124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Γενικά Θέματα > Συζητήσεις & Απόψεις > Ανθρώπινες Σχέσεις > Περι έρωτος Συμβουλή για μια κατάσταση

Περι έρωτος Έχετε κάποιο αισθηματικό πρόβλημα; Ζείτε τον έρωτα της ζωής σας ή κάποια ερωτική απογοήτευση; Μοιραστείτε το μαζί μας!

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 14-12-16, 05:08   #1
Sokolatas
Νέο Μέλος

Roll eyes Συμβουλή για μια κατάσταση

Καλησπέρα στη κοινότητα, νέος χρήστης εδω, γράφω εδώ για να με συμβουλέψετε,βοηθήσετε για ενα πρόβλημα σχέσης που με προβληματίζει έντονα αυτές τις μέρες.Η ιστορία έχει ως εξής.Γνώρισα το πρόσωπο τέλος σεπτέμβρη και απο τότε και στο εξής για 1 εβδομαδα ανακαλύπταμε ολο και περισσότερα κοινά και περνάγαμε πολλές ωρες μιλώντας στο τσατ.Κανονίσαμε να βρεθούμε απο κοντά και μονο θετικές εντυπωσεις εχω να πω.Συνεχίσαμε να μιλαμε καθε μέρα απο τσατ και τηλεφωνο αφιερόνοντας πολλες ώρες όμως λογω υποχρεώσεων αργήσαμε να ξαναειδοθούμε ως που 1μιση εβδομαδα μετά τα είπαμε απο κοντά ξανά και την τρίτη φορά που τη συνάντησα στο σπίτι της τη προηγούμενη μέρα όμως μου είπε οτι ήθελα να συζητήσουμε κατι απο κοντά.Οταν βρεθήκαμε μου ανέφερε το πόσο με συμπαθεί και οτι δε θελει να με χάσει όμως μου ζήτησε να είμαστε ποιο ανοιχτοί και να μη προχωράμε με παρωπίδες και ουσιαστικά μου πρότεινε την ιδέα της ελεύθερης σχέσης.Να τονίσω εδώ οτι το ατομο που μου παρουσιαζόταν ειναι πολυ διαφορετικό απο αυτο που μου είπε,θέλω να πω αυτος ο ανθρωπος ποτέ δε θα έκανε κατι τετοιο και στο τέλος της κουβέντας μονο που δεν έκλαιγε(ουτε η ιδια πιστευε αυτο που ελεγε)και ολοι οι λογοι που υποστηριζε δεν βγαζαν νοημα(τουλαχιστον οχι αυτον τον ανθρωπο)Μεσα σε εισαγωγικά αψήφησα αυτες τις προτιμήσεις και συνεχίσαμε τη βραδυά μαζι αγαπημενοι σα ζευγάρι.Μετά απο 2 μερες περίπου είδα απο την αλλη μεριά οτι άρχησε να απομακρύνεται και εδώ κατάλαβα οτι τα πραγματα δε πάνε καλα.Ήθελα να μιλησουμε ξανά γιατι αυτο με ενόχλησε και να ξεκαθαρισουμε οριστικά το πως εχει το πραγμα.Έκανα το λάθος όμως να μην ειμαι ξεκάθαρος το τι θέλω και έλεγα συνέχεια για 3 μερες οτι θελω να βρεθουμε τελος της εβδομαδας.Στο τέλος της εβδομαδας μου ειπε οτι δε μπορει και την ρωτησα ποτε μεσα στη επομενη εβδομαδα θα μπορέσει σίγουρα και μου το αφοισε απροσδιοριστο το πότε και τοτε αποφάσισα να πω οσα ήθελα μέσα απτο τσατ, με μεγαλους διαλόγους.Πείρα απαντήσεις όπως το τελευταιο καιρό άρχησε να νιώθει αρκετά μεγάλη πίεση απο εμένα.Δεν μου φτάναν αυτές οι απαντήσεις και αποφάσισα να μιλήσουμε απο το κινητό την επόμενη μέρα.Μου είπε με λίγα λόγια πέρα απο τα ηδη αναφερόμενα οτι οι δυο μας βρισκόμαστε σε διαφορετική φαση, εγω οτι προσπαθώ να ειμαι εντάξυ με τη σχολή και οτι αυτη ξεκινάει δουλειά και οτι δυσκολεύεται με αυτό.Κατανοώ αυτά που μου ανέφερε παραπάνω αλλά εχω την έμμονη ιδέα οτι κατι άλλο μπορει να συμβαίνει καθώς το άτομο που γνώρισα ειναι πολύ διαφορετικό απο αυτό που αντιμετόπισα στο τέλος,μου έδειξε σημάδια οτι το έβλεπε σοβαρά.Επίσης παραδέχομαι οτι κόλλημα γιατί αυτο τον άνθρωπο τον θελω πραγματικά δίπλα μου, αξίζει και με το παραπάνω.Να αναφέρω οτι όλο αυτο κράτησε για 2μιση μηνες περίπου.Ελπίζω να μην κούρασα και να μην μπέρδεψα πολυ τα πράγματα, δεν είμαι καλός στη σύνταξη άρθρων
Όποια γνωμη ,συμβουλη και βοήθεια είναι ευμπρόσδεκτη.Πραγματικά θα ήθελα να μάθω ποια είναι η αλήθεια όλων αυτών των γεγονότων.
Ο χρήστης Sokolatas δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:43.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.