124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Γενικά Θέματα > Συζητήσεις & Απόψεις Εύγε σε όλους μας..

Συζητήσεις & Απόψεις Ανταλλαγή απόψεων και συζητήσεις γενικού περιεχομένου. Απαγορεύονται τα πολιτικά και αθλητικά θέματα.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 18-04-10, 18:40   #16
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

Το avatar του χρήστη enantios

οντως κ.Βασιλη!ολο προβληματα δημιουργουν...μας πηγαν πισω αντι να προοδευσουμε...
Ο χρήστης enantios δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-04-10, 20:50   #17
morgan
Καθημερινό Μέλος

Το avatar του χρήστη morgan

Εμείς φταίμε για το χάλι της Ελλάδας. ΟΧΙ η κυβέρνηση, ή οι κυβερνήσεις. ΕΜΕΙΣ ψηφίζουμε ποιος θα κυβερνήσει, όχι αυτοί.

'Οταν έχεις 2 πωλητές πχ στο site εδώ, και οι δύο σου έχουν φέρει προβλήματα στην συναλλαγή και έχουν αποδειχτεί πως έχουν και κακή αρνητική βαθμολογία και κακή ποιότητα, θα συνεχίσεις να αγοράζεις απο αυτούς???????????????????????????????????????????? ???????

Αυτό απαντήστε μου.

Το ίδιο συμβαίνει με την πολιτική. Δεν ψηφίζεις πάλι αυτόν που σου τάζει τα πιο πολλά, ψηφίζεις αυτόν που θα σου κάνει το λιγότερο κακό στη χώρα και σε σένα.

ΑΠΛΗ ΛΟΓΙΚΗ.

"Εύκολο να φταίνε πάντα οι άλλοι, δύσκολο να είσαι η αιτία εσύ"

Βασίλης
αυτο σου ειπα αλλα μαλλον προετρεξες να απαντησεις πριν καταλαβεις τι λεω.

αλλα να σου απαντησω μιας και πας την κουβεντα σε προσωπικο επιπεδο.

ΕΣΕΙΣ ΦΤΑΙΤΕ ΟΝΤΩΣ.... και λεω εσεις, γιατι εγω ποτε δεν εριξα την ψηφο μου σε κομα που εχει εκλεγει εως σημερα. ουτε εγω ουτε , ουτε ο πατερας μου , ουτε ο παπους μου.

οι υπολοιποι εσεις που ψηφηζετε απο τα 2 μαγαζακια γιατι "βολεψαν" καποιο συγγενη η ακομα και καποιον προγονο που δεν ειναι εν ζωη...αλλα ακομα εχετε υποχρεωση.

καταλαβες βασιλη....απο τα 2 μαγαζακια δεν ψωνισα ποτε , ουτε εχω σκοπο ποτε να ψωνησω.

επλιζω να μην με ρωτησεις παλι κατι αντιστοιχο.

αλλο τωρα.... λετε , λετε , λετε , οτι καποτε οι εισαγωγεις πληρωναν 1-2 μηνες μετα και τωρα με αυτα που ανακοινωθηκαν μας φοβουνται οι ξενοι και μας εχουν για αναξιοπιστους κ.τ.λ.
μπορεις να μου εξηγησεις γιατι δημιουργειται ψευδεσθησεις στον κοσμο ??????
οι εταιρια μου κανει εισαγωγες απο το 1980 εως σημερα 2010 . 30 χρονια δηλαδη. παντα δινω προκαταβολη 30% για να ξεκινησει μια παραγγελια μου σε ενα εργοστασιο και αλλα 70% ελευθερωνω μεσω τραπεζης μολις μπει το καραβι στο λιμανι. σε πληροφορω κανεις ποτε ,οχι δεν εστειλε, αλλα δεν ξεκινησε καν παραγγελια μου στο εξωτερικο χωρις προκαταβολη.
κααι μην μου πεις οτι φταιει το μεγεθος η η αξιοπιστια της εταιριας μου γιατι πραγματικα θα γελασω..

τελος παντων , δεν θελω να συνεχισω αλλο αυτην την κουβεντα , μιας και δεν ειμαι φαν των πολιτικων συζητησεων,,,ειδικα σε ενα φορουμ

διονυσης
Ο χρήστης morgan δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-04-10, 21:02   #18
Syllektis
Θαμώνας

Το avatar του χρήστη Syllektis

αυτο σου ειπα αλλα μαλλον προετρεξες να απαντησεις πριν καταλαβεις τι λεω.

αλλα να σου απαντησω μιας και πας την κουβεντα σε προσωπικο επιπεδο.

ΕΣΕΙΣ ΦΤΑΙΤΕ ΟΝΤΩΣ.... και λεω εσεις, γιατι εγω ποτε δεν εριξα την ψηφο μου σε κομα που εχει εκλεγει εως σημερα. ουτε εγω ουτε , ουτε ο πατερας μου , ουτε ο παπους μου.

οι υπολοιποι εσεις που ψηφηζετε απο τα 2 μαγαζακια γιατι "βολεψαν" καποιο συγγενη η ακομα και καποιον προγονο που δεν ειναι εν ζωη...αλλα ακομα εχετε υποχρεωση.

καταλαβες βασιλη....απο τα 2 μαγαζακια δεν ψωνισα ποτε , ουτε εχω σκοπο ποτε να ψωνησω.

επλιζω να μην με ρωτησεις παλι κατι αντιστοιχο.

αλλο τωρα.... λετε , λετε , λετε , οτι καποτε οι εισαγωγεις πληρωναν 1-2 μηνες μετα και τωρα με αυτα που ανακοινωθηκαν μας φοβουνται οι ξενοι και μας εχουν για αναξιοπιστους κ.τ.λ.
μπορεις να μου εξηγησεις γιατι δημιουργειται ψευδεσθησεις στον κοσμο ??????
οι εταιρια μου κανει εισαγωγες απο το 1980 εως σημερα 2010 . 30 χρονια δηλαδη. παντα δινω προκαταβολη 30% για να ξεκινησει μια παραγγελια μου σε ενα εργοστασιο και αλλα 70% ελευθερωνω μεσω τραπεζης μολις μπει το καραβι στο λιμανι. σε πληροφορω κανεις ποτε ,οχι δεν εστειλε, αλλα δεν ξεκινησε καν παραγγελια μου στο εξωτερικο χωρις προκαταβολη.
κααι μην μου πεις οτι φταιει το μεγεθος η η αξιοπιστια της εταιριας μου γιατι πραγματικα θα γελασω..

τελος παντων , δεν θελω να συνεχισω αλλο αυτην την κουβεντα , μιας και δεν ειμαι φαν των πολιτικων συζητησεων,,,ειδικα σε ενα φορουμ

διονυσης
Συμφωνώ απόλυτα και μαζί σου είμαι..... δεν εναντιώθηκα σε αυτά που είπες.

Μια ευγενική, πολιτισμένη πολιτική συζήτηση δεν είναι ταμπού σε αυτό το φόρουμ, του εναντίον μάλιστα.

Αυτό που έχω να προσθέσω είναι πως εδώ και μήνες υφιστάμεθα έναν ψυχικό ΒΙΑΣΜΟ οικονομικο-κοινωνικής φύσης και απ όσο βλέπω ο βιασμός αυτός δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα.

Δημοκρατία βλέπεις σημαίνει

"Να λες ελεύθερα αυτό που σκέφτεσαι, ακόμα κι αν δεν μπορείς να σκέφτεσαι"
Ο χρήστης Syllektis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-04-10, 21:09   #19
morgan
Καθημερινό Μέλος

Το avatar του χρήστη morgan

Συμφωνώ απόλυτα και μαζί σου είμαι..... δεν εναντιώθηκα σε αυτά που είπες.

Μια ευγενική, πολιτισμένη πολιτική συζήτηση δεν είναι ταμπού σε αυτό το φόρουμ, του εναντίον μάλιστα.

Αυτό που έχω να προσθέσω είναι πως εδώ και μήνες υφιστάμεθα έναν ψυχικό ΒΙΑΣΜΟ οικονομικο-κοινωνικής φύσης και απ όσο βλέπω ο βιασμός αυτός δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα.

Δημοκρατία βλέπεις σημαίνει

"Να λες ελεύθερα αυτό που σκέφτεσαι, ακόμα κι αν δεν μπορείς να σκέφτεσαι"

για μενα ουτε αυτο σημαινει δημοκρατια , αλλα τελος παντων οπως σας ειπα και εχετε δει προφανως , απεχω απο πολιτικες συζητησεις γιατι απλα "κοιμιζουν"

παντως παρακολουθω το φορουμ τακτικα,
οποτε συνεχιστε αυτο που φανατικα κανετε.

διονυσης
Ο χρήστης morgan δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-04-10, 12:22   #20
Aystralos
Τακτικό Μέλος

ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ!ΕΙΝΑΙ ΕΧΘΡΟΙ ΤΟΥ ΛΑΟΥ-ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ-ΤΟΥ ΕΘΝΟΥΣ.ΝΤΡΟΠΗ-ΝΤΡΟΠΗ-ΝΤΡΟΠΗ!ΑΙΣΧΟΣ!
Φιλεμου γιατη τους χαιευεις?Λιγα τους λες.
Ο χρήστης Aystralos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-04-10, 13:49   #21
Aystralos
Τακτικό Μέλος

Το 1986 σε ηλικια 16 ετων βρεθικα με εναν βουλευτη θεσ\νικης και συνγκεκριμενα στα μουδανια χαλκ\δικης, και απο εκει ειμαι.Στην κουβεντα που καναμε καποια στιγμη τον διακοπτο και του λεω.Για εμενα ειστε μια μεριδα ανθρωπον που ζει εις βαρος του ΛΑΟΥ.Με κοιταει αμηχανα και μου λεει.Αυτην την απαντιση δεν την ακουσα ποτε,και ειναι αληθεια,τα λογιατου.Επομενος δεν χριαζετε να ασχολουμαστε με κανενα ΜΑΓΑΖΙ.Πανω απο 60 ετη λειλασιας μας φεραν εδω που βρικομαστε,και περιμενετε να φτιαξουν τα πραγματα? Να ξερετε πως ειναι αρχη αυτα που βλεπουμε.Και καποιος που εχει πεντε φρανγκα συντομα θα βρεθει Χρεωμενος.Μην προσπαθητε να βγαλετε λεφτα απο ΕΔΩ γιατι αυτα τα λιγα που υπαρχουν,και αυτα ειναι ξενα (ΤΡΑΠΕΖΑΣ).
Ο χρήστης Aystralos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-04-10, 17:55   #22
Dikiforos
Θαμώνας

[QUOTE=morgan;25811]για μενα ουτε αυτο σημαινει δημοκρατια , αλλα τελος παντων οπως σας ειπα και εχετε δει προφανως , απεχω απο πολιτικες συζητησεις γιατι απλα "κοιμιζουν"

παντως παρακολουθω το φορουμ τακτικα,
οποτε συνεχιστε αυτο που φανατικα κανετε.

διονυσης[/QUOTE]

Τα οπλα παραποδα συντροφε ? εχεις και τα δικια σου πρεπει να ομολογησω,υπαρχουν αρκετα πολιτικα φορουμ που μπορει ο καθεις απο εμας να βγαλει τα 'σωψυχα του.Αλλα πρεπει να σου πω οτι αυτο που μας κοιμιζει ειναι το υπνοβατικο αναμασημα των ειδησεων της τηλεορασης,και το δασκαλεμα στην εξατομικευση....ΣΤΟ ΕΓΩ,η σιωπη ειναι χρυσος,και εχουμε ξεχασει οτι υπαρχουν και αλλες λεξεις οπως,ΜΑΖΙ-ΑΓΩΝΑΣ-ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ-ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ.Για την κριση που βλεπουμε και μαστιζει οχι μονο τη χωρα μας,και που δειχνει το μεγεθοσ της επερχομενης λεηλασιας,τη νυφη θα πληρωση οπως παντα ο εργαζομενος-μισθωτος-μεροκαματιαρης.Τα αφεντικα οπως τα δυο παραπανω,εχετε τον τροπο πιστευω να επιβιωσετε,αλλα και ισως ν ωφεληθητε απο την κριση.....
Ελαβα το μαιλ σου-pm, αλλα καπως αργα,δηλ.σημερα.

Ο χρήστης Dikiforos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-04-10, 19:25   #23
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

πολυ σωστες οι σκεψεις σου φιλε Χρηστο!αν και πιστευω οτι κανεις δε θα βγει αλωβητος απο την κριση...
Παλιά 20-04-10, 19:50   #24
Dikiforos
Θαμώνας

Εχεις και εσυ τα δικια σου,χρησιμοποιησα ως παραδειγμα τους δυο παραπανω επιχειρηματιες παρασυρωμενος απο αυτα που εγραψαν.....για καραβια-λιμανια-εισαγωγες-εξαγωγες-Αυστραλιες.Ατυχες η μη δεν ξερω,ανθρωπινο δε !Ενωμενοι λοιπων.....
Παλιά 20-04-10, 20:43   #25
STEL2
Εθισμένος

Το avatar του χρήστη STEL2

Περιοχή: Χανιά / Κρήτη
Ολοι εχουν δίκιο ! Εξαρτάται, απο ποιά οπτική γωνία το βλέπεις!! Ο άλλος πχ. το βλέπει, οτι αφου κάθησα στν καρέκλα.., μαλ..ας ειμαι να μήν φάω ? Κι αυτός δίκιο εχει. Απ' την μερια του βέβαια...Τελικά λοιπόν, ολοι δίκιο εχουμε, αλλά το κακό ειναι οτι τρώνε 10, και πεινάνε 90 !!! Γιατί φταίνε ολοι οι καριολ..δες πολιτικοί, που κυβερνάνε απο την μεταπολίτευση και μετά..Αλλά ποιός να βγεί ? Η Παπαρήγα, ο Καρατζαφέρης, ή ο Τσίπρας ??????? Φέξε μου και γλίστρησα
Ο χρήστης STEL2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-04-10, 14:04   #26
laonikos6
Θαμώνας

Το avatar του χρήστη laonikos6

ομως γιατι κ.κ.Νικολαε πουλατε μονο εισαγομενα στο μαγαζακι σας;επιτρεπεται σεις ο ελλην,με εψιλον κεφαλαιο,να μην εμπιστευεστε τα ελληνικα προιοντα;τι θα ελεγε ο κ.κ.Περικλης Γιαννοπουλος;

Αν και διδάσκαλος γράφεις το Έλλην με ‘’ε ; Οι άνθρωποι, αγαπητέ διαχωρίζονται σε 1.- Μεγάλους ή Επιφανείς και 2.- μικρούς ή -μωρούς.. –Γνώμη μου- Ο καθείς διαλέγει το σημείο που θα επιλέξει για να έχει καλύτερη θέαση.. Τώρα αγαπητέ όσων αναφορά τα εμπορεύματα που εμπορεύομαι.. Πρέπει να γνωρίζεις ότι στην Πατρίδα μας δεν υπάρχει αυτοκινητοβιομηχανία και κατά συνέπεια ούτε ανταλλακτικό αμφίβολου κατασκευαστή (ιμιτασιόν όπως θα το καταλάβεις καλύτερα ) ..Υπάρχουν όμως αγαπητε αγροτικά προϊόντα Ελληνικα , που κατά δήλωσής σου δεν προτιμάς λόγω κόστους , αλλά αγοράζεις από τα πολυκαταστήματα εισαγωγής.. Προτιμώ αγαπητέ να τα αγοράζω από το μποστανακι της γιαγιακας και ας κάνει και κανά μισό εύρο λάθος.. Στην Αθηνά μου είναι λιγάκι μακριά βέβαια τα προϊόντα της αλλά έχω γεμίσει την ταράτσα και τα μπαλκόνια μου με κάθε είδους λαχανικό και μυρωδικό,, κάτι που εκτός από υψηλό κόστος παραγωγής ,, μου προσφέρουν και συνομιλητές που εκτιμούν το χώμα που φύτρωσαν .

Φιλικά Νικόλαος.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη laonikos6 : 21-04-10 στις 14:31.
Ο χρήστης laonikos6 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-04-10, 19:51   #27
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

ανεκαθεν ανηκα,ανηκω και θα ανηκω στους μικρους-μωρους ανθρωπους φιλε μου.
Παλιά 21-04-10, 19:59   #28
enantios
Μόνιμος Θαμώνας

ΙΣΤΟΡΙΑ.

μη μας περιφρονας,
μη μας περιφρονας,
γραψε βρε ιστορια
δυο λογια και για μας.
αν δεν υπηρχαμε εμεις,
πως θα υπηρχανε οι αλλοι;
αν δεν υπηρχαν οι μικροι,
πως θα υπηρχαν οι μεγαλοι;
Παλιά 21-04-10, 22:03   #29
STEL2
Εθισμένος

Το avatar του χρήστη STEL2

Περιοχή: Χανιά / Κρήτη
Αν δεν υπήρχε το κακό, πως θα υπήρχε το καλό ? Αλλά και ανάποδα ...Αν δεν υπήρχεε το καλό, πως θα υπήρχε το κακό ?
Ο χρήστης STEL2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-04-10, 00:03   #30
Dikiforos
Θαμώνας

Ολοι εχουν δίκιο ! Εξαρτάται, απο ποιά οπτική γωνία το βλέπεις!! Ο άλλος πχ. το βλέπει, οτι αφου κάθησα στν καρέκλα.., μαλ..ας ειμαι να μήν φάω ? Κι αυτός δίκιο εχει. Απ' την μερια του βέβαια...Τελικά λοιπόν, ολοι δίκιο εχουμε, αλλά το κακό ειναι οτι τρώνε 10, και πεινάνε 90 !!! Γιατί φταίνε ολοι οι καριολ..δες πολιτικοί, που κυβερνάνε απο την μεταπολίτευση και μετά..Αλλά ποιός να βγεί ? Η Παπαρήγα, ο Καρατζαφέρης, ή ο Τσίπρας ??????? Φέξε μου και γλίστρησα
Μας λες λοιπων οτι στους τυφλους κυβερνα...... ο μονοφθαλμος
Δεν ειναι τα προσωπα αλλα οι πολιτικες Στελιο....βλεπεις ο δικοματισμος εχει περασει στο DNA του ελληνα,και η προπαγανδα των λακεδων που ξεπουλανε τις ζως μας εχει βρει στοχο.Ας προπαγανδησουμε λοιπων και εμεις την αυτοδιαθεση και αυτοδιαχειρηση μας
Διονηση δεν πιστευω να σε πηρε ο υπνος !
Απάντηση στο θέμα

Ταμπέλες (tags)
ελλάδα , κρίση

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:30.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.