124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Γενικά Θέματα > Ζητήστε Βοήθεια Επικοινωνία πωλητή-αγοραστή

Ζητήστε Βοήθεια Έχετε απορίες σχετικά με την χρήση του 124sold.gr και/ή του forum; Ζητήστε βοήθεια από άλλους χρήστες!

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 05-04-12, 14:52   #1
tarifas
Τακτικό Μέλος

Επικοινωνία πωλητή-αγοραστή

Καλησπέρα στα μέλη του forum. Θα ήθελα να ρωτήσω αν, κατά τη γνώμη σας, είναι σωστό ένας πωλητής στα καταχωρημένα στοιχεία του να μη συμπεριλαμβάνει κάποιο τηλέφωνο και η επικοινωνία με τον αγοραστή να γίνεται μέσω mail. Το αναφέρω αυτό γιατί πιστεύω πως έτσι δεν υπάρχει άμεση επαφή ανάμεσα στους συναλλασσόμενους και δεν αναπτύσσεται σχέση εμπιστοσύνης.
Και για να είμαι απόλυτα σαφής εννοώ τα στοιχεία που εμφανίζονται στον αγοραστή ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ του προϊόντος.
Περιμένω τις απόψεις σας.
Ο χρήστης tarifas δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-04-12, 15:44   #2
tilaps
Θαμώνας

Περιοχή: Αθήνα
Οχι, δεν είναι καθόλου σωστό, φυσικά! (και το ίδιο ισχύει και για τους αγοραστές).

Θα έλεγα μάλιστα ότι θα έπρεπε αυστηρά (και βάση κανονισμού του site που θα εφαρμοζόταν σχολαστικά) να ήταν υποχρεωτικό όχι μόνο το τηλέφωνο αλλά και αυτό να είναι πραγματικό και εν λειτουργία... (δηλαδή, όποιος πιαστεί με λάθος νούμερο ή χωρίς τηλέφωνο, να διαγράφεται άμεσα ο λογαριασμός του). Δυστυχώς κάποιοι χρήστες όχι μόνο δεν έχουν τηλέφωνο στα στοιχεία τους, αλλά και αυτό που έχουν είναι μη πραγματικό (εκτός λειτουργίας). Υπάρχουν βέβαια και ακόμα χειρότερες περιπτώσεις όπου όλα τα στοιχεία είναι ψεύτικα (μου έχει τύχει τουλάχιστον 3 φορές σε συναλλαγές μου με ενεργούς χρήστες του 124 - ακόμα και σημερινούς!).

Η δική μου διαπίστωση λοιπόν είναι ότι τελικά ούτε εδώ λειτουργεί σωστά το "σύστημα" (όπως άλλωστε και σε όλους σχεδόν τους τομείς στη χώρα μας) με αποτέλεσμα για μια ακόμα φορά να είμαστε έρμαιο και βορά στις ορέξεις του καθ' ενός τυχάρπαστου και επιτήδειου...

Αυτοί λοιπόν που έχουν την ευθύνη της σωστής λειτουργίας όλης της διαδικασίας, ας πράξουν ανάλογα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tilaps : 05-04-12 στις 16:01.
Ο χρήστης tilaps δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-04-12, 20:30   #3
tarifas
Τακτικό Μέλος

Καλησπέρα στα μέλη του forum. Θα ήθελα να ρωτήσω αν, κατά τη γνώμη σας, είναι σωστό ένας πωλητής στα καταχωρημένα στοιχεία του να μη συμπεριλαμβάνει κάποιο τηλέφωνο και η επικοινωνία με τον αγοραστή να γίνεται μέσω mail. Το αναφέρω αυτό γιατί πιστεύω πως έτσι δεν υπάρχει άμεση επαφή ανάμεσα στους συναλλασσόμενους και δεν αναπτύσσεται σχέση εμπιστοσύνης.
Και για να είμαι απόλυτα σαφής εννοώ τα στοιχεία που εμφανίζονται στον αγοραστή ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ του προϊόντος.
Περιμένω τις απόψεις σας.
Για να είμαι δίκαιος όμως υπάρχουν και κάποιοι αξιόπιστοι πωλητές που για ορισμένους δικούς τους λόγους δεν έχουν καταχωρήσει το τηλέφωνό τους στο site, αλλά υπάρχει από τη μεριά τους άμεση επικοινωνία με τον αγοραστή. Φυσικά και δεν αναφέρομαι σ' αυτούς. Μιλάω για μερικούς που για πολύ καιρό μετά τη δημοπρασία δε "δίνουν σημεία ζωής". Αυτό προς αποφυγή παρεξηγήσεως.
Ο χρήστης tarifas δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-04-12, 21:12   #4
tilaps
Θαμώνας

Η άμεση επικοινωνία μετά την λήξη μιας δημοπρασίας, είναι υποχρέωση του αγοραστή και όχι του πωλητή. Οπως και νάχει όμως, εγώ τουλάχιστον, δεν δέχομαι "δικούς τους λόγους" και έχω την απαίτηση να έχουν όλοι ενεργό τηλέφωνο επικοινωνίας. Σε όλες τις συναλλαγές που κάνω (είτε σαν αγοραστής, είτε σαν πωλητής) πάντα τηλεφωνικά θέλω να συνεννοούμαι γιατί έτσι αποφεύγονται οι παρερμηνείες και οι παρεξηγήσεις - αλλά και γενικότερα είμαι υπέρ της άμεσης επαφής και όχι της "εξ' αποστάσεως" με τα email κλπ. Κατά τη γνώμη μου, όλοι όσοι δραστηριοποιούνται και συμμετέχουν σε δημοπρασίες, θα πρέπει να κάνουν το ίδιο. Και στο κάτω-κάτω όποιος δεν θέλει να εμφανίζεται το τηλέφωνό του, ας μην ασχολείται... Εδώ γίνονται συναλλαγές με ΧΡΗΜΑΤΑ και όχι με κουμπιά... (μάλιστα, πολλές φορές τα ποσά είναι και αρκετά μεγάλα). Συνεπώς δεν επιτρέπονται "παιχνιδάκια"... Η σοβαρότητα και η φερεγγυότητα θα πρέπει να είναι απόλυτη. Και αυτό ισχύει για όλους μας.
Παλιά 05-04-12, 22:07   #5
xania_coins
Τακτικό Μέλος

Το avatar του χρήστη xania_coins

Το τηλέφωνο νομίζω ειναι υποχρεωτικό για την εγγραφή κάποιου σο site, αν και κατα την προσωπική μου άποψη, δεν θα επρεπε.

Καταρχάς, το Ίντερνετ ειναι ενας χώρος, που ολα πρέπει να γίνονται μέσα απ' αυτόν...., τι σχέση εχουν τα τηλέφωνα μ' αυτό ? Υπάρχουν και τα μυνήματα, και μάλιστα η επιλογή που δίνει το site, "Ρωτήστε τον πωλητή", μέσα απο την σελίδα της κάθε καταχώρησης, αλλά και απο την σελίδα της αξιολόγησης, στο link " Επικοινωνία με τον χρήστη".

Το εχω ξαναγράψει.., το τρωτό σημείο των site των δημοπρασιών, ειναι ακριβώς αυτό..., που δίνουν τα τηλέφωνα δηλαδή, και ο άλλος μπορεί να κάνει τις συναλλαγές του ετσι, παρακάμπτοντας ουσιαστικά το site...

Eπειτα ειναι και το άλλο...., ο χώρος του Ίντερνετ, ουσιαστικά ειναι η ανωνυμία, για αυτό αλλωστε, και ο καθένας εγγράφεται με κάποιο username, και κατα την προσωπική μου άποψη, ειναι δικαίωμα του κάθε χρήστη, να θέλει να διατηρήσει την ανωνυμία του...

Και αν δίνει δηλ. τηλέφωνο, και εσύ τον παίρνεις μεσημεριάτικα και του τα πρήζεις ?.., λέμε τώρα..., δεν ειναι δικαίωμά του, να θέλει να συναλαχτεί μόνο μέσω e-mail ?

ή ειναι κάποιοι που ξέρω, που αγοράζουν νομίσματα, εν αγνοία των γυναικών τους (μια φορά μούλεγε κάποιος..., αν μάθει η γυναίκα μου, οτι εδωσα 300 ευρώ να αγοράσω νόμισμα, θα με στραγγαλίσει ), και το σηκώσει η γυναίκα του το τηλέφωνο ? Δεν ειναι δικαίωμά του, εν λίγοις, να θέλει να κρατήσει την ανωνυμία του ? Λέω εγώ τώρα...
Ο χρήστης xania_coins δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-04-12, 00:13   #6
jet
Τακτικό Μέλος

Το avatar του χρήστη jet

''Το εχω ξαναγράψει.., το τρωτό σημείο των site των δημοπρασιών, ειναι ακριβώς αυτό..., που δίνουν τα τηλέφωνα δηλαδή, και ο άλλος μπορεί να κάνει τις συναλλαγές του ετσι, παρακάμπτοντας ουσιαστικά το site...''

Είσαι πολύ σωστός, κάποιος έπρεπε να το γράψει αυτό.

Στα ελληνικά site θα έπρεπε να καταργηθεί η τηλ. επικοινωνία. Στο αμερικάνικο θα καλέσεις τον άλλο χρήστη; Και Έλληνας να είναι δεν τηλεφωνάς στις περισσότερες των περιπτώσεων.
Ο χρήστης jet δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-04-12, 08:51   #7
morgan
Καθημερινό Μέλος

Το avatar του χρήστη morgan

το τηλεφωνο δεν πρεπει να ειναι υποχρεωτικο. εγω εχω διαγραψει το τηλεφωνο μεσα απο τα στοιχεια μου στο σαιτ , για τον λογο οτι εμενα αξιοπιστια μου προσφερει μονο ο γραπτος λογος και οχι ο προφορικος . και οτι το τηλεφωνο μου μπορει να το βρει καποιος αμεσα απο την υπευθυνη του σαιτ που το εχει (κινητο-σταθερο-εργασιας)

πχ τον τελευταιο μηνα 2 χρηστες μου εκλεισαν καταχωρησεις και δεν πηραν τα πραγματα. αν δεν ειχα τον γραπτο λογο και τα αντιγραφα μυνηματων πως θα προφυλλασομουν απο μια αρνητικη αξιολογηση καθαρα εκδικητικη για τον λογο οτι αφησα εγω ουδετερη.

ακομα ενας λογος ειναι οτι δεν θελω "ο καθενας" να μπορει να με βρει αμεσα γιατι ασχολουμαστε με ακριβο χομπυ. γιατι να μην κανει ενα λαμογια μια εγγραφη να παρει το σταθερο μου η το κινητο μου και την διευθυνση μου και το ιδιο βραδυ να εχω "επισκεπτες" στο σπιτι μου?

για ολους αυτους τους λογους δεν καταχωρω τηλεφωνο αλλα ζητω επικοινωνια μεσω εμαιλ και εχω καταχωρημενη ταχυδρομικη θυριδα και οχι διευθυνση. αλλα ολα αυτα τα κανω με την προυποθεση οτι η ιδιοκτητρια του σαιτ εχει τα πληρη στοιχεια μου .

ακομα ενας λογος ειναι οτι ο καθενας με ενοχλει οτι ωρα θελει λες και παιρνει τηλεφωνο σε μαγαζι που πρεπει να ειναι παντα ανοιχτα. πηρατε ποτε τηλεφωνο τον σαραντακη η τον συβριδακη 10 το βραδυ και σας απαντησε?????

η αξιοπιστια δεν κρινετε απο το τηλεφωνο που εχει καταχωρημενο ο καθε χρησης αλλα απο τις επιτυχεις συναλλαγες που εχει κανει μεσα στο σαιτ.

ολα τα αλλα για μενα ειναι "να'χαμε να λεγαμε'
Ο χρήστης morgan δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-04-12, 09:00   #8
morgan
Καθημερινό Μέλος

Οχι, δεν είναι καθόλου σωστό, φυσικά! (και το ίδιο ισχύει και για τους αγοραστές).

Θα έλεγα μάλιστα ότι θα έπρεπε αυστηρά (και βάση κανονισμού του site που θα εφαρμοζόταν σχολαστικά) να ήταν υποχρεωτικό όχι μόνο το τηλέφωνο αλλά και αυτό να είναι πραγματικό και εν λειτουργία... (δηλαδή, όποιος πιαστεί με λάθος νούμερο ή χωρίς τηλέφωνο, να διαγράφεται άμεσα ο λογαριασμός του). Δυστυχώς κάποιοι χρήστες όχι μόνο δεν έχουν τηλέφωνο στα στοιχεία τους, αλλά και αυτό που έχουν είναι μη πραγματικό (εκτός λειτουργίας). Υπάρχουν βέβαια και ακόμα χειρότερες περιπτώσεις όπου όλα τα στοιχεία είναι ψεύτικα (μου έχει τύχει τουλάχιστον 3 φορές σε συναλλαγές μου με ενεργούς χρήστες του 124 - ακόμα και σημερινούς!).

Η δική μου διαπίστωση λοιπόν είναι ότι τελικά ούτε εδώ λειτουργεί σωστά το "σύστημα" (όπως άλλωστε και σε όλους σχεδόν τους τομείς στη χώρα μας) με αποτέλεσμα για μια ακόμα φορά να είμαστε έρμαιο και βορά στις ορέξεις του καθ' ενός τυχάρπαστου και επιτήδειου...

Αυτοί λοιπόν που έχουν την ευθύνη της σωστής λειτουργίας όλης της διαδικασίας, ας πράξουν ανάλογα.
κωστα εχεις παρατητησει καποια απατη σε συναλλαγη που το σαιτ δεν ειχε παρει τα αναλογα μετρα ετσι ωστε βγηκε ο αγοραστης ζημιωμενος ???

εχεις δει μηπως καποιον τυχαρπαστο η επιτηδειο εδω μεσα?

αν οχι τοτε γιατι διαβαλεις το σαιτ και τους χρηστες του ? αν ναι μιλα ανοιχτα με ονοματα ετσι ωστε να προφυλαχτουν α προβατακια
Παλιά 06-04-12, 09:08   #9
morgan
Καθημερινό Μέλος

Και αν δίνει δηλ. τηλέφωνο, και εσύ τον παίρνεις μεσημεριάτικα και του τα πρήζεις ?.., λέμε τώρα..., δεν ειναι δικαίωμά του, να θέλει να συναλαχτεί μόνο μέσω e-mail ?
στελιο εγω πριν κανα μηνα ημουν στο μαγαζι μου και μιλαγα με εναν πελατη , κατα την διαρκεια της συνομιλιας μας με ειχε παρει καποιος στην δευτερη γραμμη και με ζηταγε επιμονα , αυτο εγεινε 2 η 3 φορες . αναγκαστηκα να κελισω το τηλεφωνο με τον πελατη και να καλεσω αυτον που τοσο επιμονα με ζητουσε . ηταν ενας χρηστης του σαιτ που ηθελε να κλεισω 4 καταχωρησεις μου και να του δωσω τα κερματα . ενω δεν συμφωνουσε με τους ορους ολοκληρωσης συναλλαγης.

γιατι λοιπον να με ενοχλει καποιος στην δουλεια μου ? ενω δεν του εχω δωσει εγω τον αριθμο αλλα αυτος τον κρατησε γιατι τον ειχα καλεσει μια φορα παλιοτερα .
Παλιά 06-04-12, 10:18   #10
tilaps
Θαμώνας

Η διαφορετικότητα των απόψεων μεταξύ μας είναι απολύτως σεβαστή.

Για μένα όμως, το πρώτο και βασικότερο πράγμα είναι η διαφάνεια και η ντομπροσύνη στις συναλλαγές - κυρίως επειδή βλέπεις το αντικείμενο που θα πάρεις σε φωτογραφίες και στηρίζεσαι στις περιγραφές του πωλητή (οι οποίες μπορεί τελικά να απέχουν από την πραγματικότητα). Οταν είναι να δώσω τα λεφτά μου σε κάποιον για να αγοράσω κάτι, θέλω οπωσδήποτε να ξέρω και ποιος είναι, και που μένει, και τι τηλέφωνο έχει. Και αυτό επειδή η πράξη συνήθως γίνεται μέσω ταχυδρομείου ή κούριερ, άρα αν για κάποιο λόγο με ρίξει αυτός, θέλω να μπορώ να τον βρω. Ακόμα όμως και για τις περιπτώσεις που η συναλλαγή γίνει τελικά με συνάντηση, θέλω να ξέρω με ποιον θα συναντηθώ ή ποιον θα βάλω στο σπίτι μου... όλα τα άλλα για μένα είναι "να 'χαμε να λέγαμε"... και στο κάτω-κάτω, όποιος δεν μπορεί ή δεν θέλει να είναι διαφανής στις συναλλαγές του, ας μην ασχολείται με αυτό τον τρόπο πωλήσεων. Ας μην γίνουμε ζούγκλα κι εδώ. Κατά τη γνώμη μου πάντα, και με βάση τα δικά μου κριτήρια.

κωστα εχεις παρατητησει καποια απατη σε συναλλαγη που το σαιτ δεν ειχε παρει τα αναλογα μετρα ετσι ωστε βγηκε ο αγοραστης ζημιωμενος ???

εχεις δει μηπως καποιον τυχαρπαστο η επιτηδειο εδω μεσα?...
Προφανώς δεν μιλάς σοβαρά τώρα Διονύση...
Το site είναι γεμάτο από άτομα που εμπίπτουν στις παραπάνω κατηγορίες, όπως και ξέρεις καλά ότι υπάρχουν πάρα πολλές συναλλαγές στις οποίες έχουν ριχτεί οι αγοραστές από τον πωλητή - ή στην καλύτερη περίπτωση έχουν παραπλανηθεί - έστω και λίγο. Ολα αυτά που συζητιούνται κατ' ιδίαν για περιστατικά που έχουν συμβεί, για στημένες δημοπρασίες, για δεύτερους "υποστηρικτικούς" λογαριασμούς, για μικρές θολές φωτογραφίες (ή για φτιαγμένες φωτογραφίες), για λάθος περιγραφές, για ψεύτικα προϊόντα, για άγρια "δαγκώματα" αρχάριων, για λεφτά που έχουν χαθεί, κλπ κλπ, όλα αυτά από το κεφάλι μας τα έχουμε βγάλει..? Ή μήπως δεν έχουν γίνει και δεν εξακολουθούν να γίνονται..?

Ολα αυτά είναι κίνδυνοι για τον οποιονδήποτε αγοραστή που χρησιμοποιεί το site (και το κάθε site δημοπρασιών) και ο μόνος τρόπος να προστατευθεί σοβαρά είναι η πλήρης διαφάνεια όλων των στοιχείων των εμπλεκόμενων μερών, αλλά και η συνεχής παρακολούθηση κ εποπτεία από την Διαχείριση της σελίδας (κάτι που κατά τη γνώμη μου δεν συμβαίνει αυτή τη στιγμή, ή για να το πω καλύτερα, δεν συμβαίνει όπως θα έπρεπε να γίνεται). Διαφορετικά η κατάσταση θα συνεχίζεται έτσι και όποιον πάρει ο χάρος...
Παλιά 06-04-12, 10:37   #11
morgan
Καθημερινό Μέλος

δηλαδη κωστα η πιστοποιηση ποιν ρολο παιζει εδω μεσα? απο την στιγμη που ενας χρηστης ειναι πιστοποιημενος και τα στοιχεια του εχουν πιστοποιηθει απο την ιδιοκτητρια του σαιτ και ανα πασα στιγμη σε καποια λαμογια μπορει να τα δωσει σε οποιον χρειαστει , γιατι να εχει καποιος με αξιολογηση 0 την διευθυνση μου/σου/του?

εξηγησε μου πως μπορεις να υποστηριξεις τον προφορικο λογο? και γιατι ειναι πιο δυνατος και πιστευτος απο τον γραπτο? .

με παραδειγμα εμενα λεμε τωρα.... χρηστης εδω και 20 ημερες βαραει και κλεινει δημοπρασιες μου με αμεση αγορα. τον εχω παρει τηλεφωνο και μου λεει ναι θα στα καταθεσω. αλλα με γραφει... του εστειλα 3 εμαιλ και κρατησα αντιγραφα που του ζηταω πληρωμη ... αυτα υπαρχουν και οτι ωρα θελω τον ξεμροστιαζω στους κακους χρηστες και ειμαι καλυμενος. το τηλεφωνο πως μπορω να το αποδειξω???

με τον να μην θελω να βαλω καποιον στο σπιτι μου και να μην θελω να μου σπαει τα νευρα οποιοσδηποτε με τηλεφωνα ,παει να πει οτι πρεπει να μην ασχολουμαι με τετοιου ειδους πωλησεις η συναλλαγες ?? οχι κωστα δεν ειναι ετσι .

στο σαιτ ειχαμε μονο 2 κρουσματα στα 7 χρονια που φιλοξενουμαι εγω προσωπικα εδω . ενα που το ανεφερες εσυ και ενα με τον giakoum και τον apostolos που στην ουσια η συναλλαγη ηταν εκτος σαιτ οποτε και δεν μας νοιαζει γιατι δεν ξερουμε ποιος εχει δικιο .

αν βλεπεις εσκεμενα χτυπηματα σε συναλλαγες τριτων δεν εχεις παρα να το αναφερεις , τωρα για το θεμα των περιγραφων και της περιπτωσης που εχει αλλη φωτο και αλλο περιεχομενο η καταχωρηση δεν το εχω συναντησει , ουτε εχω δει αρνητικες αξιολογησεις ετσι ωστε να μπορω να το πιστεψω.
Παλιά 06-04-12, 10:46   #12
tilaps
Θαμώνας

Οι απόψεις μας καταγράφηκαν, άρα όποιος διαβάζει μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του.

Οσο γι' αυτό...:
...για το θεμα των περιγραφων και της περιπτωσης που εχει αλλη φωτο και αλλο περιεχομενο η καταχωρηση δεν το εχω συναντησει...
...ε, δεν έχω να πω τίποτα!
Παλιά 06-04-12, 11:00   #13
xania_coins
Τακτικό Μέλος

Το avatar του χρήστη xania_coins

Eπι της ουσίας, και για να μήν ξεφεύγουμε απο το αρχικό θέμα, το τηλέφωνο δεν προσφέρει καμμιά αξιοπιστία περισσότερη των e-mails, αλλά μόνο εναν τρόπο παράκαμψης του site..., ακόμα και κάποιοι χρήστες, που αναγράφουν τηλέφωνα μέσα στις κταχωρήσεις τους (για να μήν πώ ακόμα και διευθήνσεις e-mails), ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ

Το site δινει την δυνατότητα να γίνονται ολα αυτά, μέσω του συστήματός του..

Τώρα οσον αφορά τηλέφωνα και ονοματεπώνυμα ακόμα, κατα την άποψή μου, δεν ειναι υποχρεωτικό να πρέπει να εμφανίζονται στον εταιρο συναλλασόμενο. Θα πρέπει να είναι υποχρεωτικά μέν κατα την εγγραφή κάποιου, ΝΑΙ, οχι ομως ορατά, αλλά μόνο στην διεύθηνση του site, και αν κάποιος δεν βρίσκει άκρη, με τον εταιρο συναλλασόμενο, εξαντλώντας την δυνατότητα που του παρέχεται απο το site, μέσω μυνημάτων, τότε να μπορεί να τα ζητά απο το site, για περεταίρω επικοινωνία
Ο χρήστης xania_coins δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-04-12, 11:02   #14
morgan
Καθημερινό Μέλος

Οι απόψεις μας καταγράφηκαν, άρα όποιος διαβάζει μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του.

Οσο γι' αυτό...:

...ε, δεν έχω να πω τίποτα!
οι αποψεις μας καταγραφηκαν οπως ειπες , απλα εσυ γραφεις οτι δεν δουλευει σωστα το σαιτ και ειναι επικινδυνο κτλ χωρις να αναφερεις περιστατικα και καταστασεις

αυτο εννοω "να ΄χαμε να λεγαμε"

τωρα για το θεμα των περιγραφων στις δημοπρασιες και τις καταστασεις των νομισματων η αλλων αντικιμενων ...σορρυ ρε κωστα αλλα εχω και αλλα πραγματα να κανω εκτος απο το να ψαχνω σαν το csi για κακους χρηστες.
Παλιά 06-04-12, 11:07   #15
morgan
Καθημερινό Μέλος

και ξαναλεω " ΝΑ'ΧΑΜΕ ΝΑ ΛΕΓΑΜΕ "
Απάντηση στο θέμα

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:01.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.