124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Γενικά Θέματα > Νέα & Ειδήσεις Η φιμωμένη είδηση που δεν προβλήθηκε από την ελληνική τηλεόραση

Νέα & Ειδήσεις Ειδήσεις, πληροφορίες, επίκαιρα γεγονότα.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 03-06-08, 14:23   #1
Avalon.
Θαμώνας

Το avatar του χρήστη Avalon.

Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Avalon. Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Avalon.
Η φιμωμένη είδηση που δεν προβλήθηκε από την ελληνική τηλεόραση

Η φιμωμένη είδηση που δεν προβλήθηκε από την ελληνική τηλεόραση!

Η δικαστής Γρεβενών κα Μαρία Μαργαρίτη, εκδιώχθηκε κακήν κακώς από το δικαστικό σώμα όπως υποστηρίζει, όταν έβγαλε στην φόρα παρτίδα κονδυλίων που προορίζονταν ως οικονομική ενίσχυση σε σεισμοπαθείς, τα οποία κατασπαράχθηκαν από κρατικούς και παρακρατικούς φορείς.
Παράλληλα σύμφωνα με τα λεγόμενά της, ξεμπρόστιασε ολόκληρο το δικαστικό σώμα, αποκαλύπτοντας τον ΟΙΚΟ ΑΝΟΧΗΣ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΤΟΝ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΩΝ.

Εκατοντάδες ανήλικοι έχουν κακοποιηθεί σεξουαλικά (και πολλές φορές έναντι αμοιβής που απολαμβάνουν δικαστικοί και άλλοι μεσάζοντες) σε μυστικό χώρο, ειδικά διαμορφωμένο εντός των δικαστηρίων!

Η κα Μαρία Μαργαρίτη, προέβη σε απεργία πείνας έξω από το Μέγαρο Μαξίμου, ζητώντας την πλήρη αποκατάστασή της και την ανάδειξη των παραπάνω θεμάτων. Όμως, η προσωπική ασφάλεια του κου Καραμανλή φρόντισε να την απομακρύνει βίαια, όπως θα δείτε και στο παρακάτω βίντεο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το συγκεκριμένο θέμα μέχρι αυτή την στιγμή ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΗΘΗΚΕ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΜΕΣΟ, παρά μόνο από το BBC, ενώ στο YouTube η μαζική διανομή του βίντεο δεν επιτρέπεται (αναγράφεται η ένδειξη 'Embedding disabled by request').

Αν όλα αυτά είναι όντως αλήθεια, επιβεβαιώνεται δυστυχώς ακόμα μια φορά πώς η τηλεόραση μόνο ρόλο υπνωτισμού παρέχει στην κοινωνία μας. Το μόνο που δείχνουν και το μόνο που μαθαίνουμε είναι το DVD του Μάκη και ποιος θα γίνει παπάς στη θέση του παπά.

Δείτε το βίντεο εδώ:
http://www.youtube.com/watch?v=jglCyU8TPJw
Ο χρήστης Avalon. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-06-08, 19:21   #2
Syllektis
Θαμώνας

Το avatar του χρήστη Syllektis

To συγκεκριμένο θέμα έχει αναδειχθεί απο τον Τριανταφυλόπουλο, και το έχω δει και στο Ρεπορτάζ χωρίς σύνορα. Φυσικά δεν πήρε τις διαστάσεις που έπρεπε γιατί όπως είχα πει παλιότερα....

Οι δημοσιογράφοι ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ τις πληροφορίες ΑΝΑΛΟΓΩΣ των συνθηκών και των τάσεων των συμφερόντων τους.

Πχ πως μπορείς σαν μεγαλοδημοσιογράφος να αναδείξεις το θέμα που είπες, όταν την άλλη μέρα έχεις πρες κόνφερανς με τον αρμόδιο Υπουργό, ο οποίος θα σε καλέσει και στην Σύνοδο κορυφής για να την καλύψεις δημοσιογραφικά με όλα τα έξοδα πληρωμένα????????????????????
Ο χρήστης Syllektis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-06-08, 23:34   #3
FAERY
Super Moderator

Το avatar του χρήστη FAERY

Περιοχή: Διαδίκτυο
Είναι όντως παλιό και γνωστό θέμα...και μετά περιμένουμε να υπάρχει δικαιοσύνη και να βρούμε το δίκιο μας στα δικαστήρια...made in greece!
Ο χρήστης FAERY δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-06-08, 06:22   #4
STEL2
Εθισμένος

Το avatar του χρήστη STEL2

Περιοχή: Χανιά / Κρήτη
Kοιτάξτε ρε παιδιά,

οι δημοσιογράφοι τα παίρνουνε....,
αυτό ειναι σίγουρο (και μιλάω για την πλειοψηφία)

Ομως, αυτά που βγάζει ο Μάκης, νομίζω, χαίρονται ειδικής προσοχής !
Ο χρήστης STEL2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-06-08, 10:11   #5
Avalon.
Θαμώνας

Το avatar του χρήστη Avalon.

Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Avalon. Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Avalon.
Δεν είναι οι δημοσιογράφοι το πρόβλημα.
Αν εξαιρέσεις κάποιους "φτασμένους" μεγαλοκαρχαρίες δημοσιογράφους μετρημένους στα δάχτυλα του ενός χεριού, οι υπόλοιποι είναι απλοί εργαζόμενοι που υποκύπτουν στην πίεση της εργοδοσία τους, για το τι θα προβάλουν και με ποιόν συγκεκριμένο τρόπο.

Το πρόβλημα είναι το μέσο και όπου μέσο βλέπε τις μεγάλες επιχειρήσεις ενημέρωσης στις οποίες ανήκουν τηλεοπτικά κανάλια, εφημερίδες ραδιόφωνα και περιοδικά.
Αυτές δίνουν την γραμμή, φιλτράροντας τα πάντα πρίν φτάσουν σ' εμάς. Αυτοι είναι που εξυπηρετούν συμφέροντα ιδία ή τρίτων με το αζημίωτο.
Ο χρήστης Avalon. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-06-08, 13:08   #6
Takaros
Τακτικό Μέλος

Το avatar του χρήστη Takaros

Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Takaros
Kοιτάξτε ρε παιδιά,

οι δημοσιογράφοι τα παίρνουνε....,
αυτό ειναι σίγουρο (και μιλάω για την πλειοψηφία)

Ομως, αυτά που βγάζει ο Μάκης, νομίζω, !
Τι θες να πεις Στελιο??? χαίρονται ειδικής προσοχής
Ο χρήστης Takaros δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-06-08, 17:26   #7
STEL2
Εθισμένος

Oτι βγάζει θέματα. Αυτό θέλω να πώ !
Παλιά 04-06-08, 18:15   #8
Takaros
Τακτικό Μέλος

Το avatar του χρήστη Takaros

Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Takaros
Oτι βγάζει θέματα. Αυτό θέλω να πώ !
Ο τροπος που βγαινουν σου αρεσει Στελιο ?
Ο χρήστης Takaros δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-06-08, 18:40   #9
STEL2
Εθισμένος

Koίτα. Δεν θα πώ για τον τρόπο. Αλλά νομίζω, οτι απο την στιγμή που είσαι δημόσιο πρόσωπο, πρέπει να περάσεις απο ενα είδος "ιεράς εξέτασης", με τα τόσα που συμβαίνουν, ειδικά αυτήν την εποχή

Εν ολίγοις, να πώ, οτι εγώ αν είμουν δημόσιο πρόσωπο, δεν θάχα κανένα πρόβλημα, να περάσω απ' αυτην την ιερά εξέταση (ιερά εξέταση, εχω περάσει στα διάφορα φόρουμς, ετσι κι αλλιώς, και δεν είχα ποτέ πρόβλημα)

Ασε, που αμα εισαι δημόσιο πρόσωπο, το ξέρεις εκ των προτέρων αυτό

Τον τρόπο, ας τον αναλύσουν άλλοι......., αυτοί που ασχολούνται, και βγάζουν τα όποια συμπεράσματα

Εγώ πάντα, απλώς ξέρω τι βλέπω, και τι ξέρω
Το θέμα ειναι βασικά, οτι στην Ελλάδα, ΚΑΝΕΙΣ, δεν δίνει λογαριασμό.........., για αυτό πάμε κατα ΔΙΑΟΛΟΥ !!!!!!!!!!
Παλιά 04-06-08, 19:48   #10
Syllektis
Θαμώνας

Koίτα. Δεν θα πώ για τον τρόπο. Αλλά νομίζω, οτι απο την στιγμή που είσαι δημόσιο πρόσωπο, πρέπει να περάσεις απο ενα είδος "ιεράς εξέτασης", με τα τόσα που συμβαίνουν, ειδικά αυτήν την εποχή

Εν ολίγοις, να πώ, οτι εγώ αν είμουν δημόσιο πρόσωπο, δεν θάχα κανένα πρόβλημα, να περάσω απ' αυτην την ιερά εξέταση (ιερά εξέταση, εχω περάσει στα διάφορα φόρουμς, ετσι κι αλλιώς, και δεν είχα ποτέ πρόβλημα)

Ασε, που αμα εισαι δημόσιο πρόσωπο, το ξέρεις εκ των προτέρων αυτό

Τον τρόπο, ας τον αναλύσουν άλλοι......., αυτοί που ασχολούνται, και βγάζουν τα όποια συμπεράσματα

Εγώ πάντα, απλώς ξέρω τι βλέπω, και τι ξέρω
Το θέμα ειναι βασικά, οτι στην Ελλάδα, ΚΑΝΕΙΣ, δεν δίνει λογαριασμό.........., για αυτό πάμε κατα ΔΙΑΟΛΟΥ !!!!!!!!!!
Δημοσιογραφία δεν είναι αυτό που κάνει ο Τριανταφυλλόπουλος, αλλά διασυρμός ανευ στοιχείων. Φυσικά οι πληρωμένοι καλεσμένοι του πάντα πρέπει να τον παινεύουν και να κουνάνε συγκαταβικά το κεφάλι τους σε ότι βλακεία ακουστεί και να λένε "Πωπω Μάκη μου, τι μου λες...", "Είναι τρομερό Μάκη μου, επενέβει ο εισαγγελέας?", "Αυτό είναι συγκλονιστικό Μάκη μου" κλπ.

Δημοσιογραφία κάνει ο Παπαχελάς, ο Τέλογλου και 2-3 άλλοι. Αυτοί μονάχα για να δουν αν ευσταθεί το ρεπορτάζ τρέχουν απο Αθήνα σε Κίνα, Καναδά και στα πέρατα του κόσμου για ένα και μόνο ρεπορτάζ.

Ο Μάκης κάνει το εξής....Θυμηθείτε περίπτωση Νικολετάτου, έλεγε τότε ο Μάκης....
"Ο αρχιβαρώνος του τζόγου", "Ο μαφιόζος της Πάτρας" κλπ. Εκανε μια κυβέρνηση να τρέξει να μαζέψει τα φρουτάκια......Το αποτέλεσμα? Φάγαμε καμπάνα πρόστιμο απο την ΕΟΚ επειδή τα απαγορέψαμε, κάτι που δεν συναύδει με τους νόμους της ΕΟΚ. Ομως ακόμα και η κυβέρνηση δεν μπήκε στον κόπο να ρωτήσει και να διαβάσει αλλά αρκέστηκε στο τι είπε ο Μάκης. Αφού είπε πως είναι παράνομα, έτσι θα ει΄ναι. Επειδή ζούμε σε μια χώρα που ό,τι λέει ο Μάκης ευσταθεί, και ό,τι λένε οι άλλοι δεν είναι σωστό.

Θυμηθείτε υπόθεση Βαβύλη, παραδικαστικό κύκλωμα. Ο Βαβύλης αποφυλακτίστηκε αφού οι πιο πολλές κατηγορίες έπεσαν στο κενό. Ο Μάκης όμως σε συναργασία με Ιταλικές και Ελληνικές αρχές, ρουφιάνεψε τον Βαβύλη και τους οδήγησε σε αυτόν, έτσι συνελλήφθη, το θυμάστε?

Θυμηθείτε υπόθεση Στέγκου, Θεσσαλονίκη. Αθωώθηκε πανυγηρικά στα δικαστήρια.

Θυμηθείτε υπόθεση Κορκολή, ο οποίος δεν βίασε ποτέ την κοπέλα, αντίθετα την είχε αρραβωνιαστεί.

Γιατί τα λέω όλα αυτά? Γιατί επειδή πάντα ο κόσμος θυμάται τα κακά που ακόυστηκαν απο την εκπομπή του Μάκη, όλοι θυμούνται τα κοσμητικά που έσερνε στους παραπάνω επι ατέλειωτες ώρες....Φυσικά ο Μάκης ποτέ δεν βγήκε να πει πως οι παραπάνω αθωώθηκαν. Η ρετσινιά έμεινε.

Τελευταίο του μεγάλο επίτευμα ήταν να διαλύσει την εφημερίδα "Πρώτο Θέμα" έτσι ώστε να πουληθεί στον Μπόμπολα. Είδατε τελικά ποιος πήγε το dvd στο Μαξίμου? Διώχτηκε ποινικά κανείς? Μπράβο του πάντως, αφού βρίσκει αφελείς και χαύτουν αυτά που λέει!

Μην ξεχνάμε, ο δημοσιογράφος υπάρχει για να αναδείχνει ντοκουμέντα και γεγονότα, όχι να κάνει εικασίες και χαρακτηρισμούς.
Παλιά 04-06-08, 19:58   #11
STEL2
Εθισμένος

Βασίλη, εγώ δεν μιλάω για τον Μάκη, αλλά για τα θέματα
Θέλω να πιστεύω, οτι ειμαι νοήμων άτομο, και μπορώ να ξεχωρίσω 5 πράγματα
Στην τελική, και πάντα κατα την γνώμη μου, η Δημοκρατία αυτό ειναι
Να γίνεσαι περισσότερο νοήμων, και να μπορείςνα ξεχωρίσεις 5 -6 πράγματα

Εκεί ειναι η διαφορά., η ισοπέδωση, δεν οδηγεί πουθενά
Παλιά 05-06-08, 01:38   #12
diver
Καθημερινός Θαμώνας

Το avatar του χρήστη diver

Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην diver
Αν και το θέμα μας δεν είναι ο Μάκης πρέπει να παραδεχτούμε ότι είναι ο πατέρας της δημοσιογραφίας.

Αφού της γ@μησε τη μάνα...
Ο χρήστης diver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-06-08, 03:18   #13
STEL2
Εθισμένος

Εγώ Κυριάκο, ακούω τους πάντες
Δεν με νοίαζει ΠΟΙΟΣ λέει τι..., αλλά ΤΙ ΛΕΕΙ

Δεν βλέπω το δέντρο, και να χάνω το δάσος
ο φίλος συλλέκτης, είπε πολλά.., παραπάνω
Δεν τα ε'ιπε ολα ομως

Εγώ, δεν θα πώ την γνώμη μου για τον μάκη., απλώς ομως, ΔΕΝ συμφωνώ με τις μεθόδους
Παλιά 05-06-08, 08:11   #14
Syllektis
Θαμώνας

Εγώ Κυριάκο, ακούω τους πάντες
Δεν με νοίαζει ΠΟΙΟΣ λέει τι..., αλλά ΤΙ ΛΕΕΙ

Δεν βλέπω το δέντρο, και να χάνω το δάσος
ο φίλος συλλέκτης, είπε πολλά.., παραπάνω
Δεν τα ε'ιπε ολα ομως

Εγώ, δεν θα πώ την γνώμη μου για τον μάκη., απλώς ομως, ΔΕΝ συμφωνώ με τις μεθόδους
Kαταλαβαίνω τι θες να πεις...Πως ανέδειξε κλέφτες, απατεώνες που κανένας άλλος δημοσιογράφος δεν έκανε. Σαφώς συμφωνώ σε αυτό...

Αν όμως διέσυρε έναν μόνο άνθρωπο άδικα, τον διαπόμπευσε, πάνε χαμένα όλα τα υπόλοιπα, γιατί απλά δεν στάθηκε σαν δημοσιογράφος, αλλά σαν τις "Κυρίες της αυλής".
Παλιά 05-06-08, 09:49   #15
Vinyl Break
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη Vinyl Break

Ξαχάσατε τον Κύπριο συνθέτη (δεν θυμάμαι ποιον) που τον διέσυρε ως παιδεραστή.. Αθωώθηκε ο άνθρωπος, η ρετσινιά του έμεινε, ούτε μία επανορθωτική κίνηση...

Τηλεδικαστές, τραμπούκοι χειρίστου είδους και με ιατρική πράξη ψυχοπαθείς.. Οπλοφορούν κιόλας...
Ο χρήστης Vinyl Break δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:20.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.