Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 17-07-17, 11:54   #10
kosvar72
Νέο Μέλος

Το avatar του χρήστη kosvar72

Περιοχή: Athens
Μα καλά, είναι δυνατόν να μας λες τέτοια πράγματα ?
ΦΥΣΙΚΑ και δεν ενημερωθήκαμε ότι ΑΡΧΙΣΑΝ οι χρεώσεις !
Που είναι η ανακοίνωση που ενημερώνει ότι το σάιτ δεν είναι πλέον δωρεάν..?
Που είναι η ανακοίνωση ότι οι χρεώσεις θα είναι πλέον αυτές και αυτές, και θα κοστίζουν τόσο..?
Αντίθετα, εγώ βλέπω και διαβάζω παντού ότι το 124 ειναι Δωρεαν! Ακόμα και στην πρώτη σελίδα, κάτω δεξιά τι γράφει παρακαλώ..? Αλλά και σε 200 άλλες μεριές... Παντού! Ούτε καν μπήκατε στον κόπο να σβήσετε αυτές τις αναφορές από τις σελίδες του 124... και ξαφνικά χρεώνετε ερήμην μας ότι θέλετε, όπως θέλετε..!

Εμένα με ρωτάτε αν δέχομαι αυτές τι χρεώσεις? Αν συμφωνώ και τις αποδέχομαι..?

Αν ήξερα ότι χρώνεται (και πόσο?) η άμεση αγορά, ή η επιθυμητή τιμή ή οι επιπλέον εικόνες, θα έβαζα -ή ΔΕΝ θα έβαζα!- ανάλογες δημοπρασίες. Θα τροποποιούσα ανάλογα τις δημοπρασίες μου. Εγώ επιλέγω αν θα χρεωθώ από πριν, για μια δημοπρασία που ανεβάζω. Θα κρίνω αν με συμφέρει ή όχι, και θα πράξω ανάλογα. Οπως γίνεται παντού. Εχετε δει πουθενά να γίνεται αυτό το πράγμα που έγινε εδώ..? Αυτό είναι ΠΡΩΤΟΦΑΝΕΣ !! Και άκρως εξοργιστικό θα έλεγα...

Θέλεις να ξεκινήσεις χρεώσεις? Ωραία, δεκτόν και φυσιολογικό (άλλωστε εγώ το έχω προτείνει εδώ και καιρό, σαν λύση στα οικονομικά προβλήματα του σάιτ). ΟΧΙ ΕΤΣΙ ΟΜΩΣ...! Γιατί ΚΑΝΕΙΣ δεν θα το δεχτεί αυτό που έγινε! Επίσης, όχι με τέτοιες χρεώσεις. Δεν εισαι το ιμ-πέη, το καταλαβαίνεις ή όχι..? Γίνε πρώτα ιμ-πέη και μετά τα ξαναλέμε. Αλλά μέχρι τότε δεν μπορείς να κάνεις τέτοια πολιτική, γιατί απλά θα σου γυρίσει μπούμερανγκ και τελικά θα αναγκαστείς να κάνεις αυτό που δεν θέλεις εδώ και τόσο καιρό, που το σάιτ παραπαίει: Να το κλείσεις δηλαδή. Και φυσικά τότε θα είναι χειρότερα.

Εχω κάνει προτάσεις που ΕΙΝΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ λύσεις για το πρόβλημα που υπάρχει εδώ. Ποτέ δεν τις άκουσες και ποτέ δεν τις συζήτησες. Αντίθετα, κάνεις του κεφαλιού σου. Ωραία τότε, κάνε ότι νομίζεις. Εγώ προσωπικά ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ χρεώσεις τέτοιες και σταματώ να βάζω δημοπρασίες εδώ, αν τελικά μείνει έτσι το πράγμα. Προτιμώ να δίνω τα λεφτά αυτά στο ιμ-πέη, όπου πιάνουν και τόπο γιατί εκεί κάνω πωλήσεις, εδώ δεν κάνω. Επίσης εκεί αποφασίζω ΕΓΩ τι θα πληρώσω για να ανοίξω μια δημοπρασία, εφού φυσικά ξέρω τον τιμοκατάλογο και τις χρεώσεις από πριν.

Εδώ δέχομαι μόνο χρεώσεις για επιπλέον αριθμό δημοπρασιών ή οτιδήποτε θέλεις τέλος πάντων, αρκεί πρώτα ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ώστε να αποφασίσω ΕΓΩ τι θα χρεωθώ και τι όχι. Αυθαίρετα να χρεωθεί ο λογαριασμός μου, δεν το δέχομαι ούτε για 1 ευρώ! Γιατί απλά αν το ήξερα από πριν ότι χρεώνεται πλέον η επιθυμητή τιμή, απλά δεν θα την έβαζα. Αν ήξερα ότι χρεώνεται η επιπλέον φωτογραφία, θα το σκεφτόμουν πριν τη βάλω. Και αν ήξερα ότι χρεώνεται η άμεση αγορά, θα έβαζα μόνο ανοιχτή δημοπρασία. Ή θα επέλεγα τι θα κάνω, ΕΓΩ όμως, όχι κάποιος άλλος για μένα.

Και ένα τελευταίο: Φτιάξτε πρώτα το σαίτ να δουλεύει ΣΩΣΤΑ και να έχει τις προδιαγραφές ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ, και ΜΕΤΑ ζητήστε λεφτά από τους χρήστες για τις υπηρεσίες που παρέχετε. Με τέτοιους όρους εδώ, δεν μπορείς να ζητάς λεφτά, γιατί απλά δεν θα τα πάρεις. Εχω κάνει προτάσεις, διάβασέ τις.

ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ: Εχω την εντύπωση ότι είμαι από αυτούς που έχουν βοηθήσει/στηρίξει το σάιτ, ανάλογα με τις δυνατότητες μου... Αλλοι είναι αυτοί που δεν έχουν βοηθήσει ποτέ! Για να είμαστε και δίκαιοι δηλαδή...
Ο χρήστης kosvar72 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση