Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 23-12-06, 23:48   #125
Luthien
Θαμώνας

Το avatar του χρήστη Luthien

Περιοχή: Athens
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Luthien
Η αλήθεια είναι ότι άλλο πράγμα το σπα και άλλο η μπουρμπουληθρομπανιέρα. Στο σπα έχεις τη "βοήθεια" των ειδικών αλλά έχεις και το χρονικό περιορισμό. Από την άλλη στην μπουρμπουληθρομπανιέρα μπαίνεις μόνος σου (άντε με ακόμα έναν) αλλά μπορείς να το κάνεις όποια ώρα της ημέρας θέλεις, να κάτσεις όση ώρα θέλεις και να μη χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού γι' αυτό.
Ξέρεις τι είναι αντί να πηγαίνεις το πρωί στο νιπτήρα (ή στη βρύση του camping) να πλύνεις τα μούτρα σου, να μπαίνεις σε μία μπανιέρα γεμάτη με ζεστό νερό που θα σου πετάει και με πίεση μπουρμπουλήθρες σε όλο σου το σώμα? Ή όταν γυρνάς από την πεζοπορία αντί να κάνεις ντουζ στην ύπαιθρο, να βουλιάζεις μέσα στο αφρόλουτρο?
Φυσικά και δεν είμαι κατά του κάμπινγκ και έχω κάνει και ελεύθερο αρκετές φορές. Όταν όμως έχω την ευκαιρία να δώσω στο ταλαιπωρημένο κορμί μου μερικές απολαύσεις, δεν τις αφήνω να πάνε χαμένες.

Είχα την αίσθηση ότι στο Πήλιο θα πάμε για να συναντηθούμε όλοι μαζί. Τώρα αν ο καθένας μας περνάει την μισή του μέρα στο υδρομασάζ, ειδικά να δεν έχουμε συντονίσει και ωράρια, χλωμό το βλέπουμε να βρεθούμε όλοι μαζί!!!
Συμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω. Αλλά στο spa ναι μεν έχεις τον περιορισμό του χρόνου αλλά έχεις την πολυτέλεια της πολλαπλής επιλογής παροχών. Μασαζάκι κύριε; Αμέσως. Σάουνα κύριε; Αμέσως. Θαλασσοθεραπεία; Αμέσως. Άσε που στο υδρομασάζ δεν μπορείς να κάτσεις με τις ώρες. Μετά από αρχίζει να κρυώνει το νερό και νοιώθεις σαν να έχεις κάτσει κάτω από τον Φονιά στην Σαμοθράκη. Δεν λέω, τον Αύγουστο καλό ήτανε, για Απρίλιο δεν ξέρω.
Ο χρήστης Luthien δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση