124sold.gr
     Αρχική
         Forum
          Είσοδος

124sold.gr forum > Ειδικά Θέματα > Ψυχαγωγία > Περι ανέμων & υδάτων Μαντιναδες

Περι ανέμων & υδάτων Συζητήσεις χωρίς θέμα!

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 31-05-08, 16:36   #1
deleted_member
Banned

Το avatar του χρήστη deleted_member

Μαντιναδες

Εκει που κανει αντιλαλο μ'αρεσει να πηγαινω!!! Να σου φωναζω σ'αγαπω απαντηση να παιρνω!!

Η μαντιναδα για να βγει θελει χαρα η πονο, γιαντα με συναισθηματα βγαινουν οι λεξεις μονο!!

Απο το ΚΤΕΟ οι καρδιες θα 'πρεπε να περνουνε, οσες δεν αγαπησανε να μην κυκλοφορουνε!!

Τον ταχυδρομο του σεβντα θα στειλω στο φεγγαρι, για να σου πει πως σ' αγαπω ο υπνος να σε παρει!!

Σαν αποθανει ο μερακλης το στηθος πρωτολιωνει, γιατι ειν' ο τοπος τσις καρδιας που κατοικουν οι πονοι!!!

Μες στο σαλονι τσις καρδιας επιπλο σ'εχω βαλει, κι οποιος νομιζει οτι μπορει ας ελθει να σε βγαλει!!

Χαρες και λυπες τραγουδω,αγαπες και σεβνταδες και ολα τα παθη τσις τα κανω μαντιναδες!!
Ο χρήστης deleted_member δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-05-08, 19:48   #2
partizan44
Banned

Το avatar του χρήστη partizan44

Εκει που κανει αντιλαλο μ'αρεσει να πηγαινω!!! Να σου φωναζω σ'αγαπω απαντηση να παιρνω!!

Η μαντιναδα για να βγει θελει χαρα η πονο, γιαντα με συναισθηματα βγαινουν οι λεξεις μονο!!

Απο το ΚΤΕΟ οι καρδιες θα 'πρεπε να περνουνε, οσες δεν αγαπησανε να μην κυκλοφορουνε!!

Τον ταχυδρομο του σεβντα θα στειλω στο φεγγαρι, για να σου πει πως σ' αγαπω ο υπνος να σε παρει!!

Σαν αποθανει ο μερακλης το στηθος πρωτολιωνει, γιατι ειν' ο τοπος τσις καρδιας που κατοικουν οι πονοι!!

Μες στο σαλονι τσις καρδιας επιπλο σ'εχω βαλει, κι οποιος νομιζει οτι μπορει ας ελθει να σε βγαλει!!

Χαρες και λυπες τραγουδω,αγαπες και σεβνταδες και ολα τα παθη τσις τα κανω μαντιναδες!!
Ποτέ δε σκότωσα λαγό
στη κοιμιθιά ντου μέσα
και τσι εχθρούς μου πάντοτε
τσι πολεμώ με μπέσα

Ο χρήστης partizan44 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-05-08, 19:59   #3
deleted_member
Banned

Ποτέ δε σκότωσα λαγό

στη κοιμιθιά ντου μέσα
και τσι εχθρούς μου πάντοτε
τσι πολεμώ με μπέσα
Τα ποιο καλα τ'αρματα τα εχουν Ρεθυμνιωτες, που ριχνουνε τις υστερες πριν ακουστουν οι πρωτες!!

Ο Αντρας πουνε Κρητικος φαινετε απο το ζαλο, το βημα του 'νε σταθερο κι οχι μικρο μεγαλο!!
Παλιά 02-06-08, 21:08   #4
partizan44
Banned

Καλησπέρα
Ψαραντώνης live ο Διας........
Στον φίλο Ηρακλειώτη και Λαόνικο six.....
http://www.youtube.com/watch?v=89NgO...eature=related
Παλιά 02-06-08, 21:32   #5
deleted_member
Banned

Πολυ ωραιο!!!Μπραβο τους!!Για τον Ψαραντωνη εδω στο Ηρακλειο κυκλοφορουν παρα πολλες αστειες ιστοριες σχετικα με την ετοιμοτητα του στο να (αστειευεται) σε διαφορα καθημερινα συμβαντα!!! Οπως το παρακατω που θα περιγραψω---> Μια μερα περπατωντας σε εναν κεντρικο δρομο του Ηρακλειου βλεπει οτι ο Αντρας που προχωραει πιο μπροστα απο αυτον εχει βαλει τα κλειδια του αυτοκινητου του στο αυτι του και τα γυρναει αριστερα δεξια προσπαθωντας πιθανον να καθαρισει τα αυτια του!!! Διχως να χασει χρονο παει και του λεει <<Κουμπαρε αν δεν μπορεις να παρεις μπρος να σε σπρωξουμε λιγο!!!>>
Παλιά 04-06-08, 20:43   #6
STEL2
Εθισμένος

Το avatar του χρήστη STEL2

Περιοχή: Χανιά / Κρήτη
Πολυ ωραιο!!!Μπραβο τους!!Για τον Ψαραντωνη εδω στο Ηρακλειο κυκλοφορουν παρα πολλες αστειες ιστοριες σχετικα με την ετοιμοτητα του στο να (αστειευεται) σε διαφορα καθημερινα συμβαντα!!! Οπως το παρακατω που θα περιγραψω---> Μια μερα περπατωντας σε εναν κεντρικο δρομο του Ηρακλειου βλεπει οτι ο Αντρας που προχωραει πιο μπροστα απο αυτον εχει βαλει τα κλειδια του αυτοκινητου του στο αυτι του και τα γυρναει αριστερα δεξια προσπαθωντας πιθανον να καθαρισει τα αυτια του!!! Διχως να χασει χρονο παει και του λεει <<Κουμπαρε αν δεν μπορεις να παρεις μπρος να σε σπρωξουμε λιγο!!!>>
χεχε..., προφανώς, δεν ειχε ανακαλύψει τι μπαττονέτες
Αλλά οι αμερικάνοι, φροντίζουν πριν απο μάς......., για εμάς !!!!!!!!
Ο χρήστης STEL2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-06-08, 22:48   #7
deleted_member
Banned

Δεν ετυχε ποτε να δεις πως πολεμουν τα ματια, διχως μαχαιρια και σπαθια να γινονται κομματια!!

Γιατρος να γειανει τσι πληγες τσ' αγαπης δεν υπαρχει, γιαυτο κι ερμη μου καρδια ασχημο τελος θα'χει!!

Δεν κανει ο πονος μοναχος την μοναξια φοβαται, σε μενα βρισκει σιγουρια και τοπο να κοιμαται!!

Μην παραξενευτης αν δεις κοκκινο τ' ακρογιαλι, ετσα ποδιδουν τα νερα στο κλαμα αμα με βγαλει!

Η μοναξια μου γινηκε χιονι και με σκεπαζει, γιατι ο Ηλιος μου εφυγε και σε αλλους τοπους λιαζει!

Πρασινος ειναι ο μενεξες και μπλαβος ο ανθος του κι απ'αγαπα μελαχρινη πολυς ειν ο καημος του!!
Παλιά 06-06-08, 23:59   #9
deleted_member
Banned

Τα δικα μου?? Εεεεπ θα μας παρεξηγησουνε στο τελος!!Ηρακλειωτης ειμαι οχι Σεριανοπουλος!!
Παλιά 08-06-08, 12:03   #10
deleted_member
Banned

Οσα αστρα εχει ο ουρανος το πιο μικρο σου μοιαζει, που βγαινει τα μεσανυχτα και τ' αλλα σκοτεινιαζει!

Της εκκλησιες καταργησα κι απ' ξω δεν περναω, της φωτογραφιες σου κοιτω κ' κεινες προσκυναω!

Στα ονειρα βλεπω τις χαρες που ξυπνητος στερουμαι, μα δεν μπορω και μια ζωη για σενα να κοιμουμαι!

Αν μαζευα τα δακρυα απο μικρος που κλαιω θα 'χα δικη μου θαλασσα στα κυμματα να πλεω!
Παλιά 08-06-08, 14:05   #11
diver
Καθημερινός Θαμώνας

Το avatar του χρήστη diver

Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην diver
ΑΙΓΥΠΤΙΟΙ ΒΡΗΚΑΝ ΤΟΝ ΤΡΟΧΟ, ΚΙΝΕΖΟΙ ΤΗΝ ΠΥΞΙΔΑ
ΜΑ ΕΛΛΗΝΕΣ Γ*****Ε ΠΡΩΤΟΙ Κ*********Α

ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ ΤΟΥ Κ***Υ ΣΟΥ Η ΤΡΥΠΑ
ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΖΑΧΑΡΗ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΓΛΥΚΑ
Ο χρήστης diver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-06-08, 14:34   #12
partizan44
Banned

Μπράβο σου αγορι μου συγχαρήτηρια για το στοιχακι σου,θα το στειλουμε στο Ζερβακη να το μελοποιήση........
Παλιά 08-06-08, 14:42   #13
deleted_member
Banned

Μπράβο σου αγορι μου συγχαρήτηρια για το στοιχακι σου,θα το στειλουμε στο Ζερβακη να το μελοποιήση........
Συμφωνο μαζι σου ..... Για να μην προσβαλω ομως τον συγκατικο μας θα του πω με μαντιναδα τι σημαινει μαντιναδα!!

Η μαντιναδα η Κρητικη εχει περισια χαρη μ'αυτην μιλα στην κοπελια το καθε παλικαρι!!

Χαρες και λυπες τραγουδω,αγαπες και σεβνταδες κι ολα τα παθη του λαου τα κανω μαντιναδες!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη deleted_member : 08-06-08 στις 17:34. Αιτία: ορθογραφικο λαθος
Παλιά 08-06-08, 16:34   #14
partizan44
Banned

Συμφωνο μαζι σου ..... Για να μην πσοσβαλω ομως τον συγκατικο μας θα του πω με μαντιναδα τι σημαινει μαντιναδα!!

Η μαντιναδα η Κρητικη εχει περισια χαρη μ'αυτην μιλα στην κοπελια το καθε παλικαρι!!

Χαρες και λυπες τραγουδω,αγαπες και σεβνταδες κι ολα τα παθη του λαου τα κανω μαντιναδες!
Στάσου στον ήλιο απέναντι φως μου να σ' αντικρύσει
να πέσει απο τη ζήλια του στη θάλασσα να σβήσει......

Μετρώ τ'αστέρια τ'ουρανού μα λείβεταί μου ένα
φαίνεται πως δε σε μέτρησα αγάπη μου εσένα........
Παλιά 08-06-08, 16:40   #15
partizan44
Banned

Μήπως πρίν τήν βουτιά τήν (τον) κέρασες κανένα γλυκάκι (προφυτερόλ π.χ)
Απάντηση στο θέμα

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:27.

Copyright ©2011, 124sold.gr Online Auctions - Copyright ©2000 - 2009 Jelsoft Enterprises Limited - Forum by vBulletin Version 3.8.2
Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του 124sold.gr ως πηγή.