124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Γενικά Θέματα > Ζητήστε Βοήθεια Χαλάσατε τις δημοπρασίες...

Ζητήστε Βοήθεια Έχετε απορίες σχετικά με την χρήση του 124sold.gr και/ή του forum; Ζητήστε βοήθεια από άλλους χρήστες!

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 10-02-17, 22:28   #1
kosvar72
Νέο Μέλος

Το avatar του χρήστη kosvar72

Περιοχή: Athens
Angry Χαλάσατε τις δημοπρασίες...

Εντάξει... κάνατε κάποια αναβάθμιση (δεν ξέρω πριν πόσο καιρό, αλλά μόλις τώρα το είδα εγώ) και το αποτέλεσμα είναι να έχετε ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ένα μεγάλο αριθμό δημοπρασιών..! Χωρίς προειδοποίηση, χωρίς καμία κουβέντα, χωρίς τίποτα... Και μετά παραπονιόσαστε γιατί φεύγει ο κόσμος από εδώ..? Ή γιατί δεν θέλουν να συμμετέχουν πολλοί στα έξοδα..? Η αγορά έχει κανόνες και όταν δεν τους τηρείς, πληρώνεις το ανάλογο τίμημα. Ο "πελάτης" πάει και ξαναπάει εκεί που τον προσέχουν, όχι εκεί που τον γράφουν... Και γίνεται καλύτερος πελάτης και πιο "ορεξάτος" (βλέπε συμμετοχή σε όλα), όταν νοιώθει ότι ο άλλος νοιάζεται γι' αυτόν. Οταν νοιώθει αδιαφορία και εγκατάλειψη, τι να πάει να κάνει και τι συμμετοχή νάχει..? Πρώτα εσύ φροντίζεις τον "πελάτη" και μετά αυτός γίνεται δικός σου. Αυτό είναι νόμος.

ΟΛΕΣ οι δημοπρασίες που είχαν ενσωματωμένες φωτογραφίες από το photobucket, έχουν χαλάσει.
ΟΛΕΣ οι φωτογραφίες έχουν χαθεί...
Και πρέπει τώρα να κάτσω να δω μία-μία 200 δημοπρασίες, ποιες είχαν φωτογραφίες, να ψάξω να τις ξαναβρώ ανάμεσα σε χιλιάδες που έχω, και να τις ξανανεβάσω... (αν δηλαδή ανεβαίνουν και δεν το χαλάσατε κι αυτό).

Εγώ ξέρω πως όταν κάνουν μια αναβάθμιση, προειδοποιούν από πριν τον κόσμο με ένα μήνυμα.... άλλωστε το φόρουμ γι' αυτό υπάρχει. Και όταν δουν δυσλειτουργίες, κάτι κάνουν, κάτι λένε βρε παιδί μου...

Τωρα εδώ τι έγινε..? Πόσος κόσμος έχει δημοπρασίες με ενσωματωμένες φωτογραφίες από άλλα σάιτς, και τις ανοίγει, τις ξανα-ανοίγει, και νομίζει ότι είναι όλα μια χαρά..? Και φυσικά δεν πουλάει τίποτα, και δεν ξέρει ότι δεν φταίει η δημοπρασία του γι' αυτό αλλά το γεγονός ότι έχουν χαθεί οι φωτογραφίες του, χωρίς κανείς να του πει να το κοιτάξει - έστω αυτό να κάνατε.
(πολλοί χρήστες, ειδικά αυτοί που έχουν αρκετές δημοπρασίες, δεν μπορούν να ελέγχουν κάθε φορά μία-μία για να δουν αν όλα είναι εντάξει).

Εχω πάρει πολύ ανάποδες με αυτό που έγινε... όχι τόσο με το γεγονός ότι έγινε, αλλά γιατί δεν αναφέρθηκε ούτε ένα μήνυμα στο θέμα .
Και ξαναλέω: Το φόρουμ γιατί υπάρχει..?

Ο χρήστης kosvar72 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-02-17, 16:52   #2
STEL2
Εθισμένος

Το avatar του χρήστη STEL2

Περιοχή: Χανιά / Κρήτη
Πολλά παράπονια, και γκρίνια, χωρίς λόγο
Τι χάλασε ? Δεν σου εμφανίζει στην περιγραφή τις εικόνες ?
Αυτήν, γιατί την εμφανίζει ?
https://www.124sold.gr/auctiondetails.php?id=12036417
Ο χρήστης STEL2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-02-17, 17:24   #3
kosvar72
Νέο Μέλος

Αν εσύ Στέλιο βλέπεις φωτογραφία στην περιγραφή, εγώ δεν βλέπω...
Οχι μόνο σε αυτήν αλλά σε καμμία δημοπρασία πλέον.
Μιλάω για μέσα στο κείμενο έτσι, όχι τις επάνω αριστερά (εκεί βλέπω 1).
Εάν έχεις βάλει φωτογραφία μέσα και εσύ την βλέπεις, εγώ δεν την βλέπω πλέον.
Ασε που δεν ολοκληρώνεται (κατεβαίνει) ποτέ η σελίδα... ο firefox δείχνει συνεχώς να προσπαθεί να κατεβάσει και κάτι άλλο αλλά δεν μπορεί...
Παλιά 13-02-17, 17:33   #4
kosvar72
Νέο Μέλος

Κάποια @@@@κία έχει γίνει Στέλιο...
Γι' αυτό κι εγώ κατέβασα όσες είχαν έξτρα φωτος και δεν θα ξανανεβάσω εδώ δημοπρασίες που χρειάζονται περισσότερες από 3 φωτογραφίες (πολύ λίγες οι 3 φωτογραφίες και πολύ μικρό το μέγιστο επιτρεπόμενο όριο μεγέθους 600x600 για σάιτ δημοπρασιών...) και τελείώνει το παραμύθι. Δεν μπορεί να γίνει δουλειά έτσι...
Παλιά 13-02-17, 17:40   #5
kosvar72
Νέο Μέλος

Και δεν είναι μόνο αυτό αλλά και το πρόβλημα με τα emails. Αλλοτε έρχονται, άλλοτε δεν έρχονται, άλλες φορές πάλι έρχονται για 2η και 3η φορά παλιότερα που ήδη έχουν έρθει(!) και πάει λέγοντας...
Παλιά 13-02-17, 17:53   #6
STEL2
Εθισμένος

Το avatar του χρήστη STEL2

Περιοχή: Χανιά / Κρήτη
Θάλεγα το προφανές, "γάϊδαρο του χαρίζανε, στα δόντια τον εκοίταζε", αλλά το παρακάμπτω, και πάω παρακάτω
Εμένα μου τις εμφανίζει......, τώρα μάλλον, καθότι το site εγινε secure (η διεύθηνση πιά άλλαξε, απο http://, σε https://", να υπάρχει κάποιο πρόβλημα, με τα cookies...Για διέγραψε τα cookies, και τι ιστορικό, και ξανακοίτα το....Αν δεν τα εμφανίζει πάλι, θα δούμε, τι θα κάνουμε με τα cookies (μάλλον)
Ο χρήστης STEL2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-02-17, 18:17   #7
kosvar72
Νέο Μέλος

Για πολλοστή φορά το έκανα, και πάλι τα ίδια. Κάποιο πρόβλημα υπάρχει.

Οσο για το πρώτο (τον γάιδαρο) προτιμώ να πληρώνω και να κάνω τη δουλειά μου, παρά να είναι τσάμπα κάτι και να μην την κάνω. Εγώ τουλάχιστον, για άλλους δεν ξέρω...
Παλιά 13-02-17, 18:20   #8
kosvar72
Νέο Μέλος

Πάντως Στέλιο διάβασα ότι και άλλοι έχουν πρόβλημα. Αρα κάτι τρέχει λάθος.
Ο τεχνικός που τάφτιαξε να τα ξαναδεί προσεκτικά και να τα διορθώσει.
Και να μην γίνονται δομικές αλλαγές χωρίς προειδοποίηση των μελών... Είναι κάπως αυτό...
Παλιά 13-02-17, 18:26   #9
kosvar72
Νέο Μέλος

Και ένα τελευταίο για όσους δυσκολεύονται. Μόλις μπούνε σε μια σελίδα του φόρουμ ή μόλις συνδεθούν, αμέσως μετά να πατάνε το F5. Ετσι διορθώνονται κάποια πράγματα στην εμφάνιση και στη σύνδεση (είμαι σίγουρος ότι πολλοί δεν μπορούν να συνδεθούν, όπως κι εγώ στην αρχή - τόλυσα με το F5 που ουσιαστικά κάνει ρηφρές εξ αρχής και έτσι κρατάει τη σύνδεση και ανανεώνει τη σελίδα).
Παλιά 15-02-17, 22:31   #10
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη enantios

Δυστυχως το site εχει τα προβλήματα του...Το μεγαλυτερο είναι ότι δεν ερχονται καινούριοι πωλητες κι ετσι οι δημοπρασίες δυσκολα ανανεώνονται.Οι ηδη υπάρχοντες πωλητες μαλλον δεν ενδιαφέρονται και απλα ξαναβγαζουν τις ιδιες δημοπρασίες στις ιδιες τιμες!!!!!!!!Αυτό γινεται το τελευταιο εξαμηνο...Δεν ξερω αν ελπιζουν ότι θα πουλησουν κατι η αν τις ανοιγουν από συνηθεια.Τελμα και αργος θανατος!Πορεια μη αναστρεψιμη...
Ο χρήστης enantios δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-02-17, 22:44   #11
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

Αφηνουν τις δημοπρασίες να τρεχουν επειδή δεν πληρωνουν!!!!!!Σου λενε,δωρεαν είναι...αφησε τες ανοιχτες...Δεν εχω συναντησει πιο αδιάφορους πωλητες...Καμια κινηση...Όλα στο απολυτο μηδεν!!!!!!!!!Βεβαια ,με αυτή τη νοοτροπια και τακτικη,ολοι οι αγοραστες εξαφανιστηκαν η μπαινουν 1-2 λεπτα για να περναει η ωρα...Κριμα!Ειλικρινα λυπάμαι αλλα δυσκολα θα επιβιωσει το site μας...
Παλιά 15-02-17, 22:56   #12
kosvar72
Νέο Μέλος

Διαφωνώ.
Το πρόβλημα δεν είναι στους πωλητές αλλά στους αγοραστές.
Δεν υπάρχουν αγοραστές..!
Και φυσικά αυτό είναι το αποτέλεσμα της κρίσης...
Αυτό που λές για τις τιμές δεν ισχύει γιατί απλά αν κάποιος ενδιαφέρεται πραγματικά για ένα νόμισμα και αυτό του φαίνεται ακριβό, στέλνει ένα μήνυμα στον πωλητή και το παζαρεύει μέχρι να μπορέσει να το πάρει. Δεκάδες τέτοιες πωλήσεις έχουν γίνει εδώ μέσα - και όχι μόνο. Ολοι βάζουν νερό στο κρασί τους πλέον - εκτός ειδικών περιπτώσεων. Αρκεί βέβαια και ο άλλος να μην είναι παράλογος και τα θέλει τσάμπα ... Ομως ο κόσμος δεν διαθέτει πλέον χρήματα για αγορές, όπως έκανε πριν 2-3 χρόνια ή ακόμα πιο πριν. Οι χρυσές εποχές τελείωσαν... και θα κάνουμε πολλά χρόνια να τις ξαναδούμε...
Παλιά 15-02-17, 22:58   #13
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

Αυτό το εκανα για πολύ καιρο!!!!!Οι περισσοτεροι δεν το εβλεπαν θετικα...
Παλιά 15-02-17, 23:05   #15
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

Πιθανον...Δε μπορω να κρινω τον εαυτο μου..Οι αλλοι ξερουν παντα καλυτερα...Βλεπουν πιο καθαρα...
Απάντηση στο θέμα

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 (0 μέλη και 2 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:56.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.