124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Γενικά Θέματα > Πίνακας Ανακοινώσεων Ανανέωση του site

Πίνακας Ανακοινώσεων Ανακοινώσεις μελών προς ενημέρωση της κοινότητας. Απαγορεύεται αυστηρά η διαφήμιση καταχωρήσεων.
Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την διαφημιστική σας προβολή, επιλέξτε εδώ

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 18-07-17, 23:38   #31
FAERY
Super Moderator

Το avatar του χρήστη FAERY

Περιοχή: Διαδίκτυο
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ένα πράγμα πάντως και παρακαλώ πολύ να μου το εξηγήσετε...

Γιατί δεν βγάλατε μια ανακοίνωση που να τα λέει όλα αυτά περιγραφικά και αναλυτικά, ώστε να ενημερωθούν τα μέλη του σάιτ για το νέο καθεστώς ? Γιατί το κάνατε έτσι και μας ήρθε ταμπλάς ? Η κατάσταση είναι πολύ δύσκολη για όλους μας και δεν είναι σωστό να παίζετε με τα νεύρα των άλλων. Εγώ προσωπικά βιώνω πολύ δύσκολες καταστάσεις αυτό το καιρό -και οικονομικά αλλά και σε προσωπικό επίπεδο με σοβαρότατα θέματα υγείας- και δεν έχω καθόλου υπομονή και όρεξη για τέτοια... Ακόμα και Τώρα, ΓΙΑΤΙ δεν βγάζετε μια Ανακοίνωση που να τα λέτε όλα αυτά συγκεντρωμένα, αναλυτικά, και ΚΑΘΑΡΑ, ώστε να ξέρει ο κόσμος τι γίνεται και τι θα κάνει ? Τόσο δύσκολο είναι Στέλιο και Ελένη..?

Και ναι, πράγματι... τα 5 ευρώ το μήνα δεν είναι σχεδόν τίποτα. Αλλά δεν το είπατε/κάνατε έτσι... αλλά ξαφνικά αρχίσατε να χρεώνετε παράλογα ποσά για παράλογες υπηρεσίες (με συγχωρείτε αλλά η επιλογή αυτή ήταν λάθος και δεν θα πάψω να το πιστεύω). Φταίμε εμείς λοιπόν ?

Και βάλτε και μια ρημάδα διεύθυνση στο paypal να ξέρουμε που θα στείλουμε τα όποια χρήματα δώσουμε τελικά...
Στείλαμε Newsletter στις 26/5. Ούτε ενδιαφέρθηκε, ούτε συγκινήθηκε, ουτε υποστήριξε ΚΑΝΕΝΑΣ.

Προφανώς δεν διαβάζετε τα Newsletter. Ούτε το φόρουμ όπου ο Στέλιος το έγραψε. Άρα δεν υπάρχει κανένας λόγος επικοινωνίας γιατί ούτε συμπνέουμε ούτε επικοινωνούμε. Εδώ μέσα αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι ο καθένας κοιτάζει το συμφέρον του στις πλάτες των άλλων. Οι καιροί που αναφέρετε είναι για όλους δύσκολοι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΝ ΓΙΑ ΕΣΑΣ.

ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΗΡΘΕ ΤΑΜΠΛΑΣ ΟΤΑΝ ΠΛΗΡΩΣΑ 300 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΘΟΥΝ ΟΙ ΕΙΚΟΝΕΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΓΗΚΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΝΑ ΦΩΝΑΖΩ!!! EΣΤΕΙΛΑ Newsletter ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΔΩ ΠΟΣΟΙ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.

Κι ενταξει στο Newsletter δεν ανταποκρίθηκε κανείς. Το να μην ανταποκριθεί όμως και ΚΑΝΕΝΑΣ στη δημοπρασία που δημιουργήθηκε από τα ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ είναι εξοργιστικό.

Για τη δική σας ενημέρωση και την ενημέρωση όλων, όσοι δεν θέλουν να βοηθήσουν μπορούν και να αποχωρήσουν. Οι χρεώσεις θα συνεχίσουν να υπάρχουν και θα διαγράφονται 1 φορά το μήνα μετά από συμμετοχή στη δημοπρασία ενίσχυσης.
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg newsletter.jpg (64,0 KB, 6 εμφανίσεις)
Παλιά 18-07-17, 23:44   #32
kosvar72
Νέο Μέλος

Το avatar του χρήστη kosvar72

Περιοχή: Athens
Θέλω να πληρώσω ΤΩΡΑ την αγορά ενίσχυσης που έκανα με 5 ευρώ.
Μπορώ παρακαλώ πολύ να έχω ένα λογαριασμό paypal για να σας στείλω τα 5 ευρώ ?
Ο χρήστης kosvar72 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-07-17, 23:54   #33
FAERY
Super Moderator

Ναι, μόνο τις 3 βασικές εικόνες. Δεν έβαλα παραπάνω μέσα στη δημοπρασία.
Δηλαδή, τι..?
Μειώσατε και το όριο των 3 εικόνων..??? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Φαντάζομαι ότι γνωρίζεται ότι διατηρούμε σέρβερ στον οποίο πληρώνουμε 250 ευρώ το μήνα και όχι 100 ευρώ το χρόνο.

Αυτά τα 250 ευρώ το μήνα τα πληρώνουν 5 χρήστες!!!! ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟ?

Μεταφερθήκαμε σε καλύτερο σέρβερ στις αρχές Ιουνίου για να είναι πιο γρήγορο. Αυτό το πληρώνουν 5 χρήστες. ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟ???? Εσείς δεν απολαμβάνεται την ταχύτητα?

Αυτοί οι 5 χρήστες ζούν στιην Ελλάδα της κρίσης όπως και εσείς. Έχουν και αυτοί προβλήματα υγείας όπως και οικονομικά, ψυχολογικά, συναισθηματικά, οικογενειακά, εργασιακά προβλήματα.

ΟΜΩΣ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ, ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ!!!

Λυπάμαι αλλά αντί να διαμαρτύρεστε ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να είχατε στις 26/5 ανοίξει ενα θέμα "ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ".

Εάν αυτό είχε συμβεί να είστε βέβαιος ότι θα υπήρχε και ανακοίνωση και ιδιαίτερη ενημέρωση όπως υπήρχε τόσα χρόνια πρίν ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΞΕΧΥΛΗΣΕΙ.
Παλιά 19-07-17, 00:11   #34
kosvar72
Νέο Μέλος

Ελένη πλάκα μου κάνεις..?
Το σάιτ έχει ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ κι εσύ μου λες να απολαμβάνω την ταχύτητα...?!

Για να κάνεις login πρέπει να είσαι γκουρού, οι σελίδες δεν ανοίγουν τις περισσότερες φορές παρά μόνο μετά από 3η ή 4η προσπάθεια και αφού προηγηθούν απανωτά ριφρές με το F5, οι εικόνες μια φαίνονται μια δεν φαίνονται, το φόρουμ είναι σε άθλια κατάσταση από τεχνικής απόψεως, και όλα αυτά ΔΕΝ είναι δικά μου προβλήματα ή ρυθμίσεων μου γιατί μου συμβαίνουν ΜΟΝΟ στο 124 - και όχι μόνο σε μένα, μίλα και με άλλους και θα στο πούνε. Κάτι δεν κάνετε σωστά εδώ πέρα και πρέπει να το διορθώσετε.

Τέλος πάντων, δεν με απασχολούν όλα αυτά πλέον γιατί αφού πήρατε τις αποφάσεις σας (οι οποίες δεν με βρίσκουν σύμφωνο τελικά) αλλά και αφού ο Στέλιος μου απάντησε με τον τρόπο που μου απάντησε, εγώ δεν συνεχίζω εδώ. Εσβησα όλες τις δημοπρασίες μου, έβαλα και αξιολόγηση στον Στέλιο για το 5ευρο, και παρακαλώ πολύ να μου πείτε που να στείλω τα χρήματα για να κλείσουμε την εκκρεμότητα.
Παλιά 19-07-17, 00:21   #35
greek-coins
Τακτικό Μέλος

Το avatar του χρήστη greek-coins

Σου απάντησα ετσι Κώστα, γιατί τι περιμένεις δηλ. να γβάλεις απο 14 δημοπρασίες του 1 ευρώ, που εκλεισαν αχτύπητες ?

Εν πάσει περιπτώσει, τα προβλήματα που αναφέρεις για το site, εγώ δεν τα εχω....Μόνο το φόρουμ εχει πρόβλημα οντως, σε κάποια θεματάκια (παράθεση κι επεξεργασία0
Ο χρήστης greek-coins δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-07-17, 01:33   #36
kosvar72
Νέο Μέλος

Στέλιο, μόλις σου έστειλα 5 ευρώ με το paypal, για την αγορά της συνδρομής ενίσχυσης.
Αν δεν φθάνουν, πες μου να συμπληρώσω και ότι τυχόν έξοδα έχουν - αν έχουν.

Δημοπρασίες δεν θα ξαναβάλω στο 124.
Μπορεί να συμμετάσχω σαν αγοραστής ίσως, αλλά ως εκεί.

Ευχαριστώ πολύ για τη συνεργασία και καλή τύχη σε όλους.
Παλιά 19-07-17, 03:06   #37
FAERY
Super Moderator

Ελένη πλάκα μου κάνεις..?
Το σάιτ έχει ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ κι εσύ μου λες να απολαμβάνω την ταχύτητα...?!

Για να κάνεις login πρέπει να είσαι γκουρού, οι σελίδες δεν ανοίγουν τις περισσότερες φορές παρά μόνο μετά από 3η ή 4η προσπάθεια και αφού προηγηθούν απανωτά ριφρές με το F5, οι εικόνες μια φαίνονται μια δεν φαίνονται, το φόρουμ είναι σε άθλια κατάσταση από τεχνικής απόψεως, και όλα αυτά ΔΕΝ είναι δικά μου προβλήματα ή ρυθμίσεων μου γιατί μου συμβαίνουν ΜΟΝΟ στο 124 - και όχι μόνο σε μένα, μίλα και με άλλους και θα στο πούνε. Κάτι δεν κάνετε σωστά εδώ πέρα και πρέπει να το διορθώσετε.

Τέλος πάντων, δεν με απασχολούν όλα αυτά πλέον γιατί αφού πήρατε τις αποφάσεις σας (οι οποίες δεν με βρίσκουν σύμφωνο τελικά) αλλά και αφού ο Στέλιος μου απάντησε με τον τρόπο που μου απάντησε, εγώ δεν συνεχίζω εδώ. Εσβησα όλες τις δημοπρασίες μου, έβαλα και αξιολόγηση στον Στέλιο για το 5ευρο, και παρακαλώ πολύ να μου πείτε που να στείλω τα χρήματα για να κλείσουμε την εκκρεμότητα.
Μπορώ να σας πω τουλάχιστον 100 προβλήματα που υπάρχουν στο site ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΑΝΕ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΕΑΝ ΥΠΗΡΧΑΝΕ ΕΣΟΔΑ. Εφόσον δεν υπάρχουν εγω από την τσέπη μου άλλο δεν βάζω μιας κι εγώ ζω στην ίδια Ελλάδα. Είδα και όταν το έφτιαξα το 2008 πόσο εκτιμήθηκε. Είναι πολλά τα χρόνια και πονεμένη η ιστορία.

Για 2 πράματα δεν μπορούμε να κατηγορηθούμε.

Το 1ο είναι η ταχύτητα και αυτό γιατί υπάρχει γραμμένο στην αρχική σελίδα. Είμαι ίσως το μοναδικό site που το γράφει.

Το 2ο είναι ότι ΣΑΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΑΜΕ σε βάρος των συμφερόντων μας και του ίδιου του site.

Να είστε πάντα καλά.
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg pagespeed.JPG (26,3 KB, 5 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg screenshot-gtmetrix.jpg (85,5 KB, 5 εμφανίσεις)
Παλιά 19-07-17, 03:32   #38
FAERY
Super Moderator

Για αυτές τις επιδόσεις παιδεύτηκα 1 ολόκληρο μήνα. Χωρίς όφελος, χωρίς συμφέρον και τελικά χωρίς εκτίμηση.

Δεν δέχομαι αμφισβήτηση για την ταχύτητα.

Σας προκαλώ να μου βρείτε τουλάχιστον 1 site δημοπρασιών με το ίδιο βάρος που να έχει αυτές τις επιδόσεις.

Λυπάμαι αλλά το να προσπαθώ μόνο εγώ και άλλοι 5 χρήστες δεν γίνεται.

Έχω εγκαταλείψει προ πολλού την προσπάθεια κι ότι κάνω είναι από εκτίμηση σε αυτά τα μέλη που το στήριξαν και τα 11 χρόνια που λειτουργεί.

Επισυνάπτω και το μηνιαίο κόστος του σέρβερ γιατί όχι μόνο απολαμβάνετε την ταχύτητα αλλά απολαμβάνετε και αυτό που άλλοι πληρώνουν κάθε μήνα κι είναι άδικο για αυτούς να κάνετε λόγο τα 5 ευρώ.
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg server.JPG (33,7 KB, 11 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg server2.JPG (51,0 KB, 10 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg server3.JPG (28,3 KB, 9 εμφανίσεις)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη FAERY : 19-07-17 στις 03:57.
Ο χρήστης FAERY δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-07-17, 23:42   #39
jet
Τακτικό Μέλος

Το avatar του χρήστη jet

Πέρα απο τα όποια νομικά εμπόδια υπάρχουν για πιο σωστή χρέωση στις δημοπρασίες, δεν νομίζετε ότι με το να πληρώνει ο ένας πωλητής 5€ και να πουλάει 20-30€ και ο άλλος πωλητής να πληρώνει 5€ και να πουλάει 500-1000€ είναι τρελό;
Ο χρήστης jet δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-07-17, 19:00   #40
diaylosark
Θαμώνας

Ανανεωσα γυρω στις 135 δημοπρασίες μου ,δηλαδή χρεώθηκα Χ 1.5 ευρω εκαστη ; δεν κατάλαβα; εχω κανει μια πωληση μέσα σε μερικους μηνες αξιας περιπου 20 ευρώ και καλουμαι να πληρωσω το ποσο που βλέπω ,τι είναι αυτά ,μου θυμίζετε τον Συριζα,λυπάμαι ,δεν πληρώνω εκβιασμούς ,εγω επιλέγω πότε και που θα πληρώσω και όχι μια μηχανη που με χρεωσε χωρις να γνωρίζω και με φορτώνει ψυχολογικά,,μας διώχνετε με τον τρόπο σας.
Ο χρήστης diaylosark δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-07-17, 00:38   #41
FAERY
Super Moderator

Στο εξής υπάρχει χρέωση στην επιθυμητή, την άμεση αγορά και τις επιπλέον εικόνες.

Εάν θέλετε να μην ισχύουν οι χρεώσεις θα πρέπει να συμμετάσχετε στην παρακάτω δημοπρασία.

https://www.124sold.gr/auctiondetails.php?id=12511578

Με τη συμμετοχή σας σε αυτή κάθε μήνα θα μπορείτε να χρησιμοποιείτε τις παραπάνω υπηρεσίες και οι χρεώσεις θα διαγράφονται.

To site από το 2012 στηρίζεται από τα μέλη του και οφείλουν όλοι πλέον να τους βοηθήσουν.

Σε περίπτωση που δεν θέλετε να βοηθήσετε μπορείτε απλά να μην χρησιμοποιήσετε αυτές τις υπηρεσίες.
Παλιά 23-07-17, 00:44   #42
FAERY
Super Moderator

Ανανεωσα γυρω στις 135 δημοπρασίες μου ,δηλαδή χρεώθηκα Χ 1.5 ευρω εκαστη ; δεν κατάλαβα; εχω κανει μια πωληση μέσα σε μερικους μηνες αξιας περιπου 20 ευρώ και καλουμαι να πληρωσω το ποσο που βλέπω ,τι είναι αυτά ,μου θυμίζετε τον Συριζα,λυπάμαι ,δεν πληρώνω εκβιασμούς ,εγω επιλέγω πότε και που θα πληρώσω και όχι μια μηχανη που με χρεωσε χωρις να γνωρίζω και με φορτώνει ψυχολογικά,,μας διώχνετε με τον τρόπο σας.
Σας θυμίζουμε ότι από το 2010 που δραστηριοποιήστε στο site μας, έχετε πουλήσει 1.785 αντικείμενα. Καθόλου άσχημα για να βοηθήσετε το site που σας βοήθησε και τα μέλη που το κρατάνε σε λειτουργία.
Παλιά 23-07-17, 01:36   #43
diaylosark
Θαμώνας

και εγω σας θυμιζω ότι σας βοηθησα αγοράζοντας προτεινόμενα αρκετες φορες και εκανα και δωρεα κάποια στιγμη τα χρηματα από την πωληση 20 ασημένιων 20 δραχμων ,επισης θεωρω προβοκατόρικη την κριτικη που μου κάνετε και σας θυμίζω ότι οι εποχές αλαξεν ,άλλο 2010 και άλλο 2017 που εχω κανει μια πωληση μονο των 20 ευρω,επισης χαρη σας κανω ανεβάζοντας τα αριστης κατάστασης νομισματα μου προς τερψιν οφθαλμων και θα πρέπει να με παρακαλατε να τα εχω προς θεα να ανεβαινει η σελιδα σας ,αρκετα ,κατεβείτε από το καλαμι,το καβαλίσατε ασχημα και αυτό που κάνετε είναι εκβιασμος και προσβολή προς ολους.και αν δεν κανβ λαθος ποτε δεν με βοηθήσατε αγοραζομτας η ποντάροντας σε οποιαδήποτε από τις 1.785 πωλήσεις μου που γραφετε ,αντίθετα ζητιανεύετε 5 ευρω ,ελεος
Παλιά 23-07-17, 01:47   #44
diaylosark
Θαμώνας

Ειστε απίστευτα αχάριστοι ,[[[με ομικρον γιωτα]]], σας βοήθησα όταν εκανα πωλήσεις και με προτεινόμενα και με δωρεα ,και με χρηματα που κατεθετα όταν με υποχρεώνατε ,τωρα που εκανα 1 πωληση θελετε τα μισα;,παραπληροφορείτε προβοκατόρικα με απίστευτο μένος προς ολους, μηπως εσεις η συνεργάτης σας αγορασατε η συνετείχατε ποτέ σε ότι πουλησα; γιατι δεν θυμάμαι ουτε μια φορα εσας να συνμετεχετε σε οτιδήποτε δικό μου ακόμα και από 1 ευρω ,ισως δεν σας αρεσαν τα νομισματα μου.καλα......κατεβείτε από τα καλάμια και τα στησίματα που καταπινα όταν ποντάρατε διάφοροι μεταξύ σας σε δημοπρασίες ανεβάζοντας υποπτα αυτά που εκλειναν σε μενα ,σας βοηθησα επι πληρωμή και ονομάζω αχαριστία την τοποθετησή σας
Παλιά 23-07-17, 03:23   #45
greek-coins
Τακτικό Μέλος

Το avatar του χρήστη greek-coins

Κύριοι, τα πράγματα ειναι απλά.
Το site αντιμετωπίζει προβλήματα διαβίωσης
Χώρια τον server, που πληρώνει 3 χιλιάρικα τον χρόνο, ήρθε και στο καπάκι το πρόβλημα με τις εικόνες, που δημιούργησε εξτρα εξοδα 3 κατοστάρικα.
Αυτά, δεν μπορεί να τα πληρώνει το site, αφού δεν τα εισπράτει ! Ε, πως να το κάνουμε δηλαδή ? Πρέπει να τα πληρώνουν, αυτοί που απολαμβάνουν τις υπηρεσίες του. Λογικό δεν ειναι ?
Ζήτησε λοιπόν εθελοντικά 5 ευρώ τον μήνα, για να συνεχίσει να προσφέρει αυτές τις υπηρεσίες.....ΝΑΙ, αυτό το υπερβολικό ποσόν των 5 ευρώ, που για αυτό εχει καταντήσει ολόκληρο σήριαλ, εδω μέσα.
Στον αντίποδα, υποβάθμισε τις υπηρεσίες του, παύοντας πια να παρέχει ΔΩΡΕΑΝ, την επιθυμητή τιμή, την Άμεση Αγορά, και τις επόμενες εικόνες, πέραν της πρώτης.
Δηλ. στην ουσία, διαμαρτύρεστε, για την υποβάθμιση των ήδη ΔΩΡΕΑΝ υπηρεσιών.
Εθελοντικά ειναι, και οχι εκβιαστικά...., οποιος δεν θέλει, πάει στο 2ο επίπεδο των ΔΩΡΕΑΝ υπηρεσιών, μη χρησιμοποιώντας Άμεση αγορά, κλπ..
Απλά πράγματα

ΥΓ. Περιμένω εξήγηση για το αχάριστοι (με ομικρον γιώτα)
Ο χρήστης greek-coins δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:57.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.