124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Ειδικά Θέματα > Ψυχαγωγία > Ταξίδια Αγαπημένοι προορισμοί..

Ταξίδια Συζητήσεις, πληροφορίες, εμπειρίες για ταξιωτικούς προορισμούς.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 27-11-06, 12:20   #61
d33theo
Καθημερινός Θαμώνας

Το avatar του χρήστη d33theo

Τα Σ-Κ, εγώ και ο Θοδωρής, έχουμε πάντα δουλειά. Μόνο καθημερινές μπορούμε...
Το ΣΚ το δικο μας συνηθως ειναι ΔΤ αν και τελευταια το καταργουν κι αυτο...
Ο χρήστης d33theo δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-11-06, 15:24   #62
dreambuilder
Καθημερινός Θαμώνας

Το avatar του χρήστη dreambuilder

Περιοχή: Athens
Το ΣΚ το δικο μας συνηθως ειναι ΔΤ αν και τελευταια το καταργουν κι αυτο...
Όπως πάμε θα ξεπερνάμε τις 500 μέρες δουλειάς το χρόνο...
Ο χρήστης dreambuilder δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-11-06, 10:57   #63
d33theo
Καθημερινός Θαμώνας

Όπως πάμε θα ξεπερνάμε τις 500 μέρες δουλειάς το χρόνο...
Και να πληρονομασταν καλα θα ειταν!!
Παλιά 28-11-06, 20:38   #64
Luthien
Θαμώνας

Το avatar του χρήστη Luthien

Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Luthien
Κι αυτή στο δεκαετές είναι Στέλιο. Μη με απογοητεύσει όμως όπως η Ελαφόνησος.. Τίγκα στην ομπρέλα και στον κόσμο Οκτώβρη μήνα.. Πάντα έψαχνα μέρη που να μην έχουν κίνηση και να χω την ησυχία μου, υπάρχουν ακόμα τέτοια στην Ελλάδα;

Αν θέλεις ησυχία, μην πας Αύγουστο στην Σαμοθράκη. Κάθε χρόνο τέλη Αυγούστου διοργανώνουν φεστιβάλ ρειβ μουσικής. Εκτός και αν σου αρέσει, σου προτείνω να το αποφύγεις.
Ο χρήστης Luthien δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-11-06, 20:43   #65
Luthien
Θαμώνας

Ζητω συγνωμη για το μεγαλο κειμενο που θα ακολουθησει,αλλα ο Κυριακος μου πατησε τον καλο!
*Θα μπορουσα να γραψω πολλες σελιδες για την Σαμοθρακη.Προσπαθησα ομως να το κανω οσο πιο περιεκτικα γινεται...Ζητω ξανα συγνωμη για το μεγεθος του κειμενου,και για τα ορθογραφικα μου λαθη.

Η Σαμοθρακη ειναι απο τους κορυφαιος προορισμος οπως ειπες και εσυ Κυριακο,για οσους αγαπουν τη φυση,τα ποταμια,τις βαθρες...και οχι την πολυκοσμια.
Μαλιστα εγω ειχα μεινει περισσοτερες μερες με σκηνη στις βαθρες,παρα σε ξενοδοχειο.Πηγα βεβαια και σε ξενοδοχειο για 2 μερες(επρεπε να λουστω και με σαμπουαν καποια στιγμη ,και οχι μονο με το νερο του ποταμου),και στο ποταμι"απαγορευεονται"τα χημικα για ευνοειτους λογους.
Και μιας και ανεφερες για τον"Φονια"και για πιο ψηλα απο αυτον,θελω να σου πω οτι αξιζει να ξαναπας εκει,για να φτασεις μεχρι το"Αβατο"του βουνου.Θα παθεις ηττα!Αρκει η υπολοιπη παρεα να μην φοραει τακουνια

Η Σαμοθρακη ειναι το μοναδικο νησι στην Ελλαδα που δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο αλλα στεριανα μερη.Εχει τοσα πολλα αστηρευτα και καθαρα νερα,τοσους καταρακτες,βαθρες,τοση βλαστηση,και τοσες χιλιαδες αγριοκατσικα που φτανουν για να τρωνε εκει οι κατοικοι για 10.000 χρονια ακομα!
Ειναι ενα νησι........μα εμενα μου θυμησε περισσοτερο την Ηπειρο,την Πινδο.Τα Ζαγοροχωρια,την Κονιτσα,και ακομα πιο κατω.Το Καρπενησι,το Πηλιο,την Αρκαδια και τον Λουσιο ποταμο(που ειπε και ο Κυριακος),την Ζηρια-ορεινη Κορινθια-και πολλα ακομα μερη που ειναι πνιγμενα απο το πρασινο και το νερο.
Και αναρωτιεμαι...πως ενα τοσο μικρο μερος μπορει να περικλεισει μεσα του τοσο μεγαλη ομορφια?Ειναι απιστευτο,μα ειναι ενα μικρο νησι!Ενα νησι που το υψομετρο του βουνου του που ονομαζεται "Φεγγαρι "φτανει σχεδον τα 1800μ!Ενα νησι που αναβληζει απο παντου πεντακαθαρο νερο χωρις ιχνος στιφοτητας και αλμυρας!Ενα νησι που οι μονιμοι κατοικοι του που ασχολουνται με τα τουριστικα επαγγελματα,δεν κοιτανε να βγαλουν ολη την χρονια με τα δικα σου λεφτα!Ειναι ευγενεστατοι,αρχοντικοι,καλοκαρδοι,φιλοξενοι και καθαροι.

Η Σαμοθρακη ειναι ενα νησι που δεν μοιαζει με κανενα αλλο.Δεν πας εκει για να κανεις μπανιο στην θαλασσα,να μαυρισεις το κορμι σου,να κανεις κλαμπινγκ στα μπαρακια,τζετ σκι,η να φας καλαμαρακια στην ψαροταβερνα της παραλιας.
Πας εκει μονο αν αγαπας την ατοφια φυση...πας για να την νιωσεις με ολες τις αισθησεις,να την αγκαλιασεις,να γινεις ενα με αυτην.Να κολυμπησεις στα ποταμια,και να"πνιγεις"στους καταρακτες και τις βαθρες.
Δεν μπορεις να μαυρισεις(εκτος αν πας στην παραλια του νησιου),γιατι εκει που βρισκονται οι καταρακτες,δεν περνα το φως του ηλιου!Το κοβουν τα χιλιαδες αιωνοβια πλατανια.
Μπορεις να πιεις πολυ καλο χυμα κρασι στις ταβερνες,αλλα οχι μπομπες στα μπαρακια,γιατι δεν εχει μπαρακια!Δηλαδη εχει 2-3 αλλα ειναι στο πολυ χαλαρο και αυτα.Βρισκονται μεσα στη φυση,ειναι πολυ ησυχα και με χαμηλη την ενταση της μουσικης...καμια σχεση με τα συνιθησμενα,και δεν ακους πουθενα rave ουτε σκυλαδικα

Και φυσικα...δεν θα φας καλαμαρακια,αλλα θα φας απο αυτα τα εξαιρετικα αγριοκατσικα που τα φτιαχνουν στη σουβλα κυριως,και ειναι σπεσιαλ γιατι με το μονο πραγμα που τρεφονται ειναι η βλαστηση του νησιου(ειναι ιδιοκτητα μεν αυτα τα ζωα,αλλα ολη μερα γυριζουν αδεσποτα και τρωνε).

Πανε σχεδον 2 χρονια που εχω παει στη Σαμοθρακη.Κοιταζω συχνα τις πολλες φωτογραφιες που εχω απο εκει με νοσταλγια.Δεν θα ξεχασω ποτε τη μαγεια αυτου του τοπου...Επιδιωκω να ξαναπαω,εστω και για λιγες μερες...

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Έχω πάει στην Σαμοθράκη δύο φορές. Η πρώτη πριν 13 χρόνια περίπου. Η δεύτερη πριν από 3. Το ίδιο μαγευτική αν και με αρκετά περισσότερο κόσμο. Την δεύτερη φορά γυρίσαμε όλο το νησί. Καταπληκτική εμπειρία που όσες φορές και να την ζήσεις δεν θα βαρεθείς!!!
Παλιά 30-11-06, 18:29   #66
d33theo
Καθημερινός Θαμώνας

[quote=underwear-time;5441]Ζητω συγνωμη για το μεγαλο κειμενο που θα ακολουθησει,αλλα ο Κυριακος μου πατησε τον καλο!
*Θα μπορουσα να γραψω πολλες σελιδες για την Σαμοθρακη.Προσπαθησα ομως να το κανω οσο πιο περιεκτικα γινεται...Ζητω ξανα συγνωμη για το μεγεθος του κειμενου,και για τα ορθογραφικα μου λαθη.........

Εναι το μοναδικο νησι που ειδα αγριοκατσικο ανεβασμενο σε ΧΤ 750cc να προσπαθει να φαει ελιες!!
Οπως ειχαν ανεβει και σε μια μερσεντες και της ειχαν βουλιαξει ουρανο, καπο κλπ..
Παλιά 30-11-06, 19:29   #67
Luthien
Θαμώνας

[quote=d33theo;9564]
Ζητω συγνωμη για το μεγαλο κειμενο που θα ακολουθησει,αλλα ο Κυριακος μου πατησε τον καλο!
*Θα μπορουσα να γραψω πολλες σελιδες για την Σαμοθρακη.Προσπαθησα ομως να το κανω οσο πιο περιεκτικα γινεται...Ζητω ξανα συγνωμη για το μεγεθος του κειμενου,και για τα ορθογραφικα μου λαθη.........

Εναι το μοναδικο νησι που ειδα αγριοκατσικο ανεβασμενο σε ΧΤ 750cc να προσπαθει να φαει ελιες!!
Οπως ειχαν ανεβει και σε μια μερσεντες και της ειχαν βουλιαξει ουρανο, καπο κλπ..

Ναι, ναι, τι γέλιο!!!! Έχουμε και φωτογραφίες αν θέλετε!!!!
Παλιά 30-11-06, 22:28   #68
STEL2
Εθισμένος

Το avatar του χρήστη STEL2

Περιοχή: Χανιά / Κρήτη
Θέλουμε !! Θέλουμε !!
Ο χρήστης STEL2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-12-06, 01:38   #69
d33theo
Καθημερινός Θαμώνας

Θέλουμε !! Θέλουμε !!
Πρεπει να σκαναρισθουν!
Παλιά 07-12-06, 21:54   #70
underwear-time
Τακτικό Μέλος

Το avatar του χρήστη underwear-time

Αν θέλεις ησυχία, μην πας Αύγουστο στην Σαμοθράκη. Κάθε χρόνο τέλη Αυγούστου διοργανώνουν φεστιβάλ ρειβ μουσικής. Εκτός και αν σου αρέσει, σου προτείνω να το αποφύγεις.

Εγω ειχα παει αρχες Ιουνιου.
Τοτε,δεν ειχε σχεδον καθολου κοσμο στη Σαμοθρακη.Ηταν πολυ ησυχα και ομορφα.

Τον Αυγουστο δεν ειναι να πηγαινεις πουθενα!Παντου εχει κοσμο...μου την δινει αυτος ο μηνας!
Ο χρήστης underwear-time δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-12-06, 22:00   #71
dreambuilder
Καθημερινός Θαμώνας

Εγω ειχα παει αρχες Ιουνιου.
Τοτε,δεν ειχε σχεδον καθολου κοσμο στη Σαμοθρακη.Ηταν πολυ ησυχα και ομορφα.

Τον Αυγουστο δεν ειναι να πηγαινεις πουθενα!Παντου εχει κοσμο...μου την δινει αυτος ο μηνας!
Τον Αύγουστο είναι ωραία στην Αθήνα που είναι άδεια...
Παλιά 07-12-06, 22:07   #72
underwear-time
Τακτικό Μέλος

[quote=d33theo;9564]

Εγω δεν σταθηκα τυχερη για να το δω αυτο απο κοντα...

Μας ειχε προειδοποιησει ομως ενας φιλος που ειχε παει πριν απο εμας:"προσεξτε παιδια,μην αφησετε ποτε το αυτοκινητο σας κατω απο δεντρο!Θα ανεβουν πανω τα κατσικια για να φτασουν το δεντρο να φανε..."

Αλλα μαλλον σταθηκα τυχερη που δεν ανεβηκαν στο δικο μου αμαξι,που ολο κατω απο δεντρα ητανε παρκαρισμενο!
Παλιά 07-12-06, 22:18   #73
underwear-time
Τακτικό Μέλος

Τον Αύγουστο είναι ωραία στην Αθήνα που είναι άδεια...

Μπλιαξ!!
Δεν την μπορω την Αθηνα,ακομα και τον Αυγουστο που ειναι αδεια.

Τι ωραια να ειναι μια τσιμεντουπολη,ακομα και αδεια και χωρις κινηση στους δρομους?

Προσωπικο μου γουστο,ετσι?
Παλιά 07-12-06, 22:53   #74
dreambuilder
Καθημερινός Θαμώνας

Μπλιαξ!!
Δεν την μπορω την Αθηνα,ακομα και τον Αυγουστο που ειναι αδεια.

Τι ωραια να ειναι μια τσιμεντουπολη,ακομα και αδεια και χωρις κινηση στους δρομους?

Προσωπικο μου γουστο,ετσι?
Προσωπικά τη θεωρώ πανέμορφη. Μιλάμε για την ομορφότερη πρωτεύουσα του κόσμου, που καταφέρνει να συνδυάσει τα πάντα και όταν δεν έχει κόσμο, έχει πανέμορφα μέρη να απολαύσεις...μάλλον δεν έχεις δει την Αθήνα ακόμη...μπορώ να γυρίζω στους δρόμους της για μέρες...
Παλιά 07-12-06, 23:22   #75
d33theo
Καθημερινός Θαμώνας

Προσωπικά τη θεωρώ πανέμορφη. Μιλάμε για την ομορφότερη πρωτεύουσα του κόσμου, που καταφέρνει να συνδυάσει τα πάντα και όταν δεν έχει κόσμο, έχει πανέμορφα μέρη να απολαύσεις...μάλλον δεν έχεις δει την Αθήνα ακόμη...μπορώ να γυρίζω στους δρόμους της για μέρες...
Η καλητερη στιγμη της Αθηνας η Ολυμπιαδα και τυχεροι εμεις που την ζησαμε!!!
Αδεια Αθηνα, σε καθε πλατεια και καποια εκδηλωση, συζητηση και ανταλαγη αποψεων με πολιτες απο ολο τον κοσμο, και προπαντων ευγενικοι τροχονομοι!!! κλπ.... Α! και το αισθημα της ασφαλειας και της παρακολουθησης σε καθε σου βημα αφου ο ιπταμενος κατασκοπος εκανε την παρουσια του πολυ αισθητη
Το παραδοξο στην παραολυμπιαδα τιποτα δεν θυμιζε τις ημερες του Αυγουστου!!! (εκτος απο το Ζεπελιν)
Απάντηση στο θέμα

Ταμπέλες (tags)
εκδρομές , ελλάδα , ταξίδια

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:28.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.