124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Ειδικά Θέματα > Επιστήμες Η Π.Δ.ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΚΡΙΤΙΚΗΣ.

Επιστήμες Συζητήσεις σχετικά με επιστημονικά θέματα

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 06-07-09, 20:36   #76
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη enantios

σκεψου το Ιραν σημερα,σκεφτειτε το φιλοι μου.ετσι θα ειμασταν σημερα αν τετοια αναρχικα πνευματα δεν ανετρεπαν τα παντα και δεν εδιναν στον ανθρωπο την αξια του.οταν ο MARX ειπε οτι η θρησκεια ειναι το οπιο των λαων,πως ακουστηκε αυτο τοτε;σιγουρα η εκκλησια θα ευχοταν να ειχε τη δυναμη να του πολτοποιησει το κεφαλι(αλλωστε το ειχε κανει σε αλλους πολλους πριν απο αυτον).μπορεις να διαφωνεις,φιλε Νικολαε,οσο θελεις!ερευνησε ομως πρωτα.η θρησκεια μας δεχεται την Π.Δ. ως ιερο βιβλιο και το ονομαζει ΠΑΙΔΑΓΩΓΟ ΕΙΣ ΧΡΙΣΤΟΝ!αληθεια,αυτο το βιβλιο μας προετοιμαζει να δεχτουμε τον ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟ;
Ο χρήστης enantios δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-07-09, 20:37   #77
laonikos6
Θαμώνας

Το avatar του χρήστη laonikos6

εδω ειμαι ελα καλέ μου φίλε να πούμε για....................
Ο χρήστης laonikos6 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-07-09, 20:44   #78
laonikos6
Θαμώνας

Αχ Γιώργη μου γιατί ασχολείσαι με ανύπαρκτους.. δες Απολλώνιος ο Τυανεύς.
Παλιά 06-07-09, 20:50   #79
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

Η ΠΕΝΝΑ ΤΟΥ ENANTIOU δε θα σιγησει.θα συνεχισει να εξευτελιζει αυτους που υποτιμουν τον ανθρωπο και θελουν την υποταγη του.αυτους που γεμιζουν τη ζωη μας με ενοχες.μη τρως,μη ετουτο,μη εκεινο,μη το αλλο.φτιαξε ενα στυλο στην ερημο και γινε στυλιτης-αγιος-μοναχος.να σε φαει η ψειρα,η βρωμα,η ακαθαρσια,η ελλειψη ερωτα.ναι,ερωτα!ο ΑΠ.ΠΑΥΛΟΣ ειπε :ΜΗ ΠΑΝΤΡΕΥΕΣΤΕ ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ.και τι να κανουμε δηλαδη;να παμε εναντια στη φυση μας;τι κοινωνια θελεις λοιπον ;να μοναζουμε στη σαχαρα,ενας εδω κι ενας εκει για να ευχαριστηθεις εσυ;ειναι ζωη αυτη;
προσωπικα,λεω ναι στον ερωτα,ναι στο καλο φαγητο,ναι στην καλη παρεα,ΚΑΤΩ ΟΙ ΚΑΘΕ ΜΟΡΦΗΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙΣ.
Παλιά 06-07-09, 20:50   #80
laonikos6
Θαμώνας

Marx αχ Γιώργο μου.Η διατριβή του για τη πτυχιακή του ξέρεις ποια ήταν..
Παλιά 06-07-09, 20:55   #81
laonikos6
Θαμώνας

Όταν σου θέτω ερωτήματα αγαπητέ όλο μαλακοπηματα λες ..Αυτό το κάνει επίτηδες ηηηηηη ξεφεύγεις με την μέθοδο του στριβειν
Παλιά 06-07-09, 20:58   #82
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

στο λογο μου,θα γραψω,αμεσως μετα για την αρχαια ελληνικη θρησκεια.
Παλιά 06-07-09, 21:05   #83
LUNA
Νέο Μέλος

Το avatar του χρήστη LUNA

καλησπερα κι απο εμενα...φιλε Λαονικε αφησε τον φιλο Εναντιο να μας ξεδιπλωσει τις αποψεις του για την αρχαια Ελληνικη θρησκεια...
Ο χρήστης LUNA δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-07-09, 21:09   #84
laonikos6
Θαμώνας

Όλοι οι καθηγητές που νομίζετε ότι σστα δικά μου παιδιά θα μάθετε γράμματα αυτά λέτε. Δεν σας βλέπω.. Τα παιδιά μου κάνουν την Πυθαγόρεια ακραιοφαγεια. Κοινώς την νυστεία του πασχα..γιατί δεν μιλάς φίλε μου για πραγματικότητες και ολο με τους εβραιους ασχολησε …γιατι αυτά ξερες και τιποτε άλλο. Δεν εχω τα γυαλια μου και γραφω χαζα.
Παλιά 06-07-09, 21:11   #85
laonikos6
Θαμώνας

Μην πας να διαβασεις Γιώργο τώρα πες μας
Παλιά 06-07-09, 21:23   #86
laonikos6
Θαμώνας

παλεια και καινη διαθηκη... εγω αφηνω στη διαθηκη μου τα 5 σωβρακα με σταυρο στον partizan τον διαγραμενο απο το φορουμ στον φιλο μου τον Κωστα δύο χειτώνεια και σττην κων/να δυο σκελεες...να με θυμαστε γιατι εκανα εξετασεις και εχω χγληστερινη 350
Παλιά 07-07-09, 11:35   #87
Syllektis
Θαμώνας

Το avatar του χρήστη Syllektis

Δυστυχώς έχεις πιάσεις φίλε Enantie κομμάτια κομμάτια απο Ιησού του Ναυή που όπως ξέρεις είναι ΑΓΝΩΣΤΟΥ συγγραφέως, έχεις πιάσει αποσπάσματα απο Παλαιά και Καινή διαθήκη και τα έχεις κάνει ένα μείγμα που πατάς πάνω του και γράφεις ό,τι εσύ νομίζεις, και όχι ό,τι πραγματικά είναι. Δεν θα σε λογοκρίνω, είναι καλοκαίρι και αυτές οι κουβέντες τραβάνε πολλούς μήνες.

Αυτό που έχω να πω είναι πως απέχεις έτη φωτός απο τις διδαχές των Γραφών, την ερμηνεία τους και την ετυμολογία τους αν θες. Τις Γραφές τις έχουν ερμηνεύσει χιλιάδες χιλιάδων λόγιοι και επιστήμονες, ένας απο αυτούς είναι και ο υποφαινόμενος.
Ο χρήστης Syllektis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-07-09, 11:36   #88
Syllektis
Θαμώνας

Το avatar του χρήστη Syllektis

Μπαρμπα Νίκο, άρχισε δίαιτα να ρίξουμε τα θανατήφορα μας κορμιά στα κύματα! Κάτω η χοληστερίνη!
Ο χρήστης Syllektis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-07-09, 13:23   #89
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

ευχαριστως να ακουσω τις δικες σας ερμηνειες-μειγματα η οτι αλλο κ.Βασιλη.ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ!ουτε φευγω,ουτε δε μετεχω,ουτε ειμαι ωσει παρων.ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΜΑΧΗ ΜΕΧΡΙΣ ΕΣΧΑΤΩΝ.ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΝΑ.ΟΥΤΕ ΥΠΕΚΦΕΥΓΩ,ΟΥΤΕ ΤΑ ΜΑΣΑΩ,ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.
Παλιά 07-07-09, 13:40   #90
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

γραφω δυο προτασεις:
1.ενω οι γιατροι ειχαν δωσει ενα μηνα ζωης στον ταδε,εγινε θαυμα.ζει 10 χρονια!
2.θαυμα!ενω ο ταδε περπατουσε, του επεσε ενα τουβλο στο κεφαλι και του το ανοιξε στα δυο!
ποια προταση ειναι λαθος;φυσικα η δευτερη ,γιατι το θαυμα ειναι ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣ ΧΑΡΙΝ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.ποτε προς εξαφανιση του.ετσι λεει και η Π.Δ.;
ο βασιλιας Οζιας,αν και αμαρτωλος,επιασε το θυμιατηρι να θυμιατισει προς το Θεο.τοτε λεπρα φανηκε στο προσωπο του!ο Θεος τον ειχε τιμωρησει!
ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΔΙΩΧΝΑΝ ΤΟΥΣ ΛΕΠΡΟΥΣ ΣΤΑ ΞΕΡΟΝΗΣΙΑ;εφεραν πανω τους την οργη του Θεου!ποιος πατερας τιμωρει ετσι τα παιδια του;
Απάντηση στο θέμα

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:07.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.