσεις στον εαυτό του, και ο webmaster έγκαιρα και άμεσα τον παρέλαβε και προχώρησε στα δέοντα. Και έβλεπες αξιολογήσεις με "Αμεση αγορά" του στιλ "Πωπω έχω πάθει πλακα με το Χ προιόν, μιλάμε κυρίες και κύριοι για σούπερ προιόν, κόντεψα να λιποθυμήσω απο τη χαρά μου μόλις το είδα, ο φίλος μου έπαθε καρδιακό επειδόσιο απο την έκπληξη" και βλέπεις μια αξιολόγηση 20 γραμμές κατεβατό, και να γίνεται σχεδόν την ίδια ώρα η αξιολόγηση προς και από τον πωλητή. Εκεί φίλε Στέλιο, κάθεσαι πίσω στην καρέκλα σου και αρχίζεις να γελάς, γιατί όποιος μελλοντικός χρήστης μπει, θα γελά κι αυτός.
Βλέπεις φίλε Βασίλη?
Το λές και μόνος σου !
Αυτοί κάνουν μπάμ απο μακρυά, οπότε ποιός θα ασχοληθεί μαζί τους?
Παλιά 02-03-09, 19:03   #29
Syllektis
Θαμώνας

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Βασίλη, ως προς αυτό
Οπως ομως προείπα, αυτού του είδους οι καταχωρήσεις, ειναι μετρημένες στα δάχτυλα.
Δεν μπορούμε να εφαρμόσουμε μια δέσμη μέτρων, για κάτι που αφορά την μειοψηφία, χωρίς να λαμβάνουμε υπόψιν μας την πλειοψηφία, που ειναι οι πωλήσεις
Ετσι κι αλλιώς, αυτοί που τα κάνουν αυτά, κάνουν μπάμ απο μακρυά, και λίγο αμα ασχοληθείς, τους παίρνεις χαμπάρι, οπότε σε πολλές των περιπτώσεων, η "διαφήμηση", καταλήγει σε δυσφήμηση

Βλέπεις φίλε Βασίλη?
Το λές και μόνος σου !
Αυτοί κάνουν μπάμ απο μακρυά, οπότε ποιός θα ασχοληθεί μαζί τους?

Φίλε Στέλιο,

με ρωτάς ποιος θα ασχοληθεί μαζί τους αφού κάνουν μπαμ απο μακριά. Αυτό ακριβώς είναι το κακό. Κανείς στο τέλος δεν θα ασχοληθεί με κανέναν μας εδώ, αν ο κόσμος καταλάβει χάριν 2-3 ανεγκέφαλων πως τελικά οι χρήστες είναι για κλάματα και το επιπέδο τελικά πολύ χαμηλό. Δεν καταλαβαίνεις τι εννοώ, ποιο θα είναι το αποτέλεσμα?
Παλιά 02-03-09, 19:54   #30
LOC
Guest

Καλησπέρα σε όλους!!!! Κατ΄αρχάς να πώ οτι ως νεόκοπη και άπειρη σχετικά πωλήτρια, θα συμφωνήσω και θα συμμορφωθώ με οτιδήποτε τελικά αποφασιστεί. Σαν αγοράστρια όμως, εχω να πώ οτι δεν είμαι και τόσο 'απροστάτευτη΄απέναντι σε στημένες δημοπρασίες, και μιλάω κυρίως για τα νομίσματα. Υπάρχει η σύγκριση και η " έρευνα αγοράς". Μεσα στο σάιτ τις περισσότερες φορές το ίδιο νόμισμα πουλιέται απο 7-8 διαφορετικούς πωλητές σε 7-8 διαφορετικές τιμές. Σαν αγοραστής μπορώ λοιπόν να μην πάρω το πρώτο που θα βρώ μπροστά μου, αλλά να ψάξω και λίγο περισσότερο μην τυχόν κάποιοι άλλοι το έχουν σε πολύ χαμηλότερη τιμή. Εχω παρατηρήσει οτι νόμισμα που υποτίθεται οτι ξεκινάει σε ανοιχτή δημοπρασία, φτάνει σε υψηλότερη τιμή απο ακριβώς ίδιο που πουλιέται με άμεση αγορά, αν λοιπόν ο αγοραστής δεν το έχει ψάξει και συνεχίζει...τι να πώ? δικαίωμά του να αγοράσει σε όποια τιμή θέλει....
  Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:26.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.